30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Společné řízení - každodenní vjezd Brno centrum  (Přečteno 1587 krát)

hladik

  • Příspěvků: 94
    • Zobrazit profil
Společné řízení - každodenní vjezd Brno centrum
« kdy: 10 Března 2022, 20:36:31 »

Zdravím, mám takovou prosbu.
Jak už jsem párkrát psal, správní řád ještě úplně neovládám, tak mě omluvte, pokud napíšu nějakou blbost, učím se..

Mám známého, co potřebuje jezdit do centra Brna (Zákaz všech motorových vozidel mimo povolení).
(Nedávno začali chodit znovu sprdelní výzvy) Jezdí tam skoro každý den, někdy i vícekrát, takže není problém, aby mu za každý den nasbíral odpustky klidně za 1000Kč.
Říkal jsem mu, že bych to neplatil a nechal spadnout do společného řízení provozovatele, kde pokud se nepletu se dají sloučit za určitých podmínek všechny přestupky do "jednoho". Jednou z těch podmínek je, že jdou sloučit všechny spáchané přestupky do data zahájení řízení.

Kámen úrazu: Včera jsem byl u advokáta a řešil jsem něco pro matku a mimochodem jsem se na to zeptal a advokát mi tvrdil, že v tom nevidí žádný velký benefit, protože konkrétně Brno prý bere Výzvu k úhradě určené částky jako zahájení řízení..
Já jsem mu argumentoval, že jsem si myslel, že přece Výzva jako taková, leží mimo správní řád a že jsem měl za to, že řízení je zahájeno až jako správní řízení s provozovatelem/řidičem formou Příkazu/Oznámení o zahájení řízení.  Nevím tedy, jestli jsem se špatně vyjádřil, nebo mě nechopil.

Obecně jsem pracoval s myšlenkou, že pokud nasbírá 1000 denně = 90 000Kč/90 dní (což je strašný randál) a pokud by se podařilo zaplatit za 90 dní jen 2500+1250+1000= 4750Kč, tak by to vlastně bylo super, ale pokud Brno opravdu bere doručení Výzvy jako Zahájení řízení, tak by se z 90 dnů stalo jen asi 20 a to už tak super není. (Nějakou práci to prostě sežere).

Můj původní teoretický pracovní postup byl:
 1.1.2022 první spáchání přestupku (poté každý další den minimálně 1 další přestupek)
20.1.2022 Do datovky přijde sprdelní Výzva (Mezitím se stalo dalších třeba 20 přestupků)
V ideální době udat spolupracujícího řidiče, který se při podání vysvětlení přizná ke všem přestupkům, poté ústní jednání ke kterému se nedostaví a zastavení právního řízení s řidičem a překlopení na řízení s provozovatelem (tedy dle mého názoru zahájení řízení, jakožto podmínka pro společné řízení), kde už jde jen o sloučení všech přestupků do jednoho.
Se ctí prohrát, uškodit a zaplatit výpalné.

Kolik vad má moje teorie a má advokát pravdu?
Jaký navrhujete postup při tomto každodenním přestupku tak, aby se zaplatilo co nejmíň peněz a byla sranda?

Děkuji moc za případné rady

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Společné řízení - každodenní vjezd Brno centrum
« Odpověď #1 kdy: 10 Března 2022, 20:43:03 »

Zaslání odpustkové výzvy samozřejmě není zahájení řízení. A pokud máte zájem o spolupracujícího řidiče, o jednom bych věděl.
IP zaznamenána

hladik

  • Příspěvků: 94
    • Zobrazit profil
Re:Společné řízení - každodenní vjezd Brno centrum
« Odpověď #2 kdy: 10 Března 2022, 21:37:46 »

Mistře Číkus, s vámi tak nějak počítám s mým špatným parkováním 😂
Jinak vy byste řešil situaci výše jakým postupem?
Nikoho jiného s vaší erudicí neznám.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Společné řízení - každodenní vjezd Brno centrum
« Odpověď #3 kdy: 11 Března 2022, 00:06:42 »

Krom parkování beru i vjezdy do centra.

Postup je dobrý, ale je vhodné použít vhodného spolupracujícího řidiče, třeba takového, který bude mít ve společném správním řízení výrazně více přestupků i od jiných provozovatelů. A i v případě prohry, čím více přestupků mu bude prokázáno, tím stejnou pokutu nakonec vyfasuje.
IP zaznamenána