30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rozbité čelní okno, odebrán orv  (Přečteno 9848 krát)

Kinim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Rozbité čelní okno, odebrán orv
« kdy: 03 Února 2022, 20:22:29 »

Zdravím, chtěl bych se s vámi poradit
Dnes se mi za jízdy otevřela kapota a rozbila mi čelní okno, po chvíli mě zastavila pcr s tím že mám poškozené čelní okno na více jak 50% nafotili si to s tím že nemůžu pokračovat v cestě a sebrali mi orv, nic jsem jim nepodepsal, nijak jsem se nevyjadřoval, říkal jsem jim pouze že se to stalo teď a že v rámci nouzového dojetí jedu do servisu což byla pravda, odvětili že nouzové dojetí se nevztahuje na závady typu C, jaké jsou šance a nejlepší další postup? Díky
IP zaznamenána

Kinim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité čelní okno, odebrán orv
« Odpověď #1 kdy: 03 Února 2022, 20:41:39 »

Jakym způsobem opičák zjistil že je prasklina na více než 50% skla? A ne třeba na 49%? Ani mě nevyzval abych s ním jel na STK.. je pravda že na údajnou závadu typu C nejde použít nouzové dojetí?..
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité čelní okno, odebrán orv
« Odpověď #2 kdy: 03 Února 2022, 20:48:46 »

Máte alespoň nějaké potvrzení o zadržení ORV? A byla by k dispozici fotografie toho předního skla?
IP zaznamenána

Kinim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité čelní okno, odebrán orv
« Odpověď #3 kdy: 03 Února 2022, 20:59:44 »

Ano potvrzení o odebrání orv mám, foto okna posílám
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité čelní okno, odebrán orv
« Odpověď #4 kdy: 03 Února 2022, 21:02:13 »

A co se v tom potvrzení píše? Ideálně sem nahrajte v anonymizované podobě.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité čelní okno, odebrán orv
« Odpověď #5 kdy: 03 Února 2022, 21:14:17 »

No nevím, jestli měl policista pravdu. Koukám na https://www.mdcr.cz/Dokumenty/Silnicni-doprava/STK/Metodiky-pro-provadeni-technickych-prohlidek-vozid a je tam dokument Kontrola zasklení, který zná na skle automobilu jenom dvě závady kategorie C - buď Poškození skla zasklení snižuje výhled řidiče natolik, že je bezprostředně ohrožena bezpečnost jízdy vozidla nebo způsob upevnění nebo stav poškození zasklení ohrožuje přepravované osoby nebo sklo úplně chybí. Snad jde o aktuální dokument. A moc to nepasuje na popisovaný případ.
IP zaznamenána

Kinim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité čelní okno, odebrán orv
« Odpověď #6 kdy: 03 Února 2022, 23:03:04 »

Zasílám vše co mi dali
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité čelní okno, odebrán orv
« Odpověď #7 kdy: 03 Února 2022, 23:03:37 »

někde jsem zaregistroval, že poškození skla z nouzového dojetí vypadlo
IP zaznamenána

Kinim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité čelní okno, odebrán orv
« Odpověď #8 kdy: 03 Února 2022, 23:04:03 »

.
IP zaznamenána

Kinim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité čelní okno, odebrán orv
« Odpověď #9 kdy: 03 Února 2022, 23:07:50 »

To druhé mi nejde nahrát, píše to chybu a že se mám obrátit na administrátora fóra..
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité čelní okno, odebrán orv
« Odpověď #10 kdy: 03 Února 2022, 23:09:45 »

Zkuste obrázek zmenšit.
IP zaznamenána

Kinim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité čelní okno, odebrán orv
« Odpověď #11 kdy: 03 Února 2022, 23:15:18 »

Už, v poznámce je závada 3.2.1.5, omylem jsem to zamazal také
« Poslední změna: 03 Února 2022, 23:55:26 od Kinim »
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité čelní okno, odebrán orv
« Odpověď #12 kdy: 03 Února 2022, 23:26:14 »

Já jsem projel přes 200km z Moravy až domů s horším.Včetně D1 a mohelničáku, jenže bylo hnusně tak se jim asi nechtělo prudit.

Máte možnost si na STK nezávazně zjistit, jestli tomu dají závadu B nebo C? Ideálně pak přijet na podvalu s tím, že to rovnou jede ke sklenáři, mohli by být přístupnější.
A pak už jen § 82 150/2002.

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité čelní okno, odebrán orv
« Odpověď #13 kdy: 04 Února 2022, 00:43:28 »

3.2.1.5 je skutečně závada typu C. Otázkou je, zda se nejednalo spíše o závadu 3.2.1.3 nebo dokonce 3.2.1.2.

Jsou zde nyní dvě linie:

1. Auto opět formálně zprovoznit:
a) Vyměnit čelní sklo, zajet na STK (raději na odtahovce), vyžádat zpět ORV.
b) Vyhrát to argumentačně, ORV byl zadržen v rozporu se zákonem.
Varianta a) je rychlejší, varianta b) je zásadová. Záleží na tom, jak moc to auto potřebujete. Upozorňuji, že za jízdu s vozidlem se zadrženým ORV jsou dost ošklivé sankce. Já (ač džihádista) bych volil variantu A.

2. Případný přestupek. Tady je ale předčasné spekulovat, počkáme, až Vám (pokud vůbec) něco přijde a podle toho navrhneme postup.

A pro příště:

Až zase pojedete s vozidlem, které není v 100% stavu, nemějte u sebe vůbec ORV, nebo jej mějte dobře schovaný a nepředkládejte jej. Pokud by fízl vymýšlel něco o zadržení ORV, sdělte mu, že ORV u sebe máte, ale prostě mu jej nedáte (a ideálně si to i nahrajte). To stejné uveďte do toho jejich lejstra.
« Poslední změna: 04 Února 2022, 00:51:11 od Číkus »
IP zaznamenána

Kinim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité čelní okno, odebrán orv
« Odpověď #14 kdy: 04 Února 2022, 09:51:54 »

Děkuju, ano volim variantu A, ostatně již při kontrole jsem reálné byl na cestě do autoskla, dnes již bude na autě sklo nové, díky za upozornění na opravdu tvrde sankce při řízení auta s odebraným orv, chápu to tak že zvolím odtahovou i při cestě z autoskla na STK, policii jak je znám by nezajímalo to že zavada pro kterou nemám orv je již odstraněna..

Jde mi hlavně o to abych nepřišel o noty které mě živý kvůli takové blbosti, potřeboval bych zjistit zda nouzové dojetí půjde aplikovat a současně bych napadl to že se nejednalo o závadu C ale B, a není mi jasné jak opičák může na silnici bez jakéhokoliv měřidla a možná i tech vzdělání v oblasti, může určit kolik procent skla je poškozeno, měl jsem za to že by mě měl vyzvat ho následovat na stanici tk, což je jediné místo kde přiškolený technik určí závažnost závady..
IP zaznamenána