30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vybodování, podání námitek, pak už nic  (Přečteno 3122 krát)

Rudolf

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Vybodování, podání námitek, pak už nic
« kdy: 01 Února 2022, 14:47:15 »

Zdravím, mám tu jednu prekérní situaci,

Aktuální stav bodového hodnocení je 12 bodů , ve výpisu historie je poslední záznam - 30.10.2020  (2 body)
Dosažení 12 bodů kde dni 01.09.2020
Proti výzvě k odevzdání ŘP se podali námitky dne 25.09.2020 (podací lístek mám)
Poté ovšem ticho po pěšině, už nepřišel žádný dopis...

Vesele se tak už jezdí skoro rok a půl, bez policejní kontroly s neodevzdaným ŘP, dnes ve výpisu stále 12 bodů,

Tak mám dotaz, jak nejlépe řešit tuto situaci ?

Zajít si na úřad zjistit kde se stala chyba ? A hned požádat o zrušení odebrání řidičského oprávnění (1 rok už uběhl) a zažádat o vrácení ŘP, který se ani neodevzdal ?  Nebo je možnost, že mají na úřadě bordel a věc je stále odložená ?

díky moc za rady
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Vybodování, podání námitek, pak už nic
« Odpověď #1 kdy: 01 Února 2022, 15:10:14 »

Jak přesně vypadala ta námitka?
IP zaznamenána

Rudolf

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Vybodování, podání námitek, pak už nic
« Odpověď #2 kdy: 01 Února 2022, 15:33:57 »

Věc: Námitky proti dosažení 12 bodů v bodovém hodnocení řidiče

Vážení,

tímto Vás informuji, že jako účastník řízenítímto podávámnámitky proti dosažení 12 bodů v bodovém hodnocení řidiče, a zároveň proti všem jednotlivým zápisům bodů v bodovém hodnocení řidiče.

Podává námitky z toho důvodu, že si nejsem vědom spáchání žádného přestupku, který by měl být předmětem zápisu bodů v bodovém hodnocení. Nikdy mi nebylo oznámeno žádné rozhodnutí, na základě kterého by mi měly být připsány body v bodovém hodnocení řidiče. S oznámením o dosažení 12 bodů mi nebyl zaslán jejich výpis.

Žádám správní orgán, aby opatřil kopie všech jednotlivých pravomocných rozhodnutí, které jsou předmětem zápisu v bodovém hodnocení, a následně mě vyzval k seznámení se s těmito podklady.

Po seznámení se se shromážděnými podklady doplním konkrétní námitky proti jednotlivým zápisům v bodovém hodnocení řidiče.

IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Vybodování, podání námitek, pak už nic
« Odpověď #3 kdy: 11 Března 2022, 14:09:43 »

No tak námitka obecná byla podána v pořádku. Po tomto měl SO shromáždit spisy a Vás vyzvat vyjádřit se k podkladům před vydáním rozhodnutí.  Otázkou je, jestli jste spíše někde něco nezapinkal Vy sám. 

Takže bych vzal spisovou značku a zjístil u úředního parazita co se (ne)děje. Může se taky stát, že řídíte bez ŘO, protože Vám fikcí bylo doručeno rozhodnutí a vy to ani nevíte. To by IMHO asi byla nejlepší varianta, protože jste tu vybodovačku proseděl za volantema teď byste si “jen“ zažádal. Na úřad bych zvolil zcela jistě MHD. Smůla je hned po úřednících největší svině.
« Poslední změna: 11 Března 2022, 14:11:50 od Dýkej »
IP zaznamenána