30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zruseni povinne bioslozky, casti silnicni dane a"kontrola" marzi u PH  (Přečteno 6159 krát)

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Zruseni povinne bioslozky, casti silnicni dane a"kontrola" marzi u PH
« Odpověď #30 kdy: 17 Března 2022, 06:35:58 »

Moc nesleduji co je na totemu, ale jak při použití CCS, tak i palivové od Axigon (EuroOil) jsem měl levnější litr o cca. 1-2kč. Po tom zvýšení jsem měl slevu cca. 6kč na litr. Pro mě důkaz, že si to zvýšili pumpaři nad rámec zvýšených cen od dodavatele. Spíš nechápu proč se to tolik řeší. Náklady na palivo jsou v rozpočtu fyzických osob zanedbatelné a podnikatelé to promítnou do ceny služby/výrobku. Máme v Evropě válečný stav, tak to bohužel musí sprostý lid zaplatit. Buď v daních nebo v inflaci.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Zruseni povinne bioslozky, casti silnicni dane a"kontrola" marzi u PH
« Odpověď #31 kdy: 17 Března 2022, 09:51:12 »

Moc nesleduji co je na totemu, ale jak při použití CCS, tak i palivové od Axigon (EuroOil) jsem měl levnější litr o cca. 1-2kč. Po tom zvýšení jsem měl slevu cca. 6kč na litr. Pro mě důkaz, že si to zvýšili pumpaři nad rámec zvýšených cen od dodavatele. Spíš nechápu proč se to tolik řeší. Náklady na palivo jsou v rozpočtu fyzických osob zanedbatelné a podnikatelé to promítnou do ceny služby/výrobku. Máme v Evropě válečný stav, tak to bohužel musí sprostý lid zaplatit. Buď v daních nebo v inflaci.
Myslím, že v rozpočtu fyzických osob dojíždějících za prací z prdelákova do města se to může promítnout docela výrazně. Zejména v kombinaci s tím, že si taky v prdelákově ohřívají vodu elektrikou nebo plynem. A k tomu zdraží všechno ostatní, páč se to vozí taky autem.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 359
    • Zobrazit profil
Re:Zruseni povinne bioslozky, casti silnicni dane a"kontrola" marzi u PH
« Odpověď #32 kdy: 17 Března 2022, 14:36:42 »

Já jako podnikatel mám služby za cenu pevnou. Smluvní vztah je s velkými bankovními ústavy. Jako OSVČ si vůči bance mohu promítnout leda tak h...... Doprava dělala, do tohoto zdražení, asi 1/3 nákladů na provedení konkrétní služby.
IP zaznamenána

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 187
    • Zobrazit profil
Re:Zruseni povinne bioslozky, casti silnicni dane a"kontrola" marzi u PH
« Odpověď #33 kdy: 18 Března 2022, 12:40:52 »

Přitom ČEPRO (EuroOil) prodává svůj mez biosložky v omezené míře ale bez problémů.
Tohle už bude možná nějaká Urban Legend, protože Čepro je totiž zároveň největším odběratelem Preolu (výrobce MEŘO). Takže pokud v Čepru disponují naftou bez bio, protože je to nafta z hmotných rezerv, tak je dost možný, že mají raději domluvené s různými spedičními firmami, že jim ji budou dodávat na jejich čerpačky, co mají tyto firmy ve svých areálech. A k benzinkám pro retail se pak tato nafta nedostane. U benzínu to bude asi jiné, protože ten se spotřebovává téměř výhradně v osobních autech a tak pro něj asi neseženou velkého odběratele, který by ho bral. Proto se možná benzín bez lihu na benzinky dostane.
Ale bez mobilní laboratoře to potvrdit nelze. A dohledat z veřejných informací taky ne, protože ČOI sleduji při dozorech kvality jiné ukazatele.

asi neni důvod, proč by to tam někdo dobrovolně přimíchával.. je to sračka a prodražuje to palivo jako takové..
Tak tady se v tuto chvíli strašně mýlíte. Při dnešních cenách PHM je totiž ta bio složka pro obchodníka s PHM už bezpečně levnější. Počítejte (ceny uvádím vč. DPH), když koupím litr MEŘO za 45,80, přimíchám ho do nafty a na pumpě ho vlastně prodám za >50,- Kč. Tak jsem brutálně vydělal, protože čerpačka má většinou jen tak 1,- na litru (při ustálených cenách). Takže tím, že se biosložka vlastně díky ceně nafty stala její levnější náhražkou, očekávejte, že budete tankovat naftu možná i s větším obsahem bio, než před válkou.

PS: Na benzín se mne neptejte, neznám ceny bio-lihu přimíchávaného do benzinu.

Čepro (síť EuroOil) skutečně legálně prodává (a prodáválo) i naftu bez MEŘO a je to dáno tím, že každý distributor musí ten sajrajt prodat/namixovat v příslušném procentu za celý rok v souhrnu. Takže v zimě je toho v naftě méně, v letě se to pak dohání...  :-[ Čepro prodává samostatně i "bionaftu" kde je toho sajrajtu tolik  :x, že pak může prodávat i naftu bez MEŘO samostatně a celoročně to pak hodí ten minimální požadovaný přidaný průměr.
 
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Zruseni povinne bioslozky, casti silnicni dane a"kontrola" marzi u PH
« Odpověď #34 kdy: 24 Března 2022, 10:54:40 »

Bejvávalo. Třeba KM Prona taky prodávala obyč naftu bez biosračky, protože potřebnej podíl MEŘO udali kamioňákům.
Pak se ale změnila legislativa a biosračka musí bejt v každym litru. ČEPRO má výjimku, odůvodněnou tím, že točí státní hmotný rezervy.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Zruseni povinne bioslozky, casti silnicni dane a"kontrola" marzi u PH
« Odpověď #35 kdy: 24 Března 2022, 14:23:02 »

Konkrétně k EuroOilu, mám jejich aplikaci, mám příbuzné na druhém konci republiky a zkušenost následující. Nafta vždy bez MEŘO. Benzín na Moravě/Slezsku (netuším přesně, kde má EuroOil hranici) vždy bez bioethanolu, v Čechách vždy s 4,9 % bioethanolu, odtud podle mě plynou sváry v názorech na obsah biosložky.
IP zaznamenána