30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jsou pod vlivem drog, nahlásil řidič policisty.  (Přečteno 4346 krát)

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Jsou pod vlivem drog, nahlásil řidič policisty.
« kdy: 14 Února 2015, 08:41:15 »

http://www.novinky.cz/krimi/361481-jsou-pod-vlivem-drog-nahlasil-ridic-policisty-hrozi-mu-osm-let.html

Teď se budou řidiči bát oznamovat orgány, když budou mít podezření, že jsou pod vlivem.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Jsou pod vlivem drog, nahlásil řidič policisty.
« Odpověď #1 kdy: 14 Února 2015, 08:49:33 »

Moment, ale to platí i vice versa. To znamená orgán dá řidiči dýchnout,m protože se domnhívá, že je pod vlivem. Pokud řidič nenadýchá = křivé obvinění = monocajt si půjde na 8 let odpočinout do báně?
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Jsou pod vlivem drog, nahlásil řidič policisty.
« Odpověď #2 kdy: 14 Února 2015, 09:06:50 »

Podle zakona predevsim plati, ze vam nesmi dat dychnout, pokud nemaji duvodne podezreni, ze jste pod vlivem (pokud se nepletu, tak pro test na drogy plati totez). Takze uz jen to, ze vam davaji dychnout bez zduvodneni (duvody jsou povinni vam sdelit sami) a nebo to zduvodni preventivni kontrolou, tak uz se jedna minimalne o zneuziti pravomoci uredni osoby a podle tohohle by to tedy reciprocne mohlo jit klasifikovat i jako krive obvineni.

Ostatne prijde mi usmevne uz jen to, ze se pri vypovedi policista sam priznal k tomu, ze kontrolu provedli proto, ze "podobne vozidlo se jim v minulosti pokouselo ujet." A jeste pak dodava, ze uz jen to, ze musel zkousku na drogy absolvovat mohlo zpusobit o jeho osobe neprijemne reci... coz pro obycejneho ridice samozrejme neplati, protoze na ty musi mit prisnost a jsou vinni, dokud se neprokaze opak, ze.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Jsou pod vlivem drog, nahlásil řidič policisty.
« Odpověď #3 kdy: 14 Února 2015, 16:48:00 »

Ono je asi potřeba rozlišovat mezi podezřením, že jsou policisté pod vlivej návykové látky a mezi tím, lhát, že se nějak chovají, případě tvrdit, že jsou pod vlivem. Pokud by jeho oznámení bylo třeba ve smyslu "mám za to, že policista vykazuje známky chování, které by mohlo odpovídat vlivu návykové látky" a nic více, tak o nic nejde. Prostě měl pocit, ale nic určitého netvrdil. Pokud ale kolem toho dělal takový teátr, tvrdil, že se nějak chovají a nemohl to dokázat a ještě přiznal, že jim chtěl zavařit, tak se nejde divit, že se mu to může vymstít.
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Jsou pod vlivem drog, nahlásil řidič policisty.
« Odpověď #4 kdy: 14 Února 2015, 18:27:23 »

Uz sem organi chodi i verejne, koukam... podstoupeni preventivniho testu pro opicajta je horsi nez pro sprosteho podezreleho?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Jsou pod vlivem drog, nahlásil řidič policisty.
« Odpověď #5 kdy: 15 Února 2015, 00:35:45 »

To bylo na mně?;) Pokud jo, tak jsem opravdu nic takové nenapsal. Jednak na to právo ridič má a jednak s využíváním souhlasím. Třeba na videu, kde si s nima hraje Rejkovian, nebo jak se jmenuje, je to vidět taky hezky, že stačí volit správná slova a je v pohodě. Jistě, i po tom by se s ním opice mohli chtít hrát a vrátit mu to, ale myslím, že video by jasně ukázalo, že měl jen podezření. To, co jsem psal bylo, že si má člověk dávat pozor, jak jim chce zavařit, aby se to neotočilo proti němu, resp. pokud se to otočí, aby se teoreticky neměl čeho bát (ono, dnes to není již 100% a i pokud by udělal vše dobře, tak by to neznamenalo, že nedopadně blbě, ale šance jsou větší). A to je přece to samé, jako se tady třeba řeší přesupky. I při řešení musíš zvolit postup, který Ti alespoň neuškodí, ideálně samozřejmě takový, který Ti pomůže. Já samozřejmě nevím přesně, z čeho je obviněn, ale nepočítám, že z toho, že "zavolal na policajty další policajty, aby jim udělali odběr". Dle všeho to spíše bude z křivého obvinění, nebo tak něco. To, že ho téměř jistě obvinili proto, že jim udělal ostudu a dovolil si být odbojný, je věc druhá. Žel, vypadá to, že jim dal prosti sobě dost munice. A abych byl upřímný, tak lidi, co chlastají a fetují, dle mého nemají co dělat v té chvíli za volantem (pár jich zde i svůj příběh řešilo a poslední, co bych jim napsal v reakci, by byla nějaká rada, nebo pochopení pro jejich naštvání z nespravedlnosti). Na silnici jezdím rychle, pár krát jsem udělal menší kravinku, ale popravdě jediné, za co se opravdu stydím bylo, když jsem jednou jel autem po pařbě. Sice se nic nestalo, dokonce to ani nepoznali policajti, co mně jako napotvoru zastavili, ale i tak vnitřně se stydím. Ale tak je to každého věc. Nic to nemění na tom, že to dle mého, alespoň, pokud vycházím z článku, udělal řidič blbě.
IP zaznamenána