30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva z MÚ Vimperk  (Přečteno 2511 krát)

Olda

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Výzva z MÚ Vimperk
« kdy: 31 Října 2021, 19:43:28 »

Dobrý den,
manželce přišla výzva 29.10.2021 k zaplacení určené částky 600 Kč za to, že její vůz jel rychleji (místo 50 jel 57 km/h) na úsekovém měření v Kubově Huti. Skutek se měl stát 30.7., tj. před 3 měsíci.
I bychom to zaplatili, ale vozidlo tou trasou (kde je víc úsekových měření) projíždělo do dneška asi 5x podobnou rychlostí, tedy obáváme se, že nezůstane u této výzvy, ale budou chodit další.. To už se nám platit nechce.
Otázky:
Dá se zjistit, kolik výzev je ještě na cestě? Pokud by jich bylo více, dalo by se nechat dojít do sprdele a sloučit? Máte pro tyto případy nějaký optimální postup?

Díky

IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MÚ Vimperk
« Odpověď #1 kdy: 31 Října 2021, 20:36:25 »

Ve slučování řízení se zatím příliš neorientuji, ale cesta jak vykonat multisprdel mě napadá:
Udáte řidiče, který se postupně bude přiznávat ke všem skutkům. Ve chvíli, kdy budete mít jistotu, že žádná další výzva nepřijde, řidič zašle správnímu orgánu vyjádření, ve kterém popře, že by ve všech X případech byl oním řidičem.

§ 88 odst. 3 ZoP si vykládám tak, že by se měly přestupky spáchané do zahájení prvního řízení postupně slučovat a přidávat.
Tak či onak neuděláte chybu udáním jednoho společného řidiče, který se přizná v podání vysvětlení, ale pak už nikoliv. Pokud je pro vás výhra zaplatit za X přestupků jednu sprdelní pokutu, tak to máte předem vyhrané.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Olda

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MÚ Vimperk
« Odpověď #2 kdy: 31 Října 2021, 20:55:38 »

Děkuji za radu. Já bych rád ještě v 15-denní lhůtě této výzvy rád věděl, nejsou-li další výzvy z období 30.7 až dodnes na cestě. Ale způsob, jak to zjistit, asi není. Já totiž nevím, kolik skutků ještě bude, třeba nebude nic víc.
K Vaší radě - udal bych se jako spolupracující řidič. Nevadí, že na fotkách je vidět spíše řidička? :-)
Potom by to už nebyla sprdel (delikt provozovatele) ale přestupek řidiče. Taktika by byla vydržet rok (prekluze pro zahájení sprdele).
Co si o tom myslíte?

Nebráním se jakýmkoliv nápadům jak minimalizovat platbu  :)
« Poslední změna: 01 Listopadu 2021, 12:42:08 od Olda »
IP zaznamenána

Olda

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MÚ Vimperk
« Odpověď #3 kdy: 01 Listopadu 2021, 20:13:40 »

Ještě mě napadá, jestliže výzvu poslali 3 měsíce poté, co se dozvěděli o přestupku, tak dávno uplynulo i těch 60 dní co měli na pátrání po řidiči, a tedy výzvu neměli vůbec posílat, ale rovnou jít po 60 dnech po provozovateli, ne?
« Poslední změna: 01 Listopadu 2021, 20:15:28 od Olda »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MÚ Vimperk
« Odpověď #4 kdy: 01 Listopadu 2021, 20:21:11 »

Výzvu mohou poslat klidně 9 měsíců od skutku. Jsou tam dvě lhůty (15 dní a 60). 60 dní k vyšetřování řidiče ode dne, kdy byl úřadu přestupek oznámen (městskou policií). Je to mimochodem lhůta pro úřad, nikoliv pro vás. Pokud se úřad dozví o přestupku v únoru, ale výzvu pošlě v září, pak se počítá těch 15 dní ode dne doručení výzvy k uhrazení určené částky.

Ještě mohl nastat méně pravděpodobný scénář, že MP přestupek oznámila až s nějakým zpožděním, ale co tak vím, tak MP oznamuje jak na běžícím páse (mají tam jen na to mnohdy i několik zaměstancnů) a úřad má často na stole daný přestupek klidně ještě ten den. To byste v tét fázi zjistil prakticky pouze nahlédnutím do spisu, což by ale bylo zbytečné úsilí. Řidiče udejte na konci 15 denní lhůty.

Jinak tak jak to popisujete to nefunguje; úřad může vymáhat objektivní odpovědnost (sprdel) až pokud učiní kroky ke zjištění pachatele a s tím neuspěje.
« Poslední změna: 01 Listopadu 2021, 20:22:47 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MÚ Vimperk
« Odpověď #5 kdy: 01 Listopadu 2021, 23:21:54 »

Můžete zajít nahlédnout do spisu a zjistit, od kdy běží (nebo běžela) ona lhůta 60 dní. Pokud se o přestupku dozvěděl úřední parazit nedávno, máte na udání řidiče více času (ovšem nikoli na uhrazení odpustku).

Pokud nebude uhrazen odpustek včas, lze očekávat, že časem dojde ke sprdeli a budou v ní sloučeny i následná překročení rychlosti.
IP zaznamenána

Olda

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MÚ Vimperk
« Odpověď #6 kdy: 02 Listopadu 2021, 09:24:15 »

Děkuji za odpověď. Dá se nějak teď, ve stádiu této výzvy zjistit, kolik výzev je ještě na cestě?
Pokud jen jedna, zaplatil bych. Pokud se jich chystá víc nastoupil by helmut nebo číkusmut na pomoc.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MÚ Vimperk
« Odpověď #7 kdy: 02 Listopadu 2021, 09:43:31 »

Manželka může podat žádost o sdělení informace, kolik spisových značek (a které) je v souvislosti s jejím jménem u úřadu vedeno. Otázkou je, jak rychle (a zda vůbec jí odpoví). Také se tam asi může osobně zastavit a zkusit se zeptat (byť nelze vyloučit, že bude úřední parazit lhát a něco zapře).

Navíc může něco ještě viset ve frontě mezi městapem a úřadem, případně ještě stále u městapa.
IP zaznamenána