30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Bulharsko - 3 roky starý přestupek  (Přečteno 2810 krát)

rant

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Bulharsko - 3 roky starý přestupek
« kdy: 05 Května 2022, 14:10:18 »

Zdravím, včera mi přišel doporučený dopis z Bulharska, kde moje vozidlo 25.6.2019 překročilo rychlost. Bůhví jak si na mne po 3 letech vzpomněli. Bohužel doma byla zrovna tchýně na návštěvě, která dopis převzala a podepsala.
Co doporučujete jako nejlepší postup?

- ignorance a doufat v promlčení, do Bulharska se dostanu nejdříve napřesrok a to kdoví jestli
- ozvat se dejme tomu 30.6. (v dopisu je lhůta 60 dní na zaplacení či naprášení řidiče), napsat česky že massa Rant nerozumět anglicky ani bulharsky + odkaz na tu známou evropskou smlouvu o lidských právech, a hrát to na promlčení po 3 letech
- totéž, ale rovnou naprášit helmuta

Ale těžko říci, zdali v Bulharsku může být promlčecí lhůta delší než 3 roky.
« Poslední změna: 05 Května 2022, 14:19:33 od rant »
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 397
    • Zobrazit profil
Re:Bulharsko - 3 roky starý přestupek
« Odpověď #1 kdy: 05 Května 2022, 14:43:40 »

Převzala tchýně a podepsala svým jménem? Pak evidentně není doručeno vám. Navíc ona na ten dopis zapomněla a nepředala vám ho. To je škoda, takže jste se ani nedozvěděl, co tam vlastně bylo, vlastně vám ani nejspíš neřekla, že nějaký dopis převzala, je trochu zapomětlivá.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 637
    • Zobrazit profil
Re:Bulharsko - 3 roky starý přestupek
« Odpověď #2 kdy: 05 Května 2022, 15:45:48 »

Nechť tchýně odpoví orgánovi v BLR, že jí pošta předala dopis, zjistila, že není její a hodila ho do kamen.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 324
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Bulharsko - 3 roky starý přestupek
« Odpověď #3 kdy: 05 Května 2022, 16:26:23 »

Jenže orgán v BLR s česky psaným dopisem udělá to samé, hodí ho do koše, protože mu nebude rozumět.

Mají v BLR některé z našich vymožeností - kauci pro neplatiče pokut, botičku, odebrání SPZ nebo něco podobného?
IP zaznamenána

gogo68

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Bulharsko - 3 roky starý přestupek
« Odpověď #4 kdy: 10 Května 2022, 18:21:04 »

problém je při cestě bo Bulharska na celnici, lustrují tam TP, takže při vjezdu se jim po zadání vaší RZ objeví ona pokuta, měl jsem to podobně, ale bylo to 1 rok staré, hned na celnici jsem to musel uhradit jinak mě nepustili
IP zaznamenána