30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Účastníci bujaré oslavy sebrali strážníkovi pistoli, rodina přijde o byt  (Přečteno 3765 krát)

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil

Účastníci bujaré oslavy sebrali strážníkovi pistoli, rodina přijde o byt

To az zas nekdo bude tvrdit ze:
a) Zbrane patri do rukou jen profesionalum a ne civilistum
b) Straznici nezbytne potrebuji k vykonu povolani palne zbrane
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil

chtělo by v tom trochu pošťourat
pakliže to nebylo plynovka, tak musí mít ZP a tady by se dala najít cestička, aby jej už neměl  8)
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil

Tak to by mne zajimalo jak. Bez ohledu na to, co si myslim o noseni zbrani strazniky MP, jak byste si predstavoval to stourani se? Jako ze ji nedostatecne chranil proti odcizeni? To asi v pripade primeho utoku dost dobre nejde.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil

Tak ono sebrat pistol strážníkovi je daleko snažší jak civilovi.
Civil musí nosit skrytě, kdežto strážník nosí ve venkovním pouzdu. Pokud tam bylo nějaké strkání, je to raz dva.

Nicméně stále jsem raději, že u nás můžou chodit ozbrojení. Nerad bych se dožil doby, že v rámci boje nevím proti čemu u nás budou chodit jen s obuchama tak jako v UK a pak nebudou schopni adekvátně zakročit proti někomu s nožem.
A stejně tak se nechci dožít doby, kdy budou při zásahu preventivně chodit s pistoli v ruce, tak jako v USA.
« Poslední změna: 11 Ledna 2022, 08:18:58 od cocomoon »
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil

Mam silne pochybnosti, ze i v soucasne dobe jsou schopni efektivne zakrocit proti nekomu s nozem. Proto se chranim sam a pistoli nosim vlastni.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

Nicméně stále jsem raději, že u nás můžou chodit ozbrojení.
Bavíme se tu stále o STRÁŽNÍCÍCH? I taková ta jejich mediální gorila, co se školí v americe (Rajf???) přiznává, že 99% jeho práce jsou přestupky v dopravě. Na to zbylé procento máme prvosledové složky PČR. Při nasazování botiček, zastrkávání lístečků, kopání bezdomovců a mlácení lidí za nerouškování pistole spíše překáží. Kdyby je přes noc zrušili jako celek, pocítím leda tak hřejivé uspokojení, že je na světě zas o něco líp.

P.s. Před cca 2mi lety jsem v Praze u hostivařské přehrady viděl ozbrojené individuum vzhledem připomínající bezdomovce v uniformě MP, ožralé tak, že nemohlo ani chodit a dopotácelo se spát na lavičku. Ani to, co běžně potkávám ve mě nebudí dobrý pocit, když vidím pistoli u pasu. Beru je leda jako potenciální chodící zdroj pistolí a nábojů v případě, že by nějak zkolaboval stát a bylo potřeba se dozbrojit.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil

2 lerion :
viz příspěvek nade mnou
a pošťourání ?
no minimálně, aby musel vysvětlovat, co proč a jak
při jejich obecné - a zdráhám se to slovo použít - inteligenci, by o ZP mohl přijít i jen podáním vysvětlení
a pak bych byl - jako viz výše - hřejivě uspokojen  8)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

Tak to vysvětlování snad je automaticky, nebo ne? Nebo je šetřeni týká jenom sitiací, kdy byla zbraň opravdu použita?
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil

jako že když bude obecní strážník někde, případně na někoho, máchat se zbraní v ruce, tak pak bude někde něco vysvětlovat ?
no, až tak vyspělý právní stát určitě nejsme...
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil

Mike: Pouziti sluzebni zbrane se musi hlasit. Hrozba zbrani je take pouziti sluzebni zbrane.

A dosud jste mi nevysvetlil, jak lze prijit o zbrojni prukaz, pokud drziteli zbrane (jedno zda MP nebo civilnimu - akorat MP muze nosit viditelne, tj. odcizeni je snazsi) nekdo nasilim zbran odcizi. Pokud je to v nejake potycce, mozna jde o neprofesionalitu, ale rozhodne ne o prestupek (to je asi jako kdyby vas na krizovatce nekdo vyhodil z vaseho auta, ujel s nim a vy byste mel dostat pokutu, ze jste vozidlo radne proti odcizeni nezabezpecil).

Jako v nasem kocourkove je toho mozne opravdu hodne, ale tohle uz je tezke sci-fi.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 861
    • Zobrazit profil

Domnívám se, že opička je na "nesebrání" zbraně školena krapet důkladněji než vohnout vůči odcizení vozu...
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil

To se domnivate bohuzel spatne. Co jsem se vzdy bavil s prislusniky MP (pratele mej blizko, nepratele jeste bliz) az na svetle vyjimky jsou skoleni sebeobrany a pouziti zbrane hrozna. (To same plati i u vetsiny utvaru PCR).
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 861
    • Zobrazit profil

To, že je to mizerné kvality neznamená, že před zákonem to není 100% způsobilý se ubránit. A předpokládám, že pokud opice není 100% způsobilá ubránit zbraň tak není způsobilá vykonávat sběr hoven za který je placena.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil

Nedokážu si představit jak se na 100% bránit sebrání zbraně ve služebním pouzdru.
To by šlo jedině v případě, že by k sobě nepustil nikoho na kontaktní vzdálenost, tak aby mohlo dojít k fyzické potyčce.
A jak k sobě nikoho nepustit na kontaktní vzdálenost? Jedině ho střelit ještě než této vzdálenosti dosáhne, případně utíkat.

A nebo objednat kvéry z USA
https://www.e15.cz/byznys/pred-vystrelem-zadejte-pin-na-americky-trh-vstupuji-po-letech-odkladu-chytre-pistole-1386854

ale jen aby tam neměli ten pin napsanej na papírku, tak jako to dělají lidi u platebních karet :-D
« Poslední změna: 13 Ledna 2022, 12:23:20 od cocomoon »
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil

služební zbraň ?
pravda, kategorie ZP jsem po poslední novele nestudoval, ale pořád jsem měl pocit, že je to "pro výkon povolání"
a služební zbraň má max. PČR a AČR, která na to nemusí mít zbroják
jak je to s dohlížeči na mýto a DK ani nevím

jinak si myslím, že i obecní strážník, má mít při výkonu služby zbraň pod kontrolou
jestli mu ji dokáže z pouzdra vytáhnout rozjařený opilec, pak ji nemá nosit
IP zaznamenána