30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] 0.32 promile a zadržený ŘP  (Přečteno 24795 krát)

Ben84

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
[LOST] 0.32 promile a zadržený ŘP
« kdy: 06 Února 2015, 13:26:34 »

Zdravím,

jak jsem si zde dost pozdě přečetl tak jsem vše udělal špatně.

Koncem ledna mě ve 21 hodin stavila hlídka PČR, vyzvala mě k předložení dokladů, následovala dechová zkouška přístrojem Drager Alcotest 7510 při které jsem nafoukal 0.32 po 6ti minutách foukání opakováno a hodnota 0.32
Uvedl jsem že jsem požil v 17 hodin 2 piva.
Sepsán protokol. Podepsán. Hlídka odjela a já bych se rád zeptal zda má smysl nějak bojovat a nebo to nechat tak. Řidičák potřebuji pro dopravování do zaměstnání.

Při lustrování mi hlídka do protokolu napsala že v letech 2008-2010 mi byl zadržený řidičák. To jsem byl druhý den ověřovat na úřadě a bylo mi sděleno že nic takového se nestalo, jediné přestupky 2x pásy, 3x mobil v ruce. Momentálně mám všechny body.

Včera jsem si převzal oznámení o zahájení řízení o zadržení řidičského průkazu.

Má smysl nějak bojovat? Asi ne, rychleji budu mít řidičák zpět když mi dají 6 měsíců zákaz řízení, po 3 zažádám o prominutí poloviny, psychotesty a mám řidičák zpět.
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:0.32 promile a zadržený ŘP
« Odpověď #1 kdy: 06 Února 2015, 14:04:51 »

Pokud máte všechny body, tak to Vám nezávidim, to jste na rok bez řidičáku.  :-\

To byla taková radobyvtipná vsuvka, body se přičítají, ne odečítají. ;-) A teď k věci: podepisovat a udávat se, to jste rozhodně dobře neudělal. Řidičák jste taky vydávat neměl, měl bejt "zapomenutý" doma. Jsou tu ale i pozitivní aspekty - 2 piva po 4 hodinách znamenají u většiny lidí 0, zvlášť pokud je nevyexoval a pil nějakou dobu. Stejně tak se dají použít některé zdejší rady - byla tma, neviděl jsem na to, oznámil jsem požití 2 nealkoholických piv, policista zapsal 2 alkoholická. Problém je v tom, že 0,32-0,24=0,08 promile po odchylce, takže jen na tomhle se točit nemůžete. Musíte přistupovat aktivně k délce řízení, činit kroky, které způsobují pochybení správního orgánu a potom napsat co nejvýživnější odvolání. To je ale velmi obecný, bohužel víc Vám k tomu neporadim, protože neznám konkrétní spis a je brzo na vyvozování závěrů a strategie. Blízký tomu může být tento případ a strategie: http://30kmh.cz/index.php?topic=6.0 .

Pokud se rozhodnete bojovat, tak klasicky - až něco přijde, ofoťte to sem, pak bude následovat toto http://30kmh.cz/index.php?topic=485.0 a na základě toho Vám poradíme dál.
Pokud ne, tak se rozlučte na 6-12 měsíců s řidičákem a dostanete 2.500-20.000 Kč pokutu. Při této hodnotě nejspíš při spodní hranici trestu. Za 3 měsíce si požádáte o vrácení. Největší problém bych viděl v psychologovi - je to ohromnej vabank a nevíte, jestli se ŘP nakonec vrátí a zadarmo to taky neni, už proto bych bojoval. Řidičák Vám ale pravděpodobně vrátí až když se pravomocně rozhodne o Vaší nevině. Takže buďto vyrtpět 3 měsíce a spoléhat na to, že bude vyměřeno jen 6 měsíců a po polovině ho vrátí. Taky můžete bojovat a jezdit bez ŘP a spoléhat se na to, že případný postih - 5.000-10.000 Kč, 7 bodů, 6-12 měsíců zákaz - znova umoříte ve správku.

 S tim, že Vám vrátí řidičák bych nepočítal, nemají k tomu pádný důvod - musela by bejt odchylka při jednotlivých měřeních víc jak 10 % nebo naměřeno do 0,24.
« Poslední změna: 06 Února 2015, 14:20:30 od unlimited »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:0.32 promile a zadržený ŘP
« Odpověď #2 kdy: 06 Února 2015, 14:10:11 »

Řidičák potřebuji pro dopravování do zaměstnání.

Má smysl nějak bojovat? Asi ne, rychleji budu mít řidičák zpět když mi dají 6 měsíců zákaz řízení, po 3 zažádám o prominutí poloviny, psychotesty a mám řidičák zpět.

V tomhle případě nemá. Chci řidičák co nejdříve zpět, tak zatnout zuby, podvolit se a vydržet ty 3 měsíce. Koncem duba podat návrh na upuštění zbytku trestu.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:0.32 promile a zadržený ŘP
« Odpověď #3 kdy: 06 Února 2015, 14:19:15 »

Ten ridicak mate fyziky u sebe (a ted se bojite, ze Vam ho zabavi ourada) nebo ho sebrali uz policiste na miste?
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:0.32 promile a zadržený ŘP
« Odpověď #4 kdy: 06 Února 2015, 14:23:41 »

Mám jen pocit, že žádný psychotesty tady nehrozí.
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:0.32 promile a zadržený ŘP
« Odpověď #5 kdy: 06 Února 2015, 14:23:53 »

Pro příště - řidičák vždy zapomínáme doma, pokud nemáme jistotu, že jsme úplně čistí. Po nadejchání nuly můžeme vždy řidičák záhadně najít (vrtalo mi to v hlavě a nakonec jsem si vzpomněl, že ho mám v kaslíku, pardon). Kdyžtak mobil do ruky a nahrávat, jak ho policistovi dáváme, takže směšnou pokutu 1.500-2.500 stejně nikdy nedostaneme.

plikous - bohužel hrozí. Od 1.7.2013 (tušim) platí novela, kdy každý, komu byl pravomocně udělen zákaz alespoň na 6 měsíců, musí při vrácení předložit i kladný psychologický posudek. Nerozhoduje tak, pokud řidičák dostaneme po půlce, ale právě to, na jakou dobu byl zákaz uložen.
« Poslední změna: 06 Února 2015, 15:02:31 od unlimited »
IP zaznamenána

Ben84

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:0.32 promile a zadržený ŘP
« Odpověď #6 kdy: 06 Února 2015, 14:37:00 »

Ten ridicak mate fyziky u sebe (a ted se bojite, ze Vam ho zabavi ourada) nebo ho sebrali uz policiste na miste?

Řidičák už mají na úřadě, byl zabaven rovnou při silniční kontrole.

Aź teď náhodou jsem přišel na tohle forum. Finta se zapomenutým řidičákem mě nikdy nenapadla.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:0.32 promile a zadržený ŘP
« Odpověď #7 kdy: 06 Února 2015, 14:52:07 »

plikous - bohužel hrozí. Od 1.7.2013 (tušim) platí novela, kdy každý, komu byl pravomocně udělen zákaz alespoň na 6 měsíců, musí při vrácení předložit i kladný psychologický posudek. Nerozhoduje tak, pokud řidičák dostaneme po půlce, ale právě to, na jakou dobu byl zákaz uložen.

Přesně tak, u zákazu řízení 6 měsíců + se musí dokládat návštěva akreditovaného psychologa. 
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:0.32 promile a zadržený ŘP
« Odpověď #8 kdy: 06 Února 2015, 15:04:30 »

A už proto bych bojoval. psycholog je značně subjektivní záležitost a Bůh ví, co všechno hraje roli při jeho rozhodování. V nejhoršim případě už člověk ŘP neuvidí.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:0.32 promile a zadržený ŘP
« Odpověď #9 kdy: 06 Února 2015, 15:09:40 »

Přesně tak, u zákazu řízení 6 měsíců + se musí dokládat návštěva akreditovaného psychologa.

Já fakt nevím, ale mě tohle říkal Thomas Hofmeister, že když dostaneš půl roku, tak ti žádný takovýhle vifikundace nehrozí. A ještě říkal, že neví, kam na to ty lidi chodí.
IP zaznamenána

Ben84

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:0.32 promile a zadržený ŘP
« Odpověď #10 kdy: 06 Února 2015, 15:12:08 »

Při představě že ten posudek bude asi 4 až 5 ti hodinové sezení mi to moc na klidu nepřidává.

Má někdo zkušenost s tím jak takové vyšetření probíhá?

Mě to říkala paní na ouřadě kde jsem se byl ptát jak to bylo s tím údahným odebraným řidičákem v letech 2008-2010. Že prej budu muset jít na psychotesty.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:0.32 promile a zadržený ŘP
« Odpověď #11 kdy: 06 Února 2015, 17:19:33 »

Přesně tak, u zákazu řízení 6 měsíců + se musí dokládat návštěva akreditovaného psychologa.

Já fakt nevím, ale mě tohle říkal Thomas Hofmeister, že když dostaneš půl roku, tak ti žádný takovýhle vifikundace nehrozí. A ještě říkal, že neví, kam na to ty lidi chodí.

§ 87a
Dopravně psychologické vyšetření

(3) Dopravně psychologickému vyšetření je povinna se podrobit osoba, která žádá o vrácení řidičského oprávnění, které pozbyla v důsledku

a) dosažení celkového počtu 12 bodů v bodovém hodnocení řidičů,

b) soudem uloženého trestu zákazu činnosti spočívajícího v zákazu řízení motorových vozidel,

c) správním orgánem uložené sankce zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel, byla-li tato sankce uložena na dobu nejméně 6 měsíců


(4) Dopravně psychologické vyšetření provádí psycholog, kterému ministerstvo udělilo akreditaci.

IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:0.32 promile a zadržený ŘP
« Odpověď #12 kdy: 06 Února 2015, 17:33:14 »

Při představě že ten posudek bude asi 4 až 5 ti hodinové sezení mi to moc na klidu nepřidává.

Tak jsou dvě možnosti, buď zabojovat a smířit se s tím, že jsem minimálně jeden rok bez ŘP - bez sankce, psychologa
nebo si to nechat líbit, dostat sankci 2500 - 20 000,-, 6 - 12 měsíců zákaz (vzhledem k naměřeným hodnotám a spolupráci se správním orgánem) tipuji, že bude sankce na spodní hranici+bezproblémové upuštění zbytku trestu, absolvovat psycho vyšetření cca 1500,- Kč + a šance mít ŘP zpátky po 3 měsících.

Má někdo zkušenost s tím jak takové vyšetření probíhá?

Prý je to v pohodě, sice je to delší, bambilion otázek, ale normální člověk s průměrnou inteligencí nemá problém testy splnit.
Nemají důvod někoho topit, je to pro ně slušný příjem a nechají se radí doporučit.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:0.32 promile a zadržený ŘP
« Odpověď #13 kdy: 06 Února 2015, 17:52:44 »

Tak máš recht, od 1.7.2013 je to jiný, viz:
http://www.praha.eu/jnp/cz/potrebuji_resit/zivotni_situace/dopravnespravni_cinnosti/registr_ridicu/registr_ridicu-postup_pri_zadosti_o_vraceni_ridicskeho_1.html
důležitá je tam ta věta: rozhodující je uložená doba a nikoliv skutečná doba výkonu ZŘMV

Tak je hlavně důležitý se do týhle fáze nikdy nedostat  ;)
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:0.32 promile a zadržený ŘP
« Odpověď #14 kdy: 09 Února 2015, 14:54:45 »

Mám jen pocit, že žádný psychotesty tady nehrozí.

hrozí, povinně jsou kdykoliv je vysloven zákaz na 6 a více měsíců  ;)
IP zaznamenána