30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vady v rozhodnutí  (Přečteno 1845 krát)

SlušnýŘidič

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Vady v rozhodnutí
« kdy: 02 Července 2022, 10:27:31 »

V rozhodnutí úřednice udělala při kopírování chybu a je tam pár nedodělků. Zapomněla opravit hodnotu rychlosti před odečtem, tu po odečtu už má správně. Dále nesedí stránkování, protože dokument má jen čtyři strany, ale stránkování tvrdí, že jich má být pět. Dalo by se tohle využít pro další obstrukce?

Podal jsem blankentní odvolání a teď ho potřebuji doplnit. Nešlo by si nejdříve postěžovat na chyby v rozhodnutí, aby ho musela opravit a tím získat další čas. Nebo se odvolání vždy podává jen jednou?

Jsou vůbec tyto vady rozhodnutí natolik závažné, aby se s tím vůbec někdo zabýval?
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:Vady v rozhodnutí
« Odpověď #1 kdy: 02 Července 2022, 16:09:28 »

To jsou jen důsledky CTRL-C a CTRL-V úředníků, co si to po sobě pak ani nepřečtou.
Každopádně to nejsou závažné vady, který by měly úspěch v dalším boji..
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Vady v rozhodnutí
« Odpověď #2 kdy: 02 Července 2022, 19:47:40 »

Přímo v odvolání to samo o sobě nejde použít. Ale můžete to použít jako zdržovací taktiku a jako buzerační taktiku. Sdělíte správním orgánu, že podání nesplňuje zákonné požadavky, neboť v doručené písemnosti chybí jedna stránka, což vyplývá z uvedeného počtu stránek který nesouhlasí s počtem skutečně doručených stránek písemnosti. Vyzvedne správní orgán, aby vám poslal opravenou písemnost a sdělíte mu že tímto považujete rozhodnutí za nicotné, neboť je zjevně neúplné. 

Ve skutečnosti to samozřejmě tak nebudete vnímat a včas podáte odvolání i kdyby to bylo jen blanketní.

Přímo nejde o obstrukci, ale zaměstnáte tím správní orgán.

Můžou pak nastat dvě věci, buďto správní orgán bude ignorovat, pak lze podat stížnost, že vás uvádí v omyl, nebo nějaký podobný blábol. Pokud na to správní orgán nějakým způsobem zareaguje, tak v lepším případě vám potvrdí restartování lhůty na odvolání, V jiném případě pravděpodobně bude odpírat vaše práva jakousi fabulační konstrukcí, kterou lze opět napadnout vysírací stížností.
IP zaznamenána

SlušnýŘidič

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Vady v rozhodnutí
« Odpověď #3 kdy: 04 Července 2022, 08:55:00 »

Díky za podněty. V mém případě už to tedy použít nemůžu. Všiml jsem si toho později a blankentní odvolání jsem podal už v červnu a teď mi běží lhůta na doplnění odvolání.
IP zaznamenána