30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nehoda s drobným (možná prakticky žádným) zraněním, teoreticky ztráta řp?  (Přečteno 3394 krát)

Nmare

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda je nějaké řešení mého případu:

Měl jsem nehodu, kde jsem uznal zavinění - v zatáčce v obci v malé rychlosti střet levých předních rohů vozidel - kluzko. Nikomu se nic nestalo, ale škoda asi nad 100tis, zavolala se policie, ale ti nám jen dali dýchnout a odjeli s tím že na takové menší nehody nemají čas a ať si to sepíšeme sami. Po několika hodinách co jsme tam čekali na odtah a následně vyprošťovali auta si poškozený postěžoval že ho trochu bolí ruka a že si to dopsal do protokolu, tak jen ať vím, že kdyby něco s rukou měl. Nevěnoval jsem tomu pozornost, nemám s tím žádné zkušenosti a hlavně jsem řešil odtah auta. Druhý den mi poškozený volal, že byl ráno na rentgen, nic konkrétního tam nenašli, ale pro jistotu mu dali ruku do dlahy a límec na krk (když zmínil že měl nehodu) a v práci neschopenku. Pak mu ale někdo poradil že by měl pro jistotu kontaktovat policii a nechat si udělat papír od nich, když by s rukou něco měl, tak prý pro pojišťovnu je to lepší.. Tak to  udělal. Mi zavolala policie že potřebují nafotit moje auto u mě doma, přijeli, nafotili, ale nic dalšího, nic nechtěli podepisovat, že si mě pak předvolají. Začal jsem zjišťovat co z toho plyne a údajně minimálně 25000 pokuta a rok bez řidičáku, pokud bude mít pracovní neschopnost do 7 dní, pokud víc, tak ani nechci domýšlet. Sám poškozený mi řekl že pak zjistil že udělal hloupost s tou policií, že to neměl řešit, s rukou asi nemá reálně nic a rád by to vzal zpět ať nejsou zbytečně problémy, ale už jim to podepsal do protokolu že má neschopenku atd. Dá se s tím něco udělat?

raději bych to řešil neveřejně, jelikož jde o živý případ
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Pro příště:
1. Nevolejte fízly. Nepomohou, pouze uškodí. A když už přijedou, tak se s nimi nebavte, nic jim neříkejte, nic nepodepisujte.
2. Když Vám budou fízlové volat, pošlete je do prdele. Když zazvoní, neotevírejte. Když Vás odchytí osobně, na žádné otázky neodpovídejte. A za žádných okolností jim neposkytujte jakékoli důkazy nebo součinnost. Jakmile jste zjistil, že si chtějí fotit auto, to mělo být zamčené v garáži a nebo odvezené někde úplně jinde.

Nyní:
Pokud máte za to, že je poškozený rozumný, kupte mu bonboniéru a láhev, pozvěte jej na večeři a domluvte se s ním na tom, že fízům ani úřadům neposkytne zdravotní záznamy/podklady. A hlavně už se s policejními ani úředními parazity vůbec nebavte. Ani Vy ani poškozený.

Pokud poškozeného podezříváte z nějakých nekalých úmyslů, nebavte se ani s ním, ani s parazity. Vyčkejte, zda něco přijde dopisem (příp. DS pokud máte), nechte to uležet a poslední den vyzvedněte. Pak dejte vědět co přišlo.
IP zaznamenána

Nmare

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Děkuji za reakci.
Jde o to, že jsem vůbec netušil že mi něco hrozí. Chtěl jsem poškozenému vyjít vstříc, tak jsem byl ve všem součinný, pro to aby se to co nejdřív a nejlépe pro něj vyřešilo a škoda se mu zaplatila. Nekalé úmysly nemá, byl z toho špatný když jsme zjistili co se tím doktorem a policajtama způsobilo. Tu zdravotní zprávu po něm bohužel hned chtěli a ukázal jim ji. Nevím přesně co z ní plyne, ale údajně žádná prokazatelná zlomenina tam na rentgenu vidět není, jen ho prostě bolela ruka. Teď jde o to, jestli je ta jeho neschopenka brána automaticky jako ta délka léčení zranění, nebo když by se zjistilo že teda to měl jen preventivně zafixované, tak vlastně ke zranění nedošlo. Teoreticky se to taky mohlo stát během vyprošťování aut. Odtahovka zapadla a nedojela tak se to řešilo vlastníma silama na laně a zmrzlýma rukama.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil

Popřel bych teď vinu a svaloval to na toho druhého, když bonzuje policii. Mohlo by to skončit jako tvrzení proti tvrzení. Co je napsáno ve formuláŕi pro pojišťovnu, nebude snad ve správním řízení důležité.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil

Pro příště:
1. Nevolejte fízly. Nepomohou, pouze uškodí. A když už přijedou, tak se s nimi nebavte, nic jim neříkejte, nic nepodepisujte.
...

Rekl bych ze zrovna v tomhle jedinem pripade muze byt pritomnost policie vyhodou, protoze druhej ucastnik si pred policajty na nic nestezoval. Ze si pozdeji nahle spomel ze ho neco boli, to bude vypadat podezrele...

Ja po jedne spatne skusenosti doporucuju policajty volat. Neni zapotrebi se s nima bavit, jen at to spisou. Pak uz se nestane ze si nekdo "nahle" spomene na to ze jej neco boli, a nebude do zapisu z nehody nic dopisovat.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil

A hlavně při škodě nad 100 tis pak může pojišťovna dělat problémy.
IP zaznamenána