30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k podání vysvětlení - P3, parkování  (Přečteno 3023 krát)

deekay

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Výzva k podání vysvětlení - P3, parkování
« kdy: 02 Prosince 2021, 09:58:04 »

Zdravím všechny,

prosím o pomoc - bude se jednat o můj první případ. Dostal jsem výzvu provozovateli motorového vozidla k podání písemného vysvětlení. Jedná se o parkování na modré zoně P3 v třech různých časech (zaří, červenec, červenec 2021). Společně s tím přišel papír k napráskání řidiče. Pochopil jsem správně, že mám 2 možnosti?

1) Helmut - napráskat známého z horní dolní
2) Odepřít vysvětlení - jak prosím? Dopis a napsat jen odmítám podat vysvětlení? Bez důvodu?

Děkuji!
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - P3, parkování
« Odpověď #1 kdy: 02 Prosince 2021, 10:01:21 »

Předcházela výzva k uhrazení určené částky?
IP zaznamenána

deekay

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - P3, parkování
« Odpověď #2 kdy: 02 Prosince 2021, 10:39:15 »

Ano,

ignorováno, hozeno do schránky.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - P3, parkování
« Odpověď #3 kdy: 02 Prosince 2021, 11:14:25 »

Předpokládám že se jednalo o 3 výzvy k uhrazení určené částky, pro každý přestupek zvlášť, že?

Škoda, pokud by tohle byla první obsílka v této věci, byl by boj výrazně jednodušší.

Odepřít podání vysvětlení Vám příliš nepomůže, hodí to na sprdel (odpovědnost provozovatele)

Nabízí se tedy udat Helmuta nebo spolupracujícího řidiče. Aby takový postup měl šanci na úspěch, je potřeba, aby se udanému řidiči dařilo doručovat a aby se k přestupkům přiznal. Možná by se dala hodit nějaká mezihra, že pokaždé parkoval jiný řidič a tedy nemůžete vyplnit formulář, ale tomu velké šance na úspěch nedávám.

edit: Případně by šlo udat tři různé zahraniční Helmuty s různou adresou pobytu a doručovací adresou, vše v nějakých exotických destinacích. To by pak mohlo znamenat značné náklady na poštovném pro úředního parazita.
« Poslední změna: 02 Prosince 2021, 13:08:37 od Číkus »
IP zaznamenána

re4zon

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - P3, parkování
« Odpověď #4 kdy: 02 Prosince 2021, 16:35:51 »

Jen nápad - co udat tři řidiče bez určení, který řídil kdy? Ať si úřad láme hlavu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - P3, parkování
« Odpověď #5 kdy: 02 Prosince 2021, 16:43:52 »

re4zon> Ale to není špatný nápad. Udělat 3 kopie toho bonzformluřáře a vyplnit 3 různé spolupracující řidiče. Klidně se na místo jednoho z nich hlásím. :-)
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - P3, parkování
« Odpověď #6 kdy: 03 Prosince 2021, 09:57:49 »

re4zon> Klidně se na místo jednoho z nich hlásím.
Já klidně taky.
IP zaznamenána

deekay

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - P3, parkování
« Odpověď #7 kdy: 03 Prosince 2021, 12:09:32 »

Děkuji za cenné rady. Můžete mi prosím někdo vysvětlit jak funguje spolupracující řidič?:D

Případně nebude jednodušší tedy práskací papír 3x okopírovat a dát 3 Helmuty ze zahraničí? Vzhledem k tomu že jsem taky ze zahraničí tak můžu použít helmuty ze své rodné země = dávalo by to i smysl:D

IP zaznamenána

re4zon

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - P3, parkování
« Odpověď #8 kdy: 03 Prosince 2021, 14:37:15 »

Spolupracující řidič funguje tak, že se na výzvu přizná. Pak se ochotně zapojí do jednotlivých kroků správního řízení a těsně před výročím přestupku nebo po něm zjistí, že vlastně řidičem nebyl.
Obsáhlejší vysvětlení zde : https://dfens-cz.com/priznejte-se-jako-chlap/

Ovšem chtělo by to trochu hledat, fórum je toho plné. A helmuty ze zahraničí lze použít, ale musí být kontaktní a ochotní se přiznat. Pak jsou tu ještě ale nesnáze s případnými osobními účastmi na ústním jednání, které úřady u zahraničních řidičů často vyžadují...
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - P3, parkování
« Odpověď #9 kdy: 03 Prosince 2021, 23:02:27 »

... těsně před výročím přestupku nebo po něm zjistí, že vlastně řidičem nebyl.

Jenom doplním, že při správném postupu by to příliš zjišťovat neměl muset a naopak správní orgán by měl správní řízení pro absenci důkazů o osobě pachatele zastavit. A to ideálně v takovou dobu, aby už nebylo možné provozovateli doručit oznámení o zahájení správního řízení dříve, než 1 rok od data spáchání údajného deliktu.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - P3, parkování
« Odpověď #10 kdy: 04 Prosince 2021, 13:41:12 »

re4zon> rozhodnete-li se jit cestou tri rozdilnych ridicu, hlasim se jako ten treti ...
IP zaznamenána

re4zon

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - P3, parkování
« Odpověď #11 kdy: 06 Prosince 2021, 12:52:47 »

medved > Děkuji za nabídku. Já určitě ne, nejsem tazatel, jen mne tento postup napadl. Pokud mi ale někdy přijde podobně pitomá multivýzva, budu na Vás pamatovat  ;)
IP zaznamenána