30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rakusko- Prieskum bojom  (Přečteno 1778 krát)

prvocisla

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Rakusko- Prieskum bojom
« kdy: 24 Dubna 2022, 14:32:22 »

Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť ako postupovať v tomto prípade? Opakovane som pirátil vo Viedni , cca 60 prekročení rýchlosti pri radaroch, z toho cca 30 priestupkov zaznamenanych všetko rýchlosť z viacerých okrskov, obyčajné zásielky som ignoroval, doporučené vždycky podal odpor emailom so zarucenym podpisom. Všetky buď vyhnili, alebo mi prišiel list o zastavení. Ostalo jedno konanie z časti Liesing, kde sú veľmi huževnatý. Dokonca maju prekladateľa.
Postup: 
1. list obyčajne Ignorovaný
2. list Strafverfugung doporučene - podaný odpor v Slovenčine emailom s prílohou v pdf obsahujúci zaručený podpis
3. list vázva k podaniu vysvetlenie. zaslana odpoveď
4..list rozhodnutie o vine- podaná sťažnosť / Beschwerde emailom s prílohom v pdf obsahujuci zaručený podpis
5.a6. list- rozhodnutie o nepridelení advokáta a rozhodnutie o vine - čo je pozoruhodné že správný súd znížil výšku sankcie zo 100€ na 40€ , nakoľko spravny organ uviedol ako pohorsujuce okolnosti viacej priestupkov, aj ked realne v rakusku som prvopachatel, kedze o ziadnom z priestupkov mojich nebolo pravoplatne ku dnu rozhodnutia rozhodnute

Momentálne mám jedinú možnosť podať ústavnú sťažnosť. Určite ju chcem podať, len tam vidím dva problémy 1- investíciu 240€ za súdny poplatok 2-potrebu zastúpenia advokátom
Chcel by som podať idealne ustavnu staznost a sucasne zaziadat o advokata aj tlmocnika z dovodu nemajetnosti. Príde mi že nerešpektuju čl.6 dohovoru. Správny súd zaslal rozhodnutia len v nemčine. Prikladám ich strojový preklad ktorý som si sám spravil cez deepl.com.
Ignorovať by som to ale nechcel, do rakúska jazdím často a nechcem tam mať právomocné rozhodnutie. Podotknem ešte že pokutu som nikdy v rakúsku neplatil, a pri priestupkoch vždycky dávam automaticky opravné prostriedky. Pri tomto priestupku to ale došlo až pred súd.Ďalšia vec, ktorú by som chcel podotknut že nie som prevadzkovatelom ani drzitelom toho vozidla. Na moju žiadosť ma prevadzkovatel udal ako vodiča, nakoľko prevadzkovatel je poslušný ovčan, a inak by platil už po prvej výzve.  V priebehu celého konania som sa ale ani raz nepriznal k vedeinu vozidla. 
Posielam zoradené všetky dokumenty prehľadne , prípadne ak niekto chce len jedno pdf tak dokumenty v jednom pdfku.
P.S. Užívateľ Simson je dosť aktívny v časti rakúskych priestupkov, nevedeli by ste poradiť?
IP zaznamenána

prvocisla

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Rakusko- Prieskum bojom
« Odpověď #1 kdy: 24 Dubna 2022, 14:33:28 »

Pridavam ešte originálne posledné 2 rozhodnutia, ktoré mi prišli v nemčine.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Rakusko- Prieskum bojom
« Odpověď #2 kdy: 25 Dubna 2022, 07:38:34 »

Achjo... Ani nebudu psat, co vsechno si mel udelat jinak, protoze to se jiz zmenit neda. Ale jednu chybu musim rozebrat, protoze ta snizuje tve sance v odvolani (resp. u ustavniho soudu):

V kazde sve odpovedi (3, 5, 7) ses sice odvolaval na clanek 6 dohovoru o lidskych pravech, jenze uplatnil sis jen pravo na pouzivani sveho jazyka pri komunikaci s ourady. Neuplatnil sis pravo byti informovan v jazyku kterej ovladas, jinak receno nepozadoval si, aby ourad komunikoval slovensky s tebou!

Muzes sice podat ustavni stiznost zes nedostal dokumenty 8 a 9 ve slovenstine (s odvolanim se na evropsky dohovor o lidskych pravech, clanek 6/3a), jenze s ohledem na vyse popsanou chybu opravdu netusim jake mas sance. Ja osobne bych v teto situaci radsi neudelal nic. Prislo mi neco v nemcine, cekam az prijde preklad do slovenstiny. Pokud podas stiznost, priznavas vlastne, ze sis to prelozil sam, a prekladu porozumel.

Pro priste: ptej se na zacatku pripadu, ne kdyz uz ses vlastne na konci. Protoze tys jim pomohl aby to k tomu rychlemu konci dospelo...
IP zaznamenána