30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Správní orgán NEMUSÍ umožnit přístup ke spisu!  (Přečteno 7728 krát)

prvocisla

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Správní orgán NEMUSÍ umožnit přístup ke spisu!
« Odpověď #15 kdy: 19 Února 2022, 11:22:57 »

Ako to dopadlo?
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Správní orgán NEMUSÍ umožnit přístup ke spisu!
« Odpověď #16 kdy: 21 Února 2022, 08:34:33 »

Podána blanketní kasační stížnost. Po výzvě o doplnění zajdu konečně okopírovat spis a advokát podá doplněnní a pak se uvidí, zda NSS bude považovat tento problém za potencionálně mediálně zajímavý a bude se jím zabývat, nebo se někdo blbě vyspí a prostě se s tím nebudou zabývat. I to se prý stává, říkal advokát. NSS se totiž nemusí případy zabývat a žádná sankce mu nehrozí.
IP zaznamenána

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:Správní orgán NEMUSÍ umožnit přístup ke spisu!
« Odpověď #17 kdy: 09 Března 2022, 20:02:08 »

Také se kloním k tomu KS podat. Přiznávám, že jsem to pročetl jsem zběžně a nehledal jsem příslovečného ďábla skrytého v detailech, ale bylo-li to tak, že byl účastník vyhozen z pokusu o nahlížení, a nadále se bránil konzistentně už jen tak, že se bez seznámení s podklady nemá jak bránit, očekával bych jako řešení souladné s principy SprŘ, že SO (asi jedno zda SO1 či SO2) udělá alespoň jeden další úkon směrem k realizaci práva účastníka seznámit se s podklady a vyjádřit se k nim. Např. zopakuje výzvu podle § 36, nebo kopii spisu pošle, nebo vyzve účastníka k tomu, aby si domluvil nový termín nahlížení, a dá na to nějakou přiměřenou lhůtu.

Pokud SO bez dalšího válcovaly a soud řekl, že to je OK a účastník se mě víc starat (vigilantibus bla bla ...), tak určitě má smysl ještě zabojovat. Nechci mluvit za OSBID, ale kdyby nebyly vlastní zdroje, tak tohle by možná stálo za to podpořit, ať už po odborné či materiální stránce.

Ano, ano a ano. Odbornou pomoc nejlepe poskytne forum. A pokud je treba  podeprit tu snahu penezi, tak mi zaslete email. Proberem podrobnosti a moznosti.
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Správní orgán NEMUSÍ umožnit přístup ke spisu!
« Odpověď #18 kdy: 01 Srpna 2022, 12:40:47 »

Dobrý den všem,
tak tato stóry má další pokračování a já nevím zda sním, či bdím. Nebo se snad úřady spikly, nebo jsem už u Orwella, nebo ve světě Equilibrium...
Konečně jsem se dostal ke spisu a podal kasační stížnost. A co se nestalo... po podání kasačky se najednou KÚ chtěly po víc jak 4 letech začít rýpat ve spisu a opravovat chyby, na které v kasační stížnosti poukazuji. Proti tomu jsem podal odvolání proti opravnému usnesení Krajského úřadu. Odvolání bylo postoupeno odvolacímu orgánu - Ministerstvu dopravy. A jak hádáte, že odvolačka dopadla? No....??? Samozřejmě odvolání zamítnuto a to přes to, že odvolací orgán NEMÁ k dispozici spis, protože leží u NSS a ještě to sám konstatuje. Přesto rozhodl. Nic o tom nevíme, ale je vinnen. Nechápu. Tak nevím kurva kde to vlastně žijem. Rozhodnutí přikládám. Za mne je to k zblití jak si nás voděj. Podám správní žalobu, dle mého i advokáta je to nepřezkoumatelné rozhodnutí.
IP zaznamenána