30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Blokové čištění  (Přečteno 2917 krát)

mikeman

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Blokové čištění
« kdy: 28 Prosince 2021, 19:03:48 »

Dobrý den,
V rámci blokové ho čištění bylo odtazeno vozidlo které tam stalo dříve než umístili značky. Odtah zaplacen ale teď jde o pokutu. Provozovateli přišel pokus o vypálené (určena částka). Otázkou je zda teď udat někoho jako řidiče kdo tam zaparkoval nebo to nechat na sprdel. Je nějaká výhoda řešit to jako řidič než jako zmocněnec provozovatele? Provozovatel nemá čas případně chodit na úřad. Myslím si že by stačilo ignorovat ale jestli není lepší řešit to jako řidič než řešit zmocneni. Jo a docela dobrý for je že dle dopisu na autě prý byl lísteček pro nezastizeneho řidiče, jen auto chybělo.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění
« Odpověď #1 kdy: 28 Prosince 2021, 19:08:07 »

Brno?
IP zaznamenána

mikeman

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění
« Odpověď #2 kdy: 28 Prosince 2021, 21:04:14 »

Ne ne, Hradec Králové. Ale jsem pro každou spatnost.
« Poslední změna: 28 Prosince 2021, 22:05:59 od mikeman »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění
« Odpověď #3 kdy: 28 Prosince 2021, 21:08:49 »

Škoda.

Kdy (cca) mělo k přestupku dojít? Je určitě lepší to nejprve řešit jako přestupek řidiče. Když to vyjde, je vyhráno. Když ne, tak to stejně na přestupek provozovatele (sprdel) bude přehozeno.
IP zaznamenána

mikeman

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění
« Odpověď #4 kdy: 28 Prosince 2021, 22:10:35 »

Je to něco přes měsíc zpět, prvního bude končit termín nahlášení řidiče tak pošlu mail a potvrdím papírově. Uvidíme co se bude dít.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění
« Odpověď #5 kdy: 28 Prosince 2021, 22:15:44 »

Pokud ke skutku došlo řekněme 1.12 a hned ten den to MP oznámila správnímu orgánku, pak musí úřad 60 dní vyšetřovat řidiče a to nezávisle na tom, jestli je v reakci na jejich výzvu k udání řidiče pošlete do řiti :) Naopak, pokud ještě máte nějaký čas, třeba 2-3 týdny, tak bych jim poslal odpověď s tím, že jim nikdy, nikdy, ale opravdu nikdy neřeknu, kdo to tam zaparkoval a to s odkazem na čl. 37 LZPS. Při troše štěstí je vyprovokujete k předčasné sprdeli a pak máte vyhráno. A pokud se nechytí, tak těsně před koncem 60 dní poslat identitu řidiče.

Pokud ještě máte trochu času, hledejte na fóru pojem "Šach mat".
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

mikeman

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění
« Odpověď #6 kdy: 28 Prosince 2021, 22:49:11 »

Ajo na to jsem úplně zapomněl, a to není tak dlouho co jsem to dělal. Problém je že si to nepamatuju ated nejsem u papírů ale kdzztal prvního to zjistím a zkusím.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění
« Odpověď #7 kdy: 29 Prosince 2021, 10:09:24 »

Nějak jsem nepochopil, zda Vám vrátili vozidlo zpět za dvojnásobnou sazbu? A případně proč, ne?
IP zaznamenána

mikeman

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění
« Odpověď #8 kdy: 28 Ledna 2022, 09:22:02 »

Ne ne vozidlo jsem hledali v noci na odstavnem parkovišti a vzhledem k tomu že jsme nechtěli zaplatit odtah tak nám řekli ať zavoláme policii. Tak jsme zavolali a trochu se pobavili.  Dokonce pak přijel i ředitel ISP hk. Ale vyřešilo se prd, jen to že napsali složenku.

Každopádně teď jsem předvoláný k podání vysvětlení. Tak přemýšlím jestli jim rovnou říct že mají hovno že jsem tam auto zaparkoval dávno ještě před značkou, nebo se jen přiznat že jsem to zaparkoval a to kdy si nechat má později.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění
« Odpověď #9 kdy: 28 Ledna 2022, 19:33:31 »

To podání vysvětlení je kam? Do Dlouhý k poloopicím?
IP zaznamenána

mikeman

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění
« Odpověď #10 kdy: 28 Ledna 2022, 22:12:06 »

Na magistrát, druhé patro pravé křídlo.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění
« Odpověď #11 kdy: 04 Února 2022, 16:39:15 »

Ještě bych poradil, že by bylo dobré do udání řidiče uvést, že ten a ten vozidlo na daném místě zaparkoval dne, tedy dlouho před umístěním značky. Paraziti se na to sice stejně vykašlou, ale u soudu bude možné tvrdit, že auto bylo zaparkované už před, a nikdo nebude moci tvrdit, že je to pouze účelové tvrzení.
IP zaznamenána

Wilda

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění
« Odpověď #12 kdy: 26 Dubna 2022, 12:08:11 »

Brno?

Me dneska premistili auto kvuli blokovemu cisteni v Brne. Dobehl jsem tam o 10 minut pozde...co se s tim da delat? Patrne uz mas nejakou zkusenost...Diky moc
IP zaznamenána

mikeman

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění
« Odpověď #13 kdy: 28 Dubna 2022, 09:58:33 »

Bohužel mě zkušenosti v tom asi nepomůžu Snad jen nová zkušenost s komunikací s úřadem, že není uplne lehké  udržet plán.  Chtěl jsem alternaci na Číkusovo nejkratší podání vysvětlení a nepodařilo se mi to. Ale jinak ohledně přestupku u mě se nestal (zaparkovano před obsazením značek) a tak plan byl jasný.  Zatím nevím zda je to WIN ještě mají čas něco zkoušet, ale pochybuji o tom.
IP zaznamenána