30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Praha - zastaven, ztotožněn  (Přečteno 1544 krát)

Halford

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Praha - zastaven, ztotožněn
« kdy: 13 Května 2022, 21:44:40 »

Timeline:
14.4.22 - změřen a zastaven
7.5.22 - doručen příkaz fikcí


Zdravím zdejší osazenstvo,
po nějaké době Vás budu žádat o rady, jak nedat úředním parazitům nic zadarmo.
Skutek slovy:
Několik km rovina, značka 50km/h, naměřena rychlost 81 km/h laserem LASERCAM 4 z radaru na trojnozce . Zastaven, ztotožněn, dokonce poučen, nesouhlas s 500kč.
Pročetl jsem tu několik podobných vláken a mám v plánu podat odpor (rád bych zkusil nejprve mailem) a pojedu podle Road field survivalu. Podobný přestupek řeším poprvé, tak doufám, že na mě budete hodní :) Prosím zároveň o případné rady nebo korekci.
Přikládám příkaz, kde mile vysvětlují materiální aspekt činu (dolní polovina str.3)

Platí stále, že jediné co mi aktuálně hrozí je, že zaplatím o 1000Kč víc?

Strategie:
1. Podám odpor mailem (v pondělí je dle kalkulačky poslední možný den)
2. Doplním před DS po pěti dnech
3. Počkám na předvolání
4. Zkusím co nejvíce oddálit
5. Při ÚJ požádám o pár dní k seznámení se s materiály
6. Budu požadovat předvolání svědků, kde se pokusím vysírat
7. Dál se uvidí.... trochu doufám, že je stále možnost, aby to v Praze nějakým způsobem vyhnilo, byť teď reagují docela rychle. Jinak by se mi do toho asi moc nechtělo.

Děkuji
« Poslední změna: 14 Května 2022, 16:18:45 od Halford »
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Praha - zastaven, ztotožněn
« Odpověď #1 kdy: 14 Května 2022, 13:04:08 »

Začněte tím, že půjdete nahlížet do spisu a zjistíte, co na vás mají. Podklady pak anonymizujte a nahrajete sem.
IP zaznamenána

Halford

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Praha - zastaven, ztotožněn
« Odpověď #2 kdy: 15 Května 2022, 19:10:30 »

Přemýšlel jsem nad tím, ale jelikož je to focený laserem z trojnožky na území obce, nečekám tam moc chyb. Přišel mi tedy větší benefit nechat si to na pozdější žádost o zaslání spisu a po zamítnutí žádost o lhůtu vyjádření se k podkladům.
Asi se tam tedy podívám :)
IP zaznamenána

Halford

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Praha - zastaven, ztotožněn
« Odpověď #3 kdy: 16 Května 2022, 19:27:56 »

Právě jsem podal odpor emailem, bez poznámky, že doplním do 5ti dní.
Je to v pořádku bez poznámky?
A je nutné,abych měl na mailu potvrzení s dnešním datem (poslední možný den k podání odporu), že byl mail přijatý?
Děkuji
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Praha - zastaven, ztotožněn
« Odpověď #4 kdy: 16 Května 2022, 19:41:46 »

Smyslem odporu je zrušit příkaz, nic víc. Ačkoliv můžete přímo v rámci odporu jakkoliv argumentovat, většinou to nemá smysl. V odporu by mělo být alespoň slovo "odpor" a č.j. příkazu + spisová značka.

Teď musíte do pěti dnů email potvrdit, nikoliv doplnit. To vychází na pondělí 23.5.22.

Citace
A je nutné,abych měl na mailu potvrzení s dnešním datem (poslední možný den k podání odporu), že byl mail přijatý?
Na 99% vám přijde od e-podatelny potvrzovací email až zítra dopoledne, nicméně datum přijetí bude dnešní.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Halford

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Praha - zastaven, ztotožněn
« Odpověď #5 kdy: 16 Května 2022, 21:04:25 »

Děkuji za potvrzení.
Špatně jsem se vyjádřil, myslel jsem to tak, že doplním elektronický podpis (pošlu odpor přes datovku). rozhodně nic dále zmiňovat nechci.  :)
IP zaznamenána