30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prepis vozidla - evidencni kontrola  (Přečteno 1723 krát)

Lepp87

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Prepis vozidla - evidencni kontrola
« kdy: 28 Října 2021, 09:37:46 »

Ahoj,
v cervnu 2021 jsem prodaval auto, prodavajici mi poslal jako dukaz prepisu vyfocenou cast velkeho TP.
Nicmene na strankach kontrolatachometru.cz nevidim zaznam o evidencni kontrole. Na netu jsem se taky docetl, ze od poloviny roku 2021 jiz na prepis vozidla neni evidencni kontrola potrebna, ale oficilani zdroje jsem k tomu nenasel. Vite prosim nekdo jak to je? A nebo mohu soudit, ze si kupujici auto neprepsal?
Bohuzel krome toho ze zajdu na registr to neni jak online zjistit..
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Prepis vozidla - evidencni kontrola
« Odpověď #1 kdy: 28 Října 2021, 10:56:08 »

Evidenční kontrola má mít platnost 2 roky, nemusí se úřadu prokazovat protokolem a má být součástí TK, ale jestli to už platí, nevím. Předpokládám, že ještě ne, tak rychlí naši zákonodárci nejsou.
https://zdopravy.cz/jednodussi-pravidla-pro-prepisy-aut-v-registru-zapisy-pujdou-i-bez-evidencni-kontroly-prodlouzi-se-jeji-platnost-73775/

Převod vozidla v registru lze ověřit online, pokud máte pŕístup do portálu občana např. díky datové schránce, možná do portálu občana půjde pŕihlásit i přes bankovní identitu.
https://www.autosalon.tv/novinky/ridicuv-chleba/elektronicky-portal-obcana-nove-obsahuje-info-z-registru-vozidel-overite-prevod-auta-i-sve-body
« Poslední změna: 28 Října 2021, 11:05:59 od alo.is »
IP zaznamenána

Lepp87

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Prepis vozidla - evidencni kontrola
« Odpověď #2 kdy: 28 Října 2021, 11:01:34 »

jj to jsem prave taky cetl, ale patrne to jeste neplati.
Nevim zda se mohlo stat, ze byl na evidencce na nejake STK, ktera to do toho systemu pouze nezapsala a nebo maji povinost to tam zapisovat. Ale kdyz jsem si vyhledal jina sva auta, i stavajici dle VIN, tak tam vzdy ty evidencky vidim..
Tudiz jsem nabyl podezreni, ze tu fotku s casti TP nejak sfalsoval.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Prepis vozidla - evidencni kontrola
« Odpověď #3 kdy: 28 Října 2021, 11:08:24 »

Také to může chvíli trvat, než se údaje o evidenční kontrole v systému aktualizují.
IP zaznamenána

Lepp87

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Prepis vozidla - evidencni kontrola
« Odpověď #4 kdy: 28 Října 2021, 11:09:47 »

No to pochybuji, auto jsem prodal v cervnu a dle te fotky co zaslal to prepsal 7.7.2021. Ja byl treba se svym na STK vcera a zaznam tam jiz je.
IP zaznamenána

Lepp87

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Prepis vozidla - evidencni kontrola
« Odpověď #5 kdy: 28 Října 2021, 11:13:30 »

Diky,  nasel jsem to v portalu obcana. Tvl ani jsem netusil, ze neco takoveho ji je :D takze to prepsal
IP zaznamenána