30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zastavení PČR - Preventivní zastavení  (Přečteno 9497 krát)

marlin

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Zastavení PČR - Preventivní zastavení
« kdy: 05 Února 2015, 11:40:52 »

Jedna taková věc mimo, nevím jestli už se to tady probíralo, či nikoliv, ale v zákoně jsem narazil na toto

Citace
Zastavování vozidel

§ 79

(1) Zastavovat vozidla je oprávněn

a) policista ve stejnokroji,

b) vojenský policista ve stejnokroji,

c) strážník obecní policie ve stejnokroji

1. před přechodem pro chodce k zajištění bezpečného přechodu osob, jestliže to situace na přechodu či stav přecházejících osob vyžaduje,

2. jestliže řidič vozidla nebo přepravovaná osoba je podezřelá ze spáchání přestupku týkajícího se bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích,

Jde mi o bod dva. Nikde v zákoně jsem nenarazil na toto, že PČR smí provádět preventivní zastavení.

Jde mi o to, a vím že je to slovíčkaření, že když mě PČR zastaví a oznámí mi silniční kontrola předložte bla bla bla.. tak ji můžu říci, že ze zákona na to nemají právo a nazdar.

Protože dle tohodle by musel zastavit a rovnou říci, že mě zastavil pro toto a toto podezření ze spáchání tohohletoho. Pak by měl na to nárok.

Nevíte někdo jak to funguje v praxi a jestli to někdo zkoušel?
Nebo není někde v nějakém jiném zákoně to definované jinak?:
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení PČR - Preventivní zastavení
« Odpověď #1 kdy: 05 Února 2015, 11:48:58 »

Ten bod dvě se vztahuje k městskýmu opičákovi, ten nesmí bezdůvodně zastavovat vozidla, státní opičák takové omezení bohužel nemá.
IP zaznamenána

marlin

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení PČR - Preventivní zastavení
« Odpověď #2 kdy: 05 Února 2015, 12:33:06 »

Aha, škoda no  :-\
IP zaznamenána