30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rychlost - bonz - schválení postupu  (Přečteno 3998 krát)

Féna

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - bonz - schválení postupu
« Odpověď #15 kdy: 08 Prosince 2021, 17:50:31 »

U nás se zcela běžně děje to, že se dopis dá někomu z rodiny na jeho/její OP, i když není adresátem. Kdyby se toho využilo, předpokládám, že se po doručovatelce bude někdo vozit? Nebo má někdo jiné info?

Jinými slovy: máme to štěstí, že u nás doručování (momentálně) docela funguje, ale snažit se doručovatelce vysvětlit situaci by asi k ničemu nevedlo. Na druhou stranu, pokud bych toho využil, riskuji, že doručovatelka bude potrestána a ještě bude mít vztek.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - bonz - schválení postupu
« Odpověď #16 kdy: 09 Prosince 2021, 16:15:17 »

Teoreticky od zaměstnavatele, pokud podá úřad nějakou oficiální reklamaci. Předpokládal bych, že snahou úřadu asi bude, aby se to příště neopakovalo, tak podají reklamaci služby. Úřad jí trestat nemůže.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - bonz - schválení postupu
« Odpověď #17 kdy: 09 Prosince 2021, 18:16:16 »

Před pár lety se mi stalo, že mi doručovatelka omylem místo výzvy a poučení vhodila do schránky při prvním pokusu o doručení rovnou celý dopis s neodtrženým poučením a neodtrženou doručenkou/dodejkou. Pak mi vhodila do schránky vzkaz, ať jí zavolám, že jí kvůli tomu hrozí nějaké popotahovačky od zaměstnavatele.

Domluvil jsem se s ní na kafe, potkali jsme se, chtěla po mně vrátit dopis nebo podepsanou doručenku, což jsem odmítl. Byla z toho špatná, že dostane od zaměstnavatele pokutu cca 950 Kč (úplně přesnou částku si už nepamatuji). Doteď nevím, zda to byla pravda, nicméně jsem jí vnutil tisícovku a (za tu službu) brnkl kafe za ní. Vypadala spokojeně.
« Poslední změna: 09 Prosince 2021, 18:26:32 od Číkus »
IP zaznamenána

Karel

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - bonz - schválení postupu
« Odpověď #18 kdy: 01 Února 2022, 15:35:04 »

To určitě ano, ale na OP mám úplně jiný podpis. A podepsat jako moje mamka se neumím. Jinak zatím úřad mlčí a už to bude třetí měsíc. Na to jak byl aktivní teď celkem klid.
IP zaznamenána