30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odvolání k SO2 - Praha - Zdokumentovaná červená  (Přečteno 3057 krát)

marvi8080

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Odvolání k SO2 - Praha - Zdokumentovaná červená
« kdy: 01 Prosince 2021, 11:33:31 »

Zdravím, dokázali byste poradit další body do odvolání, případně verifikovat tři dosud níže nalezené?

Přestupek jízda na červenou zaznamenána automaticky ve fázi rozhodnutí SO1. Budeme se odvolávat nejprve blanketně.

Historie - ponechal jsem kvůli lepší anonymizaci měsíce bez dnů. Všechny lhůty byly využívány Provozovatelem i Řidičem na maximum):

11.2020 - Vozidlo vyfoceno v Praze při průjezdu na červenou
12.2020 - Provozovateli doručena sprdelní výzva (ignorováno)
05.2021 - Provozovateli doručena výzva k podání vysvětlení
05.2021 - Provozovatel udal spolupracujícího řidiče
07.2021 - Řidičovi doručena výzva k podání vysvětlení. Tento se na konci lhůty přiznal emailem a poté ve lhůtě 5 dnů potvrdil doporučeným dopisem
08.2021 - Doručeno vyrozumění o zahájení řízení a předvolaní k ústnímu jednání. Řidič se přiznal doporučeným dopisem, ale zapomněl se podepsat.
09.2021 - Sdělení stanoviska účastníka řízení v této věci jako součástí podání věci jiné (jiná červená, stejný řidič a úřad).
09.2021 - Výzva k doplnění podpisu řidičovi. Později doplněn.
10.2021 - Provozovateli (těsně před vypršením roční lhůty od spáchání) doručeno vyrozumění o zahájení řízení s Provoz. Zastavení řízení s řidičem bylo řidičovi doručeno až následně.
11.2021 - Řidičovi doručeno sdělení k podjatosti.
11.2021 Provozovateli doručeno rozhodnutí SO1.

Předběžné body k odvolání:

1)   Strana 6: Úředník se ohání zejména tím, že mé přiznání bylo učiněno v rámci podání vysvětlení, což nelze použít jako důkaz a přidává judikaturu:
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-500#p137-4
Zde argumentuje, že nelze použít přiznání před zahájením správního řízení.
Na straně 5 (odst. 4) pak hezky cituje řidičovo podání ze 09.2021 (prý doručeno úřadu až o tři dny později), které bylo učiněno zjevně po zahájení řízení s řidičem a před vydáním usnesení o zastavení řízení. Dokonce i chybějící podpis byl doplněn před vydáním usnesení o zastavení řízení. Asi nějakým omylem ale zapomněl na jiný odstavec řidičova vyjádření obsažený v tomto dopise, který zněl takto:

Sdělení stanoviska účastníka řízení
Ve věci vedené pod spis. zn. S-MHMP xxx sděluji, že jsem osobou, která jako řidič motorového vozidla RZ 88 ACAB jela dne 11.2020 v  hodin v Praze X, ul. yyy.

2)   Strana 6 odstavec 7: Úředník přiznává, že obdržel email 11.2021,  prý však poučil automatickou odpovědí na tento email Provozovatele ještě před tím než se měl stát samotný přestupek, ale vlastně více než rok před odesláním emailu uvádí datum 10.2020. Úředník je jasnovidec a poučuje ještě před tím, než se o přestupku dozvěděl😊

3)   Na stranách 1-4 uvádí úředník správnou křižovatku na správné městské části Prahy než v odůvodnění na straně 8. Uváděné časy vjetí do křižovatky po signálu stůj jsou opět jiné v úvodní popisné části a v Odůvodnění. Rozdíl mezi průjezdy v přestupku a v odůvodnění je cca 0,6 sec. Úředník pomíchal dva případy ze dvou různých křižovatek. Anonymizoval jsem částečně data i tato čísla, ale je to tak.


« Poslední změna: 01 Prosince 2021, 21:02:22 od marvi8080 »
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání k SO2 - Praha - Zdokumentovaná červená
« Odpověď #1 kdy: 01 Prosince 2021, 11:48:03 »

Dobrý den,
máte anonymizovaný čas spáchání přestupku, takže není jasné, v jakou denní dobu se stal.
Nicméně pokud to bylo někdy v noci, kdy tam projede 1 auto za hodinu, tak bych se otáčel na materiálním znaku přestupku.
Se kterým se teda SO vypořádává obvyklou snůškou keců, aniž by bral v potaz, že m.a. se týká konkrétní situace a konkrétního jednání, takže odkaz kruhem na obecně platné zákony nedává smysl (pže to je ten formální aspekt).
Kdybych si to řešil já, tak bych se podíval na hustotu provozu, případně jestli máte třeba záznam z palubní kamery, a tím dokazoval, že když na křižovatce nikdo další nebyl, tak těžko bylo koho ohrozit.
Ještě bych se zkusil popídit, jestli se ty semafory někdy nevypínají. Ale to by byl validní argument, kdybyste projel dotyčnou křižovatkou někdy v hodině mezi psem a vlkem
H.

Odesláno z mého Redmi Note 8T pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání k SO2 - Praha - Zdokumentovaná červená
« Odpověď #2 kdy: 02 Prosince 2021, 10:37:19 »

Materiální aspekt při červené? To je pravděpodobnost úspěchu asi jako 100 km/h ve městě u školky s argumentem že to bylo v 10 hodin ráno, kdy jsou děti ve škole a tak se nic nemohlo stát.
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání k SO2 - Praha - Zdokumentovaná červená
« Odpověď #3 kdy: 02 Prosince 2021, 13:25:45 »

No tak nebavíme se o tom materiálně (ehm), ale spíš procesně. SO se s tím zjevně náležitě nevypořádal, viz ty kecy v naskenovaném dokumentu, tak proč to nevypíchnout...

Jinak pozor, já bych to hned nezatracoval.
V jednom z rozsudků NSS (číslo z hlavy nedám) se právě řešilo tuším zabijáckých 52 km/h a na tom soud demonstroval, že se to řešit musí.
Takže červená o půlnoci na prázdné křižovatce, která se třeba sem tam i ve stejnou dobu stává křižovatkou neřízenou světelnými signály, si taky zaslouží řádnou pozornost v odůvodnění m.a.

Ale je to jen můj teoretický pohled na věc, zatím jsem nemusel řešit, ačkoliv mám v okolí svého domova dva takové semafory s foťákem

Odesláno z mého Redmi Note 8T pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

marvi8080

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání k SO2 - Praha - Zdokumentovaná červená
« Odpověď #4 kdy: 02 Prosince 2021, 13:32:19 »

Jedná se o popolední čas v neděli ještě za světla. Křižovatka je nicméně velmi frekventovaná a byla i v tu dobu.
IP zaznamenána

imperator_cz

  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání k SO2 - Praha - Zdokumentovaná červená
« Odpověď #5 kdy: 02 Prosince 2021, 14:22:29 »

MHMP mi také udělal, že při běžícím odvolání řidiče rozjel sprdel s provozovatelem.
Aktuálně ležím na MD odvolání provozovatele, ale moc šancí tomu nedávám  :'( :'(

p.s. také červená
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 420
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání k SO2 - Praha - Zdokumentovaná červená
« Odpověď #6 kdy: 02 Prosince 2021, 14:30:44 »

Ano, to MHMP dělá.
IP zaznamenána

marvi8080

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání k SO2 - Praha - Zdokumentovaná červená
« Odpověď #7 kdy: 02 Prosince 2021, 14:34:14 »

MHMP mi také udělal, že při běžícím odvolání řidiče rozjel sprdel s provozovatelem.
Aktuálně ležím na MD odvolání provozovatele, ale moc šancí tomu nedávám  :'( :'(

p.s. také červená

Myslíte, že byste mohl nasdílet, co jste jim k tomuto danému bodu do odvolání napsal?
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání k SO2 - Praha - Zdokumentovaná červená
« Odpověď #8 kdy: 03 Prosince 2021, 11:08:07 »

Jedná se o popolední čas v neděli ještě za světla. Křižovatka je nicméně velmi frekventovaná a byla i v tu dobu.
Tak, zase teda lovím z paměti, mne napadá, jestli tam oranžová trvala 3 sekundy.
Je to tuším nějaká norma, kterou jest třeba dodržet.
Pokud by to tak nebylo, tak vlastně na normálně seřízeném semaforu byste byl bez problému (s červenou). Mám pocit, že to takhle bylo u pár rychlostních semaforů, co jsem potkával, než nejspíš udělali patch a trvale na nich svítí červená a teprve pokud jedete správně rychle, tak se tam převalí zelená...

Odesláno z mého Redmi Note 8T pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

imperator_cz

  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání k SO2 - Praha - Zdokumentovaná červená
« Odpověď #9 kdy: 05 Prosince 2021, 18:22:30 »

MHMP mi také udělal, že při běžícím odvolání řidiče rozjel sprdel s provozovatelem.
Aktuálně ležím na MD odvolání provozovatele, ale moc šancí tomu nedávám  :'( :'(

p.s. také červená

Myslíte, že byste mohl nasdílet, co jste jim k tomuto danému bodu do odvolání napsal?

Moc jsem se s tím nepatlal, protože už jsem moc neviděl světlo na konci tunelu :-(
Do odvolání jsem napsal, že je to fuj fuj rozjet 2 řízení ohledně stejného přestupu (ok technicky to není stejný přestupek)
Navrhoval jsem sprdel zrušit dokud nebude znám výsledek řízení s řidičem. Nakonec zamítnutí odvolání řidiče přišlo asi dva dny po odeslání odvolání provozovatele.
Řidič i provozovatel jsou stejná osoba - to byla asi o začátku největší chyba celé hry.


IP zaznamenána