30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Schrödingerův Helmut  (Přečteno 2197 krát)

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Schrödingerův Helmut
« kdy: 09 Listopadu 2021, 14:07:52 »

Bylo nebylo, v Prdelové Lhotě na jižní Moravě milý úřad zjistil strašlivý zločin ošklivého parkování.

Provozovatel napráskal řidiče Helmuta. Helmutovi pak úřad zkoušel doručit psaní, ale to se vrátilo zpět úřadu, neb nebylo zaškrtnuto povolené vhození do schránky. Helmut se pak jal ze zahraničí úřadu poslat dopis, že sorryjako, ale jsem kvůli koroně doma, nicméně auto jsem řídil a prosím o řešení přestupku se mnou. Přiložil i svoji mailovou adresu, na kterou mu milý uřad minulý týden napsal, že děkuje Helmutovi za dopis a že jej považuje za nekontaktního protože si nepřebírá poštu a taky protože 4 As 123/2016 a 1 As 301/2016. Tudíž se chystá parkování poslat do SPRDELe.

Je hezké, že úřad Helmuta kontaktuje, protože je nekontaktní. Kolegové, má smysl, aby Helmut na email odpovídal emailem nebo je lepší odpovědět dopisem? Či emailem a pak doporučeným dopisem potvrdit? Možná by mohl Helmut požadovat po úřadu i nějakou další činnost.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Schrödingerův Helmut
« Odpověď #1 kdy: 09 Listopadu 2021, 15:53:27 »

A přiložil Helmut i nějakou poštovní adresu, kam je mu možno doručit poštou do vlastních rukou? Protože jinak ho můžou brát za nekontaktního. To že jim sám od sebe napsal dopis nebo komunikuje emailem ještě neznamená, že to nemůže být někdo jiný, který se za něj jen vydává. Takto by jim to soud asi podržel a to oni vědí. Ale když by Helmut po té výmluvě uvedl jinou doručovací adresu, měli by se minimalně pokusit mu tam přes poštu něco doručit. Pak by záleželo na tom, jestli by si to tam převzal nebo opět ne.
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Schrödingerův Helmut
« Odpověď #2 kdy: 10 Listopadu 2021, 08:19:16 »

Nepřiložil. Provozovatel totiž bohužel neví o službě v Evropě, kde by nevyžadovali pro založení schránky nějaký doklad totožnosti, což je u Helmuta celkem problematické (A propos - víte někdo o službě anonymní schránky v Evropě, resp. dokážete odkázat na zákonné ustanovení bránící poskytování takové služby?).

Tudíž touto cestou se provozovatel spíše vydávat nebude.
« Poslední změna: 10 Listopadu 2021, 08:42:32 od drinkANDdrive »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Schrödingerův Helmut
« Odpověď #3 kdy: 10 Listopadu 2021, 09:48:13 »

Já tedy schránky zakládám tak, že na volnou schránku v domě/v práci etc. napíšu příslušnou cedulku, případně tam, kde mohu zřídím schránku návštěvou obi a dvěma hmoždinkama. Zatím bez problémů vždy pošta doručovala. Občanku jsem k tomu zatím nepoužil.
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Schrödingerův Helmut
« Odpověď #4 kdy: 10 Listopadu 2021, 11:00:29 »

Takovou schránku v Česku samozřejmě Helmut má. Akorát pošta se vysrala na doručování fikcí, ač to měla ve výzvě vyznačené, a dopis vrátila zpět úřadu. Výzvu mám, takže schránka je funkční.

Můj dotaz směřoval na domovskou zemi Helmuta.
IP zaznamenána