30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva provozovateli vozidla do datovky  (Přečteno 2494 krát)

A028576

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Výzva provozovateli vozidla do datovky
« kdy: 09 Prosince 2021, 15:54:51 »

Zdravím osazenstvo fora,a obracím se na vás s prosbou.

Jsem zaměstnancem dopravní firmy a mám přidělené služební vozidlo,které většinou využívám jen já. Nu a nyní se na mě obrátil majitel firmy s tím,že mu přišlo od Policie  do datové schránky ,že má udat řidiče,který spáchal přestupek,uvedený v tom PDFkovém virtuálním cáru papíru...

Co jsem zběžně mrkal do zákonů,tak by se mělo jednat o telefonování či držení zařízení za jízdy.... Vtipné je na tom to,že majitel firmy volal na PČR,s tím že by ho zajímalo oč jde,a tam mu potvrdili,že byl řidič vyfocen hlídkou policie,která vykonávala nějaký dozor v onom místě ( rovná silnice v kopci,s odbočkou do lesa,kde v protisměru v té lesní odbočce patrně stálo policejní auto),a s tím že příslušníci si všimli že řidič telefonuje a pořídili fotodokumentaci a oznámili to. Z foto prý absolutně není zřetelné kdo řídí,ale  je tam zřetelně vidět držení telefonu v ruce nad volantem.
Na dotaz,zda mu ukážou záznam z domnělého přestupku,mu bylo řečeno že samozřejmě rádi ukážou,ale z důvodu fatální covidové situace ,ho nyní nemohou vpustit na jejich oddělení,a poslat mu záznam také nemohou,jelikož jde o důkazní materiál,a záznam tedy prý milerádi ukážou,jakmile se zmírní covidová situace :-D Nejdřív je ale nutno udat řidiče vozidla,aby se vše prý zdárně vyřešilo :-D

Soubor přikládám do přílohy.


A teď otázka, zaměstnavatel mi dal možnost,že mě buď udá a nebo nahlásí osobu blízkou,ale případný postih jeho osoby,bych poté hradil já...

Je asi dobré podotknout,že opravdu ve vztahu k zaměstnavateli,jsem osoba blízká,i v reálném životě :-)

Je tu ještě nějaká další možnost o které nevím,a případně při využití osoby blízké,jaký by zaměstnavateli ,případně mně hrozil postih?

Předem děkuji.

P.S: hledal jsem na foru,ale našel jsem vždy jen případy,kdy bylo psaní doručeno soukromé osobě a poštou, nevím jak se postupuje v případě datové schránky,případně jestli jsou nějaké odlišnosti,proto zakládám nové téma.
« Poslední změna: 09 Prosince 2021, 16:08:01 od A028576 »
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla do datovky
« Odpověď #1 kdy: 09 Prosince 2021, 16:17:15 »

Neunika-li mi neco zasadniho, mate dve moznosti:
- zamestnavatel odmitne podat vysvetleni - a tim to cele skonci
- zamestnavatel Vas uda a vy odmitnete podat vysvetleni - a tim to cele skonci.

Zaznam ridice, podezreleho z drzeni neceho pri rizeni nebyl porizen automatizovanym prostredkem, nelze tedy pouzit tzv. Sprdel. Nicmene jako lepsi vidim prvni moznost - protoze v pripade udani ridice fizlove mozna mohou zkouset nejaka kouzla s identifikaci podle fotky a tim Vas zbytecne obtezovat.

edit: mozna otazka pro nekoho znalejsiho - neni mozne, aby fizlove prudili napriklad s knihou jizd a podobne v pripade, kdy zamestnavatel odmitne podat vysvetleni? Potom by mozna bylo lepsi, aby byl ridic svedomite udan a az on by odmitl podat vysvetleni.
« Poslední změna: 09 Prosince 2021, 16:20:54 od medved »
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla do datovky
« Odpověď #2 kdy: 09 Prosince 2021, 16:34:04 »

První varianta je spolehlivější. Nemají komu uložit sankci. U druhé mají jméno řidiče a to, že nepodával vysvětlení je nebude zajímat. Rovnou mu to přišijí. Dá se nejspíš poměrně úspěšně bránit, ale dá to víc práce, než u první varianty.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla do datovky
« Odpověď #3 kdy: 09 Prosince 2021, 18:11:12 »

Třetí možnost: Zaměstnavatel (provozovatel) udá někoho, kdo se fízlů a úřadů nebojí a kdo se s nimi rád pokočkuje. O:)
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla do datovky
« Odpověď #4 kdy: 10 Prosince 2021, 08:43:19 »

Čtvrtá možnost (ta nejjednodušší): výzvu ignorovat. Děláme to tak běžně i s výzvami doručenými právnické osobě do datové schránky. Jen ve velice výjimečných případech dorazí nějaký další dopis.

K přesunu do neveřejné části, o nějž žádal zakladatel vlákna, nevidím důvod. Jde o bagatelní a zcela anonymní věc.
IP zaznamenána

A028576

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla do datovky
« Odpověď #5 kdy: 20 Prosince 2021, 12:15:43 »

Děkuji všem za rady,důležité je pro mě vědět to,že pokud nebude nikdo z nás reagovat  na tuhle jejich bonzovací výzvu,nehrozí z toho žádný postih,a je dost možné ,že se na to i dokonce vyprdnou a dále to nebudou hrotit...

V případě opakované výzvy,už může zaměstnavatel reagovat tak,že uvede :"Vozidlo jsem v době dopravního přestupku neřídil. Totožnost osoby, které jsem svěřil své vozidlo, je mi známa, ale na základě § 60 odst. 1 přestupkového zákona odpírám podat vysvětlení, protože bych tím osobě sobě blízké mohl způsobit nebezpečí postihu za přestupek.“

,a tím pádem by tohle nemělo ani spadnout do Sprdele, jelikož to nebylo pořízeno automatizovaným zařízením,ale nějakým cajtem s kamerou, pokud to chápu správně :-)

Za žádost o přesun se ospravedlňuji,jsem tu nový, a měl jsem za to,že aktuálně řešené případy se řeší neveřejně,nyní jsem už poučen.
IP zaznamenána

Paulie86

  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla do datovky
« Odpověď #6 kdy: 27 Prosince 2021, 20:01:21 »

Tu větu "protože bych tím osobě sobě blízké mohl způsobit nebezpečí postihu za přestupek" bych tam nepsal, a ani to, že jsem neřídil.

Když už na to reagovat, tak bych to viděl zhruba takhle:
"Totožnost osoby, která řídila vozidlo, je mi známa, ale dle čl. 37 LZPS ji sdělit odmítám. To je vše, co chci k věci uvést."

Hledat paragrafy netřeba, odkaz na Listinu bohatě stačí. Mimochodem...  "§ 60 odst. 1 přestupkového zákona" - opravte mě kdyžtak někdo, ale to je snad úplně mimo. Pokud to má být zákon č. 250/2016, tak tam § 60 řeší věcnou příslušnost. Vy citujete starý zákon o přestupcích (200/1990), ale ten už neplatí.
IP zaznamenána