30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Omluva z ústního jednání a žádost o spis  (Přečteno 1613 krát)

b

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Omluva z ústního jednání a žádost o spis
« kdy: 24 Ledna 2022, 10:29:27 »

Zdravím, chtěl bych požádat o radu. Dnes jsem předvolán k ústnímu jednání, které jsem už dvakrát s úspěchem přesunul. Jednání se nebudu účastnit, protože jsem se nestihl dostatečně připravit. Chtěl bych uradu emailem oznámit, že se dnes nebudu účastnit, a zároveň požádat o spis - elektronicky.
Neporadil - neodkazal by me nekdo na spravne zneni zadosti? Pokud to teda není blbost, co píšu.
Díky -b
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Omluva z ústního jednání a žádost o spis
« Odpověď #1 kdy: 24 Ledna 2022, 11:38:55 »

Žádat o spis můžete s odkazem na § 38, § 36 odst. 2 SprŘ, nebo pomocí InfZ žádosti.

Ve všech případech však záleží na libovůli úřadu. Některé úřady jsou "hodné" a spisy posílají bez problémů, většina zarputile ne. Pomocí InfZ žádosti vás jako účastníka řízení nejspíš pošlou do řiti s odkazem na judikaturu a specialitu § 38 SprŘ vůči InfZ. Navíc to může být postupný ping-pong na několik měsíců. Pomocí InfZ má však šanci třetí (nezainteresovaná) osoba, např. partnerka, kamarád, Helmut... Těm by měli anonymizovaně poskytnout vše, co úřad porodil (a neposkytnout to, co jste porodil Vy).

Je tu o tom celá sekce.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 002
    • Zobrazit profil
Re:Omluva z ústního jednání a žádost o spis
« Odpověď #2 kdy: 24 Ledna 2022, 11:44:13 »

Na ÚJ (pokud nejsou předvolání svědci) se není potřeba nijak extra připravovat. Doporučil bych tam zajít, k ničemu se nevyjadřovat, vyžádat kopii spisu a vyjednat lhůtu na písemné vyjádření.

Omluvu samozřejmě můžete poslat e-mailem, pokud jej do 5 dnů potvrdíte (osobně na podatelně, doporučeným dopisem, datovou schránkou, e-mailem s uznávaným el. podpisem), ale obávám se, že pokud nemáte nějaký opravdu silný argument, nebude omluva uznána a ÚJ proběhne ve Vaší nepřítomnosti.
IP zaznamenána

b

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Omluva z ústního jednání a žádost o spis
« Odpověď #3 kdy: 24 Ledna 2022, 11:47:33 »

Díky moc za info všem. Osobně to už dnes nestihnu, sic jsem to měl v plánu. Je reálné, že by mi spis poslali ofocený do emailu? Nebo je to fantasmagorina?
-b
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Omluva z ústního jednání a žádost o spis
« Odpověď #4 kdy: 24 Ledna 2022, 12:04:23 »

Za zkoušku nic nedáte, nicméně nespoléhal bych na to.
Zároveň dávejte pozor na to, zda v předvolání SO zmiňoval vyjádření k podkladům pro vydání rozhodnutí.
IP zaznamenána

b

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Omluva z ústního jednání a žádost o spis
« Odpověď #5 kdy: 24 Ledna 2022, 12:59:21 »

a jeje :( - myslíš tuto část??

Citace
Současně Vás poučujeme o tom, že v souladu s ust. Paragrafu 36 odst. 3 správního řádu, Vám bude na konci ústního jednání před vydáním rozhodnutí poskytnuta možnost seznámit se se všemi podklady rozhodnutí a vyjádřit se k nim.

Je to problém?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Omluva z ústního jednání a žádost o spis
« Odpověď #6 kdy: 24 Ledna 2022, 13:49:35 »

Problém to není, nicméně bych se na vašem místě snažil, aby na úřad dnes došlo:
a) omluvenka z ústního jednání, pokud chcete zdržovat, nebo
b) vyrozumění, že ústního jednání jste se sice neúčastnil, nicméně svého práva na vyjádření k podkladům pro vydání rozhodnutí hodláte využít ve lhůtě, kterou vám k tomu stanoví úřad
IP zaznamenána

b

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Omluva z ústního jednání a žádost o spis
« Odpověď #7 kdy: 24 Ledna 2022, 14:16:14 »

Díky moc za pomoc. b) odesláno emailem - je nutné poslat vyrozumění také poštou?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Omluva z ústního jednání a žádost o spis
« Odpověď #8 kdy: 24 Ledna 2022, 14:33:07 »

Řídil bych se klasicky § 37 odst. 4 SprŘ, tj. do 5 dní potvrdil písemně podepsaně nebo datovou schránkou.
IP zaznamenána

b

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Omluva z ústního jednání a žádost o spis
« Odpověď #9 kdy: 24 Ledna 2022, 14:35:51 »

Díky, zařídím se podle toho.
-b
IP zaznamenána