30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Vjetí na přejezd když svítí červená  (Přečteno 39632 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Vjetí na přejezd když svítí červená
« Odpověď #15 kdy: 11 Února 2015, 00:15:26 »

Jenomže Kozenka nebyl při popisu situace dostatečně podrobný - uviděl je až začali blikat, neví jak daleko byli za ním, nezmínil se o ostatních autech, rozhledových poměrech, počasí, denní době. To se potom těžko radí.

Úřad má dva svědky, a to mu bude v alespoň prvním kole stačit na vinu, pokud se nevyjádří.

Hádám, že ve spisu bude pouze konstatování, že porušil ... tím že ...

No právě....hádám,hádáš,hádáme.......je potřeba dojít pro spis, zjistit zda mají či nemají videozáznam, přeměřit orientační body okolo přejezdu a vytvořit si plánek a připravit si výslech opicajtů, dynamicky reagovat na jejich odpovědi a doplňujícími otázkami je dostat do úzkých hlavně co se týče určování vzdáleností.
IP zaznamenána

Kozenka

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Vjetí na přejezd když svítí červená
« Odpověď #16 kdy: 11 Února 2015, 21:45:23 »

Tak trochu tu situaci přiblížím.
 Jedná se o přejezd v obci, kde je před nim asi 100 metrů rovinka, pak přechod, za nim křižovatka a za ní asi 50 metrů přejezd. Stalo se to asi v půl šestý v půlce ledna, takže už byla úplná tma. Mezi mnou a jima pravděpodobně nebylo žádný auto, nebo maximálně jedno. Silnice byla v ten den zrovna suchá, nesněžilo, nepršelo, nic.

V autě byli dva opicajti - mlaďas a blondýna. Když mi zastavili, přišla ke mě blondýna a chtěla po mě doklady atd. Na to jsem ji řekl, ať mi laskavě řekne, proč mi vůbec zastavili a ona, že na to se musím zeptat toho mladýho, takže doklady byly furt u mě v ruce. Mlaďas pak přišel k autu, řekl, že mi staví kvůli tomu, že jsem to projel na červenou a ať mu dam doklady, tak jsem mu je dal, jenom řidičák jsem zrovna nemohl najít. Na to řekl, že to nevadí, že řidičák nepotřebuje, že si mi prolustruje v autě a začal mi vyprávět o tom, jak moc nebezpečný přestupek jsem spáchal atd. Tak jsem mu řekl, že si ničeho nejsem vědom, ale že jestli mi to ukáže na kameře, tak mu to zaplatím, ale on, že nemá povinnost mi to ukazovat. Tak jsem mu sdělil, že jestli má pocit, že se stal přestupek, ať to pošle do správního, tak si zalezl do auta a jal se vypisovat.
Mezitím se uráčila přijít blondýna a udělat dechovou zkoušku. (Mimochodem ta je po okolí známá jako ta, co ráda bere papíry a dává vysoký pokuty)
Až v týhle chvíli se mi podařilo zapnout kameru na mobilu a nahrávat. Po asi 15 minutách se vrátil s vyplněným papírem kde popisuje ten přestupek (mimochodem do něj napsal blbou SPZ), nechal jsem ho proškrtat prázdná políčka a nic nepodepsal. Pak se rozloučili a odjel jsem.
Během celý buzerace samozřejmě žádný poučení.
Tím jsem si myslel, že vše končí, opicajti papír zmačkají a zahodí a ono nic...

V došlém oznámení a předvolání mi pak zaráží jedna věc a to, že je v něm jak porušení písmena f), ale pak i porušení písmena k) - myslíte si, že to je tam kvůli tomu, že jsem jim nedal ten řidičák? A mají vůbec právo řešit, že jsem jim neukázal řidičák, když mi zastavili kvůli něčemu jinému?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Vjetí na přejezd když svítí červená
« Odpověď #17 kdy: 11 Února 2015, 23:06:00 »

Je běžně známým faktem, že odhad vzdálenosti v noci je obtížný (google vrací i nějaké články). Policisté nebyli schopni správně přečíst SPZ na mnohem kratší vzdálenost. Tohle bude asi trochu riskantní: Pokud auto se špatnou SPZ existuje a je jiné tovární značky (ověřit na https://ic.ckp.cz/ICwww/servlet?_page=searchSPZ), nabízí se otázka pro policisty: Jaké tovární značky bylo zastavené auto?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Vjetí na přejezd když svítí červená
« Odpověď #18 kdy: 12 Února 2015, 01:16:20 »

A mají vůbec právo řešit, že jsem jim neukázal řidičák, když mi zastavili kvůli něčemu jinému?

Pokud jste si neofotil to co sepsali na místě tak mohou řešit co chtějí, nicméně to musí nějak dokázat.
Pokud to chete úspěšně uzavřít tak rozhodně získejte ještě před výslechem opicajtů spis a na ten výslech se připravte buď sám - nebo spis hoďte sem a někdo vám tady třeba poradí. Hodil by se i podrobný plánek toho místa s přesnými rozměry (nebo alespoň GPS souřadnice).
Pokud tam půjdete nepřipraven skončí to tím, že oba shodně prohlásí "jel na červenou" a bude hotovo.
Na překlepu v SPZ a podobně se budete těžko točit. Jde o Vás a ne o vozidlo.
Co se týče ŘP tak zkuste tvrdit, že jste ho po chvíli našel, ale že ho od Vás už nechtěli.....
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Vjetí na přejezd když svítí červená
« Odpověď #19 kdy: 12 Února 2015, 07:00:18 »

V došlém oznámení a předvolání mi pak zaráží jedna věc a to, že je v něm jak porušení písmena f), ale pak i porušení písmena k) - myslíte si, že to je tam kvůli tomu, že jsem jim nedal ten řidičák? A mají vůbec právo řešit, že jsem jim neukázal řidičák, když mi zastavili kvůli něčemu jinému?

Ano může to být ten nepředložený ŘP, porušení § 6/8a, a tím naplnění skutkové podstaty přestupku podle písm. k). Taky by to mohlo být porušení § 4 písm. a), a opět naplnění písm. k). Každopádně právo na to mají a postupovali správně. Povinnosti řidiče nekončí samotným zastavením pro spáchání nějakého přestupku. Jestliže pach zjistí další přestupky např. nepředloží ORV, zelenou kartu, řídí technicky nezpůsobilé vozidlo atd. musí je řešit. Je to stejné jako kdyby zjistil, že osoba nemá řidičské oprávnění, taky nad tím nemůže mávnout rukou a řešit jen přejezd na červenou.
IP zaznamenána

Kozenka

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Vjetí na přejezd když svítí červená
« Odpověď #20 kdy: 13 Února 2015, 17:25:24 »

Tak jsem se byl dneska podívat na spis a už teď mi mrzí, že jsem si na místě neofotil oznámení o přestupku. Opicajtovi se podařilo tam dopsat to, že jsem ŘP nepředložil, což tam nejdřív vůbec nebylo...

Jinak teda jedná se o tento přejezd: http://www.mapy.cz/s/fQUH a já jel ve směru z centra na Strakonice.

Další věc je, že si opět opicajti absolutně vymysleli to, jak jsem byl daleko od přejedu...
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Vjetí na přejezd když svítí červená
« Odpověď #21 kdy: 13 Února 2015, 17:51:58 »

takže jasný... na červenou jsem nejel a doklady jsem posléze nalezl, ale opicajt už je nechtěl vidět. včíl dokazujte
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Vjetí na přejezd když svítí červená
« Odpověď #22 kdy: 13 Února 2015, 18:52:36 »

Pozerám že v Horažďovicích sa nechali uniesť asi seriálom Kobra 11. ( hlídka "Kabina 611"  ;D )
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Vjetí na přejezd když svítí červená
« Odpověď #23 kdy: 13 Února 2015, 20:38:59 »

No to sou zmrdi... Vím to, ale vždycky mě to znova překvapí.
IP zaznamenána

Kozenka

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Vjetí na přejezd když svítí červená
« Odpověď #24 kdy: 13 Února 2015, 23:30:55 »

takže jasný... na červenou jsem nejel a doklady jsem posléze nalezl, ale opicajt už je nechtěl vidět. včíl dokazujte

A na to si ty dva opicajti dosvědčí, jak strašně jim lžu... :-\ Bych asi potřeboval dát dohromady nějaký otázky, kterýma bych je tam upekl...
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Vjetí na přejezd když svítí červená
« Odpověď #25 kdy: 13 Února 2015, 23:33:40 »

Pokud máte zájem, ozvěte se přes soukromou zprávu a ujmu se toho, tohle típnout bude dětská hra.
IP zaznamenána

topten

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Vjetí na přejezd když svítí červená
« Odpověď #26 kdy: 19 Února 2015, 15:35:36 »

neco podobného jsem resil s projetim na červenou kde měli spatne nastaveny semafor.

pro osobní auto plati brzdna draha podle EHK 13, na které auto musí byt schopne zastavit:
0.1*v + v^2/150 v je rychlost v km/h
takze pro rychlost 30km/h osobní auto musí byt schopne zastavit na 0.1*30 + 30^2/150 = 9 metru
k tomu si pripoctete drahu ujetou za reakcni dobu, která je podle normy CSN 1sec pro mistni komunikace a 1.5sec pro silnice a dalnice, tedy 8.3, resp 12.5metru.
takze musite byt schopny auto zastavit na 17.3m resp. 21.5m při 30km/h od podnetu - tedy rozsviceni cerveneho svetla.
takze byl-li jste před semaforem bliz nez je tato vzdalenost, nemusíte jiz byt schopny zastavit a nezbyva vam nic jiného nez červenou projet, protože by jste moh zastavit primo na kolejích.
tyto vzdalenosti presne odpovidaji rozhledovym vzdálenostem definovane normou CSN.
brzdne drahy se ještě prodlužuju/zkracuji je-li to z/do kopce.
jina věc je ze jste schopny zastavit na kratsi vzdalenost, ale tohle vyžadujou normy a nikdo po vas nemůže chtit zabrzdit na kratsi vzdalenost
« Poslední změna: 19 Února 2015, 15:44:08 od topten »
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Vjetí na přejezd když svítí červená
« Odpověď #27 kdy: 19 Února 2015, 15:52:28 »

Dobrá argumentace, tu posadíme na dort jako třešničku  8)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Vjetí na přejezd když svítí červená
« Odpověď #28 kdy: 12 Října 2020, 22:44:20 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

Kozenka

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Vjetí na přejezd když svítí červená
« Odpověď #29 kdy: 13 Října 2020, 16:50:33 »

Chopil se toho JKraus, takže výhra.
IP zaznamenána