30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Platnost dopravní značky  (Přečteno 1862 krát)

morpeus

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Platnost dopravní značky
« kdy: 23 Prosince 2021, 19:56:45 »

Dobrý den.

Snažil jsem se googlit jak se dalo, ale jednoznačnou odpověď na můj dotazy jsem nenašel a proto se obracím na zdejší odborníky. Nedaleko mého bydliště je parkoviště, které bylo do nedávna zdarma. Před několika měsíci se parkoviště rozšiřovalo a při rekonstrukci došlo v tichosti k jeho zpoplatnění formou výměny původní značky viz screenshot z mapy.cz a instalace parkovacího automatu. Z počátku si toho velká část návštěvníků přilehlého bazénu nevšimla a mezi nimi i jeden můj známý. Rád bych svému známému trochu pomohl a zároveň bych této situace rád využil k rozšíření skillu v jednání s místní MP a případně i úřadem. Dnes jsem byl na prohlídce místa činu a zaujaly mě dvě skutečnosti. Dopravní značka je umístěna cca 240cm od hrany vozovky, což se mi zdá dost a na internetu jsem našel nějaké informacemi o maximálně dvou metrech, ale nepodařilo se mi dohledat konkrétní normu. Dopravní značka je umístěna před křižovatkou a její platnost je vymáhána i za touto křižovatkou. Z mého laického pohledu platnost značky končí křižovatkou, takže za ní by značka neměla platit. Je tu někdo, kdo by mi mohl mé domněnky potvrdit nebo vyvrátit? Předem mnohokrát děkuji za relevantní komentáře.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:Platnost dopravní značky
« Odpověď #1 kdy: 23 Prosince 2021, 19:59:51 »

Je tam značka IP 11a nebo IP 13c nebo nějaká ještě jiná?
IP zaznamenána

morpeus

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Platnost dopravní značky
« Odpověď #2 kdy: 23 Prosince 2021, 20:06:12 »

Momentálně je tam IP 13c. Bohužel jsem si to nevyfotil, ale zítra tam můžu zaběhnout. Mám to 500 metrů od domu. Jestli tam je nějaká dodatková tabulka si teď nevybavuji, ale pokud tam nějaká je, tak bude jen upravovat dobu kdy se platí parkovné.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:Platnost dopravní značky
« Odpověď #3 kdy: 23 Prosince 2021, 20:21:48 »

A jinudy tam asi přijet nejde, co? Obávám se, že ta značka bude platná. Ale pro ten jeden případ by mohlo jít zkusit argumentovat, že vozidlo tam bylo zaparkováno ještě před změnou značky.

Křižovatkou končí zákaz, omezení nebo příkaz, značka IP 13c je informativní značkou. Navíc je otázkou, zda ta "křižovatka" je skutečně křižovatkou.

Tu vzdálenost od vozovky máte patrně z TP 65 (8.2.1), ale obávám se, že ani tudy nevede cesta.
IP zaznamenána

morpeus

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Platnost dopravní značky
« Odpověď #4 kdy: 23 Prosince 2021, 20:27:14 »

Tak bohužel asi sousedovi příliš nepomohu. Každopádně moc děkuji za fundovaný pohled na věc  ;)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:Platnost dopravní značky
« Odpověď #5 kdy: 23 Prosince 2021, 20:38:28 »

Neházejte flintu do žita, jsou i další metody boje krom rozporování platnosti značky.
IP zaznamenána

morpeus

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Platnost dopravní značky
« Odpověď #6 kdy: 23 Prosince 2021, 20:47:41 »

Ano, to vím. Budeme bohužel nuceni udat toho prasáka Helmuta, který parkuje kde chce a jak chce. Zároveň ten dobytek shodou okolností bydlí u spřátelené rodiny v říši a má své jméno na poštovní schránce  ;)
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
Re:Platnost dopravní značky
« Odpověď #7 kdy: 23 Prosince 2021, 21:25:45 »

Křižovatkou končí zákaz, omezení nebo příkaz, značka IP 13c je informativní značkou.

Čistě technická: tohle je sice pravda, ale pro tu značku platí par. 3 odst. 7, takže pokud by to byla křižovatka a nebylo-li by řečeno jinak, končilo by parkování pět metrů před křižovatkou.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:Platnost dopravní značky
« Odpověď #8 kdy: 23 Prosince 2021, 21:36:31 »

To mi nedošlo, dobrá připomínka.
IP zaznamenána

morpeus

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Platnost dopravní značky
« Odpověď #9 kdy: 23 Prosince 2021, 22:18:41 »

Předpokládám, že když to podle katastru není silnice, tak to za značkou nebude bráno jako křižovatka. Je to tak?
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 909
    • Zobrazit profil
Re:Platnost dopravní značky
« Odpověď #10 kdy: 23 Prosince 2021, 22:52:35 »

Katastr vůbec neřešte. Křižovatka je přesně definovaná 361kou.
w) křižovatka je místo, v němž se pozemní komunikace protínají nebo spojují; za křižovatku se nepovažuje vyústění polní nebo lesní cesty nebo jiné účelové pozemní komunikace na jinou pozemní komunikaci, 

Pokud by to parazit prohlásil za účelovou komunikaci, neplatila by přednost zprava a měla by být označena.
Chtělo by to dokumentaci.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:Platnost dopravní značky
« Odpověď #11 kdy: 24 Prosince 2021, 01:32:42 »

Nezáleží na katastru ale na pasportu komunikací.
IP zaznamenána