30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rakousko rychlost 10/2021  (Přečteno 3717 krát)

Olda62

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Rakousko rychlost 10/2021
« kdy: 08 Prosince 2021, 08:21:11 »

Dobrý den vespolek

Řeším došlou pokutu, resp. dvě při jedné cestě.
Za život jich mnoho nemám, tedy mimo ČR vůbec žádnou, jezdím posledních 40let "přiměřeně", ale tuto cestu Rakouskem od východu na západ, se mi za volant nabídl mladší spolujezdec a tak jsem mohl "podřimovat". První červený blesk přišel za tmy v dešti mezi mnoha auty, které jely spolu stejně rychle u Lince a druhý u Solnohradu. Jsem v rozčarování, protože jsem řidiče opakovaně upozorňoval, aby jel "normálně" a krom toho auto má najeto víc než je obvyklé, tak aby dědka nehonil, abychom hlavně dojeli...  :-\ A šup, z Lince přišlo 70, žena, protože je auto na ni a myslela si, že jsem řídil já, pokutu zaplatila, ale teď přišla pokuta ze Solnohradu. 1.000  :o Linečtí píší jako důkaz policejní udání a že prý o 21 na 100ce, solnohradští píší o 41 na 100ce a také policejní udání. Krom toho u Solnohradu už bylo jasno bez deště a jeli jsme sami. Fotka musí být, pokud ji mají, ostrá jako břitva.

Co s tím?
Díky za reakce a rady !

IP zaznamenána

Cagi514

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko rychlost 10/2021
« Odpověď #1 kdy: 08 Prosince 2021, 10:44:34 »

Chtělo by to doplnit více informací. Dopis byl poslán doporučeně/nedoporučeně? Případně sem rovnou dopis nahrát. Mě osobně došel dopis nedoporučeně na 45e, dopis jsem ignoroval a už uběhl rok a zatím nic dalšího nepřišlo. Od té doby jsem v Rakousku zatím nebyl, tak nevím jestli by něco hrozilo při policejní kontrole...
IP zaznamenána

Olda62

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko rychlost 10/2021
« Odpověď #2 kdy: 08 Prosince 2021, 11:17:04 »

Chtělo by to doplnit více informací. Dopis byl poslán doporučeně/nedoporučeně? Případně sem rovnou dopis nahrát. Mě osobně došel dopis nedoporučeně na 45e, dopis jsem ignoroval a už uběhl rok a zatím nic dalšího nepřišlo. Od té doby jsem v Rakousku zatím nebyl, tak nevím jestli by něco hrozilo při policejní kontrole...

Díky za upozornění.
Oba dopisy přišly obyčejně a rovnou jako výzva k zaplacení peněžitého trestu pro spáchání dopravního přestupku na českou adresu osoby, která je uvedená v registru vozidel.
Dopisy nahraju, jak se dostanu ke skenru, navíc jeden mám u sebe a druhý ne, tak abych to udělal spolu.

apropo. jak sem nahrát dopisy, aniž by jeden neposkytl špionům relevantní data, ve smyslu výše vedeného červeného upozornění?  DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná.  Vymazat veškeré identifikátory v dopise, ano?
« Poslední změna: 08 Prosince 2021, 11:23:13 od Olda62 »
IP zaznamenána

Cagi514

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko rychlost 10/2021
« Odpověď #3 kdy: 08 Prosince 2021, 13:43:12 »

Tak první dopis za 70e už nejspíš není potřeba skenovat, jelikož bylo zaplaceno (nevím, zda je ještě nějaká možnost vrácení platby?). Jinak k anonymizaci....nepředpokládám, že tohle fórum čtou úředníci ze Solnohradu, ale určitě začerněte alespoň vaše osobní údaje. Příklady anonymizace najdete v kterémkoli vlákně.
např.:https://www.http://30kmh.cz/index.php?topic=10192.0
IP zaznamenána

Olda62

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko rychlost 10/2021
« Odpověď #4 kdy: 08 Prosince 2021, 14:16:43 »

Tak první dopis za 70e už nejspíš není potřeba skenovat, jelikož bylo zaplaceno (nevím, zda je ještě nějaká možnost vrácení platby?). Jinak k anonymizaci....nepředpokládám, že tohle fórum čtou úředníci ze Solnohradu, ale určitě začerněte alespoň vaše osobní údaje. Příklady anonymizace najdete v kterémkoli vlákně.
např.:https://www.30kmh.cz/index.php?topic=10192.0

Ano, první dopis je na tom tak jak uvádíte, nicméně se ale pokusíme vyzvědět co se dá. Žena má poměrně slušnou němčinu a tak to odvisí spíše o toho, zdali mě s tím nepošle někam  :P
Věc se nám ale malinko posunula ve vývoji, protože jsem před okamžikem převzal informaci, že se skutečný řidič a pachatel výše zmíněné rychlé jízdy, se měl vyjádřit, že ON NEřídil  :o
Jsou věci, které prostě nečekáte  :-\  Za volantem jsem si ho nevyfotil, bohužel ...  co kua s tím?
« Poslední změna: 09 Prosince 2021, 00:37:19 od Olda62 »
IP zaznamenána

Olda62

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko rychlost 10/2021
« Odpověď #5 kdy: 09 Prosince 2021, 09:13:27 »

Tak doplňuji, už jsem konečně dopátral jak sem vložit přílohy  ;D
Obě pokuty přišly obyčejně a ze Solnohradu přišlo jen toto a originál v němčině. Žádnou možnost nahlášení řidiče, nebo podobného nic.
« Poslední změna: 10 Prosince 2021, 10:39:22 od Olda62 »
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko rychlost 10/2021
« Odpověď #6 kdy: 10 Prosince 2021, 00:48:27 »

Za prve, odstrante ty prilohy tykajici se prvni pokuty 70€. Pokud sem spravne pochopil, to vase manzelka zaplatila, takze je konec. Zbytecne se to tady plete. Nechte jen to co se tyka Salzburgu, a krom prekladu pripojte i dopis v puvodnim zneni. S anonymizaci se trapit nemusite, Frau Daniela Kocher jiste nebude smirovat ceske forum, zejmena kdyz trva na tom ze s ni musite komunikovat nemecky (coz je mimochodem v rozporu s Listinou zakladnich prav a svobod). Jinak je to studovana pravnicka a vedouci referatu na mestkym ourade. Uplne blba nebude, takze nepodcenit nepritele!

A ted neco k veci: tzv "vyzva na zaplaceni" je neco jako nas odpustek. Skratka se vas pokouseji rychle a snadno voskubat, a jde o to, jestli jim ted na to pristoupite. Neni to jeste soucasti "Verwaltungsverfahren" (spravni konani), je to jen takova udicka. Jak v CR, tak i v AT je spravna reakce pohrdave ignorovani. Nic nepsat, nikam nevolat, a predevsim nic neplatit!

Dale, "dukazovej prostredek: policejni udani" ve vetsine pripadu znamena, ze maji jen slovo policejni hlidky. I kdyby existovala fotka, udelana pri ~140km/h vecer v 20:00 bude tak neostra, ze tam nebude nic videt. Ale vsadim se ze opravdu nemaji nic. Ovsem pozor, tohle se presto nesmi podcenit! Pokud si nedate pozor, v situaci "vase slovo proti slovu policajta" muzete snadno prohrat.

Velice pravdepodobne prijde dalsi dopis, kterej bude vice formalni. Na ten davejte pozor, budou tam lhuty ktere se nesmi presvihnout! V tomhle pripade ja osobne nedoporucuju hrat to na nedoruceni, respektive neprebirani zasilky. Ty ourady jsou propojeny, a BH Salzburg by mohl zjistit, ze BH Rohrbach vam uz neco posilal a zjevne ste to obdrzel (kdyz ste to tedy zaplatil)

Ale zatim doporucuju nedelat vubec nic! Kupte cipsy a kolu, a pohodlne si sednete. "Sitzkrieg" prave zacina...
IP zaznamenána

Olda62

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko rychlost 10/2021
« Odpověď #7 kdy: 10 Prosince 2021, 10:19:21 »

Ano, máte pravdu, smazáno. Linecká pokuta dopadla jak dopadla. Naštěstí, i když v tomto případě spíše bohužel, s tím nemáme mnoho zkušeností. Kladl jsem doma na srdce aby, řekněme s placením "nespěchala", dopadlo to jak to dopadlo. Jen možná pro ostatní, už jsem to zmínil výše, u Lince je to místo, kde byla už po 19hod v listopadu jak jinak že, za deště tma, zvýřená voda a spousta aut, jeli jsme v rychlém pruhu (tedy nejdál od bedýnky s bleskem) a přesně tam začíná i odbočovací pruh, kde auta zpomalují, tedy infrablesk mohl odrazit max reflexní plochu značky a kdoví jestli. Je to pryč, mrzí mě to, protože těchto €70 mohlo myslím jak píšete tady i jinde ve foru, vyšumět.

Solnohrad je dost peněz. Mám otázku. Majitelka auta tam prokazatelně nebyla, neřídila. Bohužel je s paní poctivou těžké pořízení a už jim napsala, že neřídila, kdo řídil a aby se obrátili na něho. JJ, je to na prd, sám jsem nasratý  >:(  Oni teď osloví toho co řídil a on jim odepíše že to není pravda, že jsem řídil já. Bohužel jediné co mám, tak je pár fotek z cesty a pobytu v oblasti, ovšem nic z jízdy v autě. Postoupí Solnohradští věc soudu a jejich našemu? Uzná náš soud pokutu - trest, bez toho, aniž by byla žalující strana ve smyslu zatížení důkazním břemenem, schopna dokázat kdo řídil?
Jak to je? Český majitel ručí za provoz všude? Pokud ano, může se čekat, že se vymáhání vrátí k majitelce?
« Poslední změna: 06 Června 2022, 15:15:23 od Olda62 »
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko rychlost 10/2021
« Odpověď #8 kdy: 10 Prosince 2021, 16:53:01 »

Jen klid a zadnou paniku, tak daleko jeste nejsou. Ze byl nekdo udan jako ridic (i kdyby to padlo na vas) jeste neznamena, ze spachal nakej prestupek. Jak sem rekl, na 90% nemaji vubec nic, jen hlaseni policie. I kdyz v AT se u tzv. "bagatelnejch" deliktu jaksi mlcky obchazi prezumpce neviny (ourada se spoleha, ze tu kartu nevytahnete), porad mate velke sance na uspech.

Pokud skutecnej ridic (ten vas mladsi spolujezdec, ktereho ste k tomu pustil) nespolupracuje, a majitelce nechcete delat potize, stahnete pozornost na sebe, jako ze ste ridil vy. To muzete klidne priznat. Jeste to nic neznamena, akorat ze majitelce daji pokoj a budou se venovat jenom vam. Ale porad mate vysokou sanci se z toho dostat. Takze moje doporuceni v tomto pripade: priznat ze ste ridil vy, a nic neplatit!

Co se pak asi stane?

Prepokladam ze prijde dalsi dopis, kde uz bude rozhodnuti mestskeho ouradu o vasi vine bez projednani, na co maji pravo v pripade ze se domnivaji ze pripad je uplne jasnej. A v dopise bude ze bud zaplatite (trochu tu sumu zvysi) pak je konec, nebo podate odpor, coz bude mit za nasledek zahajeni normalniho spravniho rizeni. Pravdepodobne vas vyzvou aby ste zduvodnil svuj odpor, na to je pak vy uzemnite zadosti o nahlednuti do spisu (coz k.u.k. ourednik docela tezko nese, protoze nesnasi kdyz mu nekdo kouka pres prsty). Ve spisu nebude nic co by vas usvedcovalo, tak v oduvodneni pripomenete ourednikovi §45(1), odsek 1 Verwaltungsstrafgesetz, dle ktereho je v takovem pripade povinen konani odlozit.

Nic se nebojte, da se s nima pekne zabavit! Sice tzv. "Antlova metoda" tady moc nefunguje (na potrestani maji 3 roky) porad odhaduju vase sance tak na 90%. Jen nesmite udelat zadne dalsi chyby! Rad vam s tim pomuzu, pokud se budete drzet mych rad...
« Poslední změna: 10 Prosince 2021, 20:35:16 od SimSon »
IP zaznamenána

Olda62

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re: Rakousko rychlost 10/2021
« Odpověď #9 kdy: 11 Prosince 2021, 15:50:54 »

Moc díky za podporu! Určtě se rad, já osobně držet míním  ;)
Počkám co se bude dít a pak se ozvu, sem a pokud nevadí i SZ.

Všem přeji pěkné svátky bez pokut a především bez nehod !
IP zaznamenána

Olda62

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko rychlost 10/2021
« Odpověď #10 kdy: 06 Června 2022, 15:31:39 »

Dobrý den vespolek  ;)
Jen hlásím, že jak hlásí i upozornění tady v tématu, uteklo od posledního příspěvku 120 dní a Solnohradští doposud nic neposlali. Jestli to tam šoulají jak ti naši a mají na to 3 roky, tak to mě potěš  :P taky jsem našel ten foťák, ze kterého je fotka, a je evidentní, že pořizuje snímky, ze kterých bude obličej řidiče jen velmi obtížně identifikovatelný.


tady klik na odkaz mapy  -  a ještě tady

« Poslední změna: 06 Června 2022, 15:39:08 od Olda62 »
IP zaznamenána