30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 2x překročení rychlosti víc než 20km  (Přečteno 18174 krát)

Midoc

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
[?] 2x překročení rychlosti víc než 20km
« kdy: 16 Února 2015, 21:59:32 »

Dobrý den,
Mám na Vás prosbu, 15let denně jezdím a je to mé zaměstnání bez přestupku a teď mě během 2 měsíců mě změřili a to v obci na 50 - 77km (spěchal jsem, měl jsem nemocné dítě doma) a dnes na 80km -106 km při výjezdu z dálnice.  Nevím co mám dělat, nastupují do nové práce jako obchodní zástupce a jezdit musím každý den. :(,
Mám dvě malé děti a o které se musím starat , platit dům a jsem z toho nešťastný celý život nic dodržují předpisy a teď a přitom se hlídám každý den.

Je možné řešení jak nepřijít o ŘP? Jinak jsem bez práce?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti víc než 20km
« Odpověď #1 kdy: 16 Února 2015, 22:19:43 »

Počkejte až z úřadu něco přijde a pak budeme na to reagovat.

Jestli už něco přišlo tak napište co.
IP zaznamenána

Midoc

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti víc než 20km
« Odpověď #2 kdy: 16 Února 2015, 22:22:21 »

Díky změřili mě dnes v Brně, tak je to čerstvé vůbec nevím co a jak
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti víc než 20km
« Odpověď #3 kdy: 16 Února 2015, 22:26:55 »

Zatím je předčasné hledat řešení. Až příjde oznámení o zahájení řízení, tak ho postnout sem (jak píše 2M) a současně požádat o kopii spisu podle zdejšího návodu. Pak se uvidí co mají. Výsledek řízení závisí na mnoha faktorech. Se zákazem by to nemuselo být tak dramatické, je teoretická možnost, že uloží zákaz na 1 měsíc a po půlce lze žádat o prominutí zbytku trestu. S Brnem se tady borci rádi popasují :)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti víc než 20km
« Odpověď #4 kdy: 17 Února 2015, 00:33:28 »

Midoc: Jo, ještě malá a možná i docela užitečná drobnost — pokud vám to přijde poštou, vyzvedněte si to až poslední den uložení (ale pozor, neprošvihněte to). Získáte tak pár dnů navíc. Možná se bude hodit, kdyby náhodou se za rok schylovalo k prekluzi…
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti víc než 20km
« Odpověď #5 kdy: 17 Února 2015, 12:03:34 »

Dobrý den,
Mám na Vás prosbu, 15let denně jezdím a je to mé zaměstnání bez přestupku a teď mě během 2 měsíců mě změřili a to v obci na 50 - 77km (spěchal jsem, měl jsem nemocné dítě doma) a dnes na 80km -106 km při výjezdu z dálnice.  Nevím co mám dělat, nastupují do nové práce jako obchodní zástupce a jezdit musím každý den. :(,
Mám dvě malé děti a o které se musím starat , platit dům a jsem z toho nešťastný celý život nic dodržují předpisy a teď a přitom se hlídám každý den.

Je možné řešení jak nepřijít o ŘP? Jinak jsem bez práce?

Důležitá otázka - neplatil jste to namístě, že ne?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti víc než 20km
« Odpověď #6 kdy: 17 Února 2015, 12:10:08 »

Důležitá otázka - neplatil jste to namístě, že ne?

Také by bylo špatné pokud by pán neplatil na místě v hotovosti ale souhlasil s blokovou pokutou a tzv. si "vzal složenku."
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti víc než 20km
« Odpověď #7 kdy: 17 Února 2015, 12:43:49 »

Dobrý den,
Mám na Vás prosbu, 15let denně jezdím a je to mé zaměstnání bez přestupku a teď mě během 2 měsíců mě změřili a to v obci na 50 - 77km (spěchal jsem, měl jsem nemocné dítě doma) a dnes na 80km -106 km při výjezdu z dálnice.  Nevím co mám dělat, nastupují do nové práce jako obchodní zástupce a jezdit musím každý den. :(,
Mám dvě malé děti a o které se musím starat , platit dům a jsem z toho nešťastný celý život nic dodržují předpisy a teď a přitom se hlídám každý den.

Je možné řešení jak nepřijít o ŘP? Jinak jsem bez práce?
Mimochodem, ten sjezd z dálnice byl v obci? Pokud ne,tak jste v klidu.  Mimo obec je limit na "velký" přestupek 30kmh. Takže ten by byl za dva body.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti víc než 20km
« Odpověď #8 kdy: 17 Února 2015, 12:49:15 »

U prvního přestupku dostal pokutu a u druhého dostat neměl, pokud pachové postupovali v souladu se zákonem. Při zjištění opakované rychlosti podle písm f) bod 3 nemohou uložit pokutu, musí sepsat oznámení a rychlost řeší úřad standardně, jakoby řešil například písm. f) bod 2.
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti víc než 20km
« Odpověď #9 kdy: 17 Února 2015, 12:59:05 »

U prvního přestupku dostal pokutu a u druhého dostat neměl, pokud pachové postupovali v souladu se zákonem. Při zjištění opakované rychlosti podle písm f) bod 3 nemohou uložit pokutu, musí sepsat oznámení a rychlost řeší úřad standardně, jakoby řešil například písm. f) bod 2.
Asi by to chtělo vyjasnit, jak to s kvalifikací těch přestupků a se způsobem jejich řešení je.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti víc než 20km
« Odpověď #10 kdy: 17 Února 2015, 14:02:01 »

V prvním případě překročil rychlost v obci, na 50 jel 77 km/h a překročil nejvyšší dovolenou rychlost o 20 km/h a více = přestupek podle § 125c odst. 1 písm. f) bod 3 z.č. 361, což lze řešit blokovou pokutou na místě.

Ve druhém případě jel na 80, 106 km/h, nevíme jestli to bylo v obci, mimo obec nebo ještě na dálnici, ale vzhledem k jeho popisu to na místě kvlifikovali jako v prvním případě, tedy překročení rychlosti o 20 km/h a více = § 125c odst. 1 písm. f) bod 3 z.č. 361, což nelze řešit blokově na místě.

A tomu, kdo spáchal přestupek podle odstavce 1 písm. f) bodů 3, 5, 6, 8 a 9, písm. g) a i) v období dvanácti po sobě jdoucích kalendářních měsíců dvakrát a vícekrát, se uloží zákaz činnosti od jednoho měsíce do šesti měsíců. Proto se obává o svůj ŘP a přestupek kvůli ukládání zákazu řízení musí být projednán v klasickém správním řízení.

IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti víc než 20km
« Odpověď #11 kdy: 17 Února 2015, 14:10:22 »

V prvním případě překročil rychlost v obci, na 50 jel 77 km/h a překročil nejvyšší dovolenou rychlost o 20 km/h a více = přestupek podle § 125c odst. 1 písm. f) bod 3 z.č. 361, což lze řešit blokovou pokutou na místě.

Ve druhém případě jel na 80, 106 km/h, nevíme jestli to bylo v obci, mimo obec nebo ještě na dálnici, ale vzhledem k jeho popisu to na místě kvlifikovali jako v prvním případě, tedy překročení rychlosti o 20 km/h a více = § 125c odst. 1 písm. f) bod 3 z.č. 361, což nelze řešit blokově na místě.

A tomu, kdo spáchal přestupek podle odstavce 1 písm. f) bodů 3, 5, 6, 8 a 9, písm. g) a i) v období dvanácti po sobě jdoucích kalendářních měsíců dvakrát a vícekrát, se uloží zákaz činnosti od jednoho měsíce do šesti měsíců. Proto se obává o svůj ŘP a přestupek kvůli ukládání zákazu řízení musí být projednán v klasickém správním řízení.
Tak jsem tomu taky napoprvé porozumněl, ale hapruje mi v tom ta dálnice. Každopádně, než se domnívat, tak bych prosil původního přispěvatele, aby vyjasnil dvě základní věci:
  • Bylo řešeno na místě blokovou pokutou? Ať už zaplaceno, nebo ne?
  • Byl druhý přestupek v obci?
Pak asi má cenu se bavit dál.
IP zaznamenána

Midoc

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti víc než 20km
« Odpověď #12 kdy: 17 Února 2015, 21:56:30 »

Ahoj chlapi díky moc za pomoc v prvém případě to bylo v obci a dali mi složenku neměl jsem hotovost a platil pokutu 2000kč ve druhém případě to bylo v obci vyznačené značkou 80 u sjezdu z dálnice...pokutu jsem neplatil jen vypsali papír s tím že to půjde na správní řízení...tak nevím co, jestli mám nějakou šanci vůbec :(
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti víc než 20km
« Odpověď #13 kdy: 17 Února 2015, 22:08:39 »

šance je vždycky.... Poučení pro příště pokutu neplatit a požadovat správní řízení...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:2x překročení rychlosti víc než 20km
« Odpověď #14 kdy: 18 Února 2015, 10:57:23 »

Platit na místě 2000  :o

Sice tam maximum je 6000 (5000 pokuta + 1000 náklady řízení), ale jestli nemáte víc přestupků a byly tam polehčující okolnosti (nemocné dítě) tak by to přes 4000 asi stejně nebylo.. podle mě ta šance neplatit nakonec nic a nedostat body (ani podmínku na další přestupek) za riziko asi 2000 zvýšení pokuty stojí.

I kvůli tomu co se pak skutečně stalo.. teď to správní řízení musíte vyhrát.. když byste chtěl prve taky správní řízení tak musíte vyhrát jen jedno ze dvou.
IP zaznamenána