30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Svědečné – náhrada nákladů, ignorace ceny PHM ze strany SO  (Přečteno 1929 krát)

adolf

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil

Zdravím,
byl jsem jako svědek předvolán k ÚJ, neboť jsem byl spolujezdcem řidiče, který se údajně dopustil přestupku. Den po ÚJ jsem požádal o náhradu nákladů na dopravu (amortizace + PHM) a ušlé mzdy, po dohodě se zaměstnavatelem jsem nakonec vzal žádost o náhradu ušlé mzdy zpět a trval pouze na náhradě nákladů na dopravu. SO jsem zaslal dodací list z čerpací stanice vydaný 6 dní před ÚJ, ale SO tvrdí, že z tohoto dokladu není patrná souvislost s cestou na ÚJ.

Náhradu nákladů mi přiznal, ale pro výpočet náhrady za PHM použil částku z vyhlášky, nikoli částku z mnou dodaného dodacího listu, tzn. mě ochudil o necelých 50 Kč. Mě samozřejmě každá koruna bolí a navíc by neškodilo SO trochu zaměstnat, aby nemohl buzerovat někoho jiného, tedy bych rád (po poradě s uživatelem jakubb, který byl na ÚJ přítomen jako zmocněnec) podal odvolání a žádal náhradu skutečně vynaložených nákladů na PHM. Nejsem si ale jistý, jak argumentovat. Stačí v odvolání pouze uvést, že tankování 6 dní před ÚJ bylo poslední tankování před cestou na ÚJ a zpět, popř. co jiného?

Přikládám anonymizované rozhodnutí o náhradě nákladů.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Svědečné – náhrada nákladů, ignorace ceny PHM ze strany SO
« Odpověď #1 kdy: 03 Května 2022, 15:44:13 »

Já moc nechápu ten dodací list.
Většinou obyčejný člověk dostává při tankování PHM účtenku z poklady.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Svědečné – náhrada nákladů, ignorace ceny PHM ze strany SO
« Odpověď #2 kdy: 03 Května 2022, 15:48:43 »

Pokud platíte pohonné hmoty nějakou spec. kartou (CCS), tak se vydává dodací list.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Svědečné – náhrada nákladů, ignorace ceny PHM ze strany SO
« Odpověď #3 kdy: 03 Května 2022, 16:52:49 »

To jo, ale to má většinou firma. Proto se to možná nezdá úřadu. Že to jako soukromá osoba dokládá firemním dokladem.
IP zaznamenána

adolf

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:Svědečné – náhrada nákladů, ignorace ceny PHM ze strany SO
« Odpověď #4 kdy: 03 Května 2022, 20:10:58 »

Vypadá to v podstatě jako účtenka, není tam uvedený konkrétní odběratel... na jednu stranu asi chápu, že se jim to nezdá, na stranu druhou jsem nikde nenašel explicitně uvedenou povinnost dokládat cenu PHM (zjednodušeným) daňovým dokladem, doklad je z ČS ve městě, které často navštěvuju, druh PHM sedí a částka za litr i počet litrů jsou na něm uvedeny.

Navíc když mě vyzývali k doplnění podání, o tom, že se jim na dokladu něco nezdá, neuvedli ani slovo.
« Poslední změna: 03 Května 2022, 20:15:04 od adolf »
IP zaznamenána