30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: vysoká rychlost nad +50 km/h  (Přečteno 3212 krát)

patasoldloafer

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
vysoká rychlost nad +50 km/h
« kdy: 16 Února 2022, 10:47:29 »

byl vyprovokován k poměřování pindíků a té blikající audině mě za prdelí jsem fakt nechtěl uhnout, 135km/h na 80km značce mimo obec, změřen v pravém pruhu jedoucí oktávou, přijmu trest jako chlap, jen to potřebuju natáhnout až na prázdniny bo jsem slíbil rodině výlet v červnu, mám šanci odevzdat noty až na prázdniny nebo je to moc dlouho?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:vysoká rychlost nad +50 km/h
« Odpověď #1 kdy: 16 Února 2022, 10:52:59 »

Zkuste prosím psát trochu strukturovaněji, celými větami. Bude se nám to pak lépe číst a budeme mít větší chuť pomoci.

Kdy a kde mělo k přestupku dojít? Ta rychlost je před odečtem nebo po odečtu? Viděl jste fotku z radaru? Co jste si na místě s policií říkali? Už přišel nějaký dopis?

Prodloužit správní řízení až do prázdnin by neměl být při správném postupu velký problém.
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:vysoká rychlost nad +50 km/h
« Odpověď #2 kdy: 16 Února 2022, 10:56:22 »

Nehazejte flintu do zita hned na zacatku, treba se to da zachranit. Predpokladam, ze benga predali ke spravnimu rizeni. Prisel uz nejaky dopis z uradu? Vyjadroval jste se nejak policajtum na miste, podepsal zaznam atd? Kazdopadne budte ve strehu a ocekavejte dopis a ten vyzvednete na konci ulozni doby. Pak nascanovat, anonymizovat a nahrat sem, treba neco spolecne vymyslime. Pokud je priorita rizeni natahovat, je nutne si davat pozor na lhuty a vsechny vyuzivat na maximum.
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:vysoká rychlost nad +50 km/h
« Odpověď #3 kdy: 16 Února 2022, 11:06:09 »

A vůbec, kdo kdy jak a proč dal 80 mimo obec?

Odesláno z mého Redmi Note 8T pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

patasoldloafer

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:vysoká rychlost nad +50 km/h
« Odpověď #4 kdy: 16 Února 2022, 11:15:09 »

Závodil jsem včera, já policajtům zastavil, ten za mnou ne toho nebrali. Místo akce čtyřproudovka směrem do Brna a odměřit nás mohli tak někde mezi sjezdem na Globus a benzínkou. Rozprava s PČR žádná, jen kontrola dokladů, alkohol 0, předáváme na správní řízení bylo to o moc. Policajti byli korektní a v pohodě, kokot jsem u toho já :) Jak dobrou maj fotku uvidím, až si mě pozvou, ale obávám se že maj parádní.
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:vysoká rychlost nad +50 km/h
« Odpověď #5 kdy: 16 Února 2022, 11:22:05 »

Tak jestli za vami jelo dalsi auto a benga az za nim, fotka nemusi byt zas tak paradni. Ale ted nema cenu predjimat, je potreba zjistit jake trumfy ma v rukou protihrac. Takze vyckejte na prvni aktivitu uradu - dopis - ten vyzvednete na konci ulozni lhuty. A pak bych se vypravil nahlednout do spisu, kde uvidite co na vas maji. Do doby, nez se ozve urad, nemuzete stejne nic delat, takze relaxujte a cerpejte energii pro boj s urednikem ;-)
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:vysoká rychlost nad +50 km/h
« Odpověď #6 kdy: 16 Února 2022, 11:33:35 »

A vzpomínejte, jestli za váma jeli stejnou rychlostí, jako Vy a přitom bez majáků.
Ehm, fakt může policejní Octavia porušovat předpisy a přitom nehoukat?

A konstatování o nějakém čtyřprodudu před Brnem je fajn, ale kdybyste se pochlapil a píchnul nám pomyslný špendlíček (GPS) do mapy v místech kde jste asi začal, kde jste skončil a kde Vás zastavili, tak by to nebylo od věci.

Minimálně to budete mít sepsaný, až se vám, kdoví kdy, ozve úřad...

A nevěšte hlavu, přesně jak je v příspěvku níže, to video nemusí být žádná sláva. Taky mi na D1 přes Průhonice kdysi "změřili" jednou v sobotu ráno 200 km/h a nakonec z toho bylo rozklepané pársekundové video sotva na 160, zato mi na něm furt svítila brzdová světla

Odesláno z mého Redmi Note 8T pomocí Tapatalk
IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:vysoká rychlost nad +50 km/h
« Odpověď #7 kdy: 18 Února 2022, 23:30:02 »

Pamatuji svoje první velké překročení rychlosti, správní řízení trvalo přesně 1 rok a 11 měsíců, pak 2,5 roku soud s odkladem, takze ano, lze to natáhnout do léta, stačí využívat lhůt a nebát se.
IP zaznamenána

patasoldloafer

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:vysoká rychlost nad +50 km/h
« Odpověď #8 kdy: 22 Dubna 2022, 08:52:26 »

Zatím celkem dobrý, mám to 136km/h dle nich 30m za cedulí 80km a došlo 5000Kč/6měsíců, ale dostrkal jsem první termín ústního jednání až na konec května tak jsem klidný a uvidím co na mě vlastně mají.
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:vysoká rychlost nad +50 km/h
« Odpověď #9 kdy: 22 Dubna 2022, 09:19:39 »

Rozhodne doporucuji necekat co se dozvim na ustnim jednani, ale dojit si pro kopii spisu vcetne videa a na ustni jednani se podle toho dobre pripravit. A nebo tam nechodit a poslat nejake vyjadreni postou. Ale podle me je urcite spatny postup jit na ustni jednani naslepo a cekat co tam na me vytahnou.
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:vysoká rychlost nad +50 km/h
« Odpověď #10 kdy: 22 Dubna 2022, 11:35:02 »

No to je ale dvojsečné.
Takhle si může na ústním jednání vyžádat kopii spisu a k ní pak rozumnou lhůtu k vyjádření...

Odesláno z mého Redmi Note 8T pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

patasoldloafer

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:vysoká rychlost nad +50 km/h
« Odpověď #11 kdy: 19 Května 2022, 10:45:43 »

mají na mě fotku, vzal jsem si lhůtu na vyjádření, prdel je že na celým magistrátu nemaj slušnou kopírku a prej si to mám ofotit mobilem :) video není k dispozici ve spisu je jen tadle fotka. http://www.slit.cz/wp-content/uploads/2022/05/DSC_1324-scaled.jpg
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:vysoká rychlost nad +50 km/h
« Odpověď #12 kdy: 19 Května 2022, 11:04:16 »

Citlivost 30 m v kombinaci s těmi svodidly způsobuje podezření na možnou reflexi a tedy neplatné měření.

Nahrajte sem anonymizovanou kopii spisu.

Vašeho původního záměru udržet si ŘP do prázdnin jste již asi dosáhl, nicméně by i tak bylo škoda nebojovat.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:vysoká rychlost nad +50 km/h
« Odpověď #14 kdy: 23 Května 2022, 09:47:41 »

Nastudujte návod k Rameru 10. Zejména Vás bude zajímat nastavení citlivosti (dosahu) radaru v kombinaci se svodidlem na snímku a možností reflexe. Dále také doporučený rozdíl rychlostí měřeného a měřícího vozidla 20 km/h.

str. 16: "Důslednost při nastavování citlivosti měřící jednotky" a kapitoly okolo

str. 86: "V případě měření rychlosti předjíždějících vozidel musí být rozdíl mezi měřícím a měřeným vozidlem cca 20 km/h."

Ten spis není kompletní. Máte i soupis součástí spisu (obsah)? Je ve spisu také protokol o proškolení opičáka Jakuba k ovládání radaru?
IP zaznamenána