30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vychcanost ve ValMezu - možnost sloučení řízení ?  (Přečteno 3217 krát)

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Vychcanost ve ValMezu - možnost sloučení řízení ?
« kdy: 27 Října 2021, 21:34:01 »

Zdravím,

měl bych dotaz ohledně sloučení správních řízení.

V lednu 2021 strýček z Beneluxu prasil a byl vyfocen radarem. Přišla výzva a jako čestný občan jsem ho nahlásil :) Mezitím mu paraziti posílali dopis 3x, jenže strýček zmizel zpět domů, protože měl bobky z lockdownu, a poštu si nepřebral (adresa v ČR a dopis ani jednou nevhodili do schránky a byl vrácen odesílateli). Mezitím zase další strýček v květnu 2021 prasil na stejném místě. Bohužel jsem ho nestihl v 60 dnech nahlásit. U druhého případu byli rychlí jak sračka, spadlo to do SprDele a dorazil příkaz. Podán blanketní odpor. Poté došlo info, že důkazů je dost a mám 10 dní na to, abych se přišel podívat do spisu. Poté ke konci září dorazilo rozhodnutí. Bylo podáno "blanketní" odvolání s tím, že bude doplněno v co nejkratší možné lhůtě po seznámení se spisem. Byla podána žádost o spis, bohužel místní paraziti jsou lemry líné a zamítli to. Načež přišlo info o tom, že případ byl předán na kraj. Co čert nechtěl, hned v tom okamžiku dorazilo info o zahájení SprdDele na případ z ledna 2021 a zase, že je důkazů dost a mám přijít max. kuknout do spisu.

Evidentně jsou vykutálení a takticky počkali, až se rozhodne květnový případ aby hned zahájili ten lednový a měli double bubble vývar. Oba případy jsou stejné, vždy se jednalo o překročení na 50 a obě rychlosti byly do 60km/h.

Dá se to ještě nějak uhrát aspoň na to sloučení nebo už je to game over ?

 
« Poslední změna: 27 Října 2021, 22:59:30 od KWB »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Vychcanost ve ValMezu - možnost sloučení řízení ?
« Odpověď #1 kdy: 27 Října 2021, 21:55:06 »

Můžete prosím přidat časovou osu?
IP zaznamenána

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Vychcanost ve ValMezu - možnost sloučení řízení ?
« Odpověď #2 kdy: 27 Října 2021, 22:18:18 »

Můžete prosím přidat časovou osu?

Případ 1
25.1.2021 - Strýček Helmut vyfocen
8.2.2021 - Přišla výzva do DS;
Přelom března/dubna 2021 - Strýček Helmut udán
Květen - Červenec 2021 - chodí dopisy strýčkovi Helmutovi na adresu pobytu v ČR (nepřebral, jelikož zmizel zpět domů a dopisy se vrátily)
Poté klid po pěšině
27.10.2021 - Doručeno info, že se mám seznámit s podklady, protože důkazů je dost - SprDel


Případ 2
13.5.2021 - Strýček Albert vyfocen
27.5.2021 - Výzva do DS; Strýček Albert nebyl nahlášen v 60 dnech
7.8.2021 - Doručen příkaz na mě
16.8.2021 - Podán odpor
28.8.2021 - Doručeno info o zahájení řízení, že se mám seznámit s podklady, protože důkazů je dost
23.9.2021 - Doručeno rozhodnutí že jsem vinen a mám zaplatit
11.10.2021 - Odvolání s tím, že odůvodnění pošlu později
11.10.2021 - Doručeno usnesení, že bylo vadné podání
18.10.2021 - Odesláno opravené odvolání a zároveň žádost o spis, protože jsem neměl možnost tam zaběhnout
27.10.2021 - Doručeno oznámení o postoupení kraji
27.10.2021 - Doručeno zamítnutí žádosti o spis


U případu 1 nemůžu určit přesné data, protože mi doručenky zmizely při pádu disku a tohle se mi nepodařilo obnovit.

Nicméně, jak to tak vidím, tak tam asi v pátek vběhnu a dám jim pokouřit. Určitě tam nikdo nebude, protože je ve čtvrtek svátek a paraziti si budou brát volno. Tam bych snad ty přesné data zjistil.




« Poslední změna: 27 Října 2021, 22:41:11 od KWB »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Vychcanost ve ValMezu - možnost sloučení řízení ?
« Odpověď #3 kdy: 27 Října 2021, 22:32:08 »

Tj. nejprve se staly oba přestupky a až pak bylo zahájeno správní řízení. Sloučit to musí. Tedy přesněji musí uložit postih maximálně takový, jako by bylo sloučeno.

Případ 1
27.10.2021 - Doručeno info, že se mám seznámit s podklady, protože důkazů je dost - SprDel
Pouze info? Řízení zahájeno nebylo?

Když už udáte strýčka, strýček se musí přiznat. Jinak je udávání strýčka zbytečné. Pro příště: Pokud si strýček nemůže vyzvednout dopis osobně, můžete Vy zajít nahlédnout do spisu, dopis pro strýčka vyfotit/okopírovat a předat mu jej. Strýček se pak může písemně přiznat.

Předpokládám, že vše bylo korektně doručeno do DS.
IP zaznamenána

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Vychcanost ve ValMezu - možnost sloučení řízení ?
« Odpověď #4 kdy: 27 Října 2021, 22:44:20 »


Případ 1
27.10.2021 - Doručeno info, že se mám seznámit s podklady, protože důkazů je dost - SprDel

Omlouvám se, blbě jsem to formuloval. Je to info o zahájení řízení s tím, že se můžu dostavit a seznámit se spisem v následujících 10 pracovních dnech.
Jinak co se týče s tím focením dopisu ze spisu pro strýčka, tak díky za info. SprDel mě dostihla poprvé. Zatím jsem jen řešil nějaké žárovky, pásy apod., kdy si fízl potřeboval nahonit body...
« Poslední změna: 27 Října 2021, 22:59:39 od KWB »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Vychcanost ve ValMezu - možnost sloučení řízení ?
« Odpověď #5 kdy: 27 Října 2021, 22:49:42 »

Tak je můžete poškádlit nesloučením do společného řízení. Dále lze zkusit rozporovat samotný přestupek, formální věci a případně zkusit nějaké obstrukce. Vzhledem k pokročilosti případu (a tomu, že zatím ani nemáte spis) to ale příliš nadějně nevidím.

Jak vypadalo to doplnění odvolání? Asi by pomohlo, kdybyste sem nahrál více podkladů, ale nějak přehledně označených a bez vymazání dat, ať se v tom dá vyznat.
IP zaznamenána

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Vychcanost ve ValMezu - možnost sloučení řízení ?
« Odpověď #6 kdy: 27 Října 2021, 22:57:48 »

Tak je můžete poškádlit nesloučením do společného řízení. Dále lze zkusit rozporovat samotný přestupek, formální věci a případně zkusit nějaké obstrukce. Vzhledem k pokročilosti případu (a tomu, že zatím ani nemáte spis) to ale příliš nadějně nevidím.

Jak vypadalo to doplnění odvolání? Asi by pomohlo, kdybyste sem nahrál více podkladů, ale nějak přehledně označených a bez vymazání dat, ať se v tom dá vyznat.

Je to trochu zamotané :) Zkusím to dát co nejdřív nějak do kupy, at' je to přehledné. Spisy obou případů zajistím co nejdřív. Co jsem ted' zjišt'oval, tak paraziti ve ValMezu normálně v pátek nepracují dle jejich otvíracích hodin. Takže spisy budou asi až v pondělí.  Co se týče doplnění odvolání, tak jsem měl nějaký nástřel, ale už jsem to nestihl poslat, jelikož byli s předáním kraji rychlejší. Zkusím to ještě dodělat a poslat přímo na kraj.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Vychcanost ve ValMezu - možnost sloučení řízení ?
« Odpověď #7 kdy: 27 Října 2021, 23:01:52 »

Je to trochu zamotané :)
Souhlas.

18.10.2021 - Odesláno opravené odvolání a zároveň žádost o spis, protože jsem neměl možnost tam zaběhnout
Co se týče doplnění odvolání, tak jsem měl nějaký nástřel, ale už jsem to nestihl poslat, jelikož byli s předáním kraji rychlejší. Zkusím to ještě dodělat a poslat přímo na kraj.
IP zaznamenána

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Vychcanost ve ValMezu - možnost sloučení řízení ?
« Odpověď #8 kdy: 27 Října 2021, 23:20:48 »


18.10.2021 - Odesláno opravené odvolání a zároveň žádost o spis, protože jsem neměl možnost tam zaběhnout
Co se týče doplnění odvolání, tak jsem měl nějaký nástřel, ale už jsem to nestihl poslat, jelikož byli s předáním kraji rychlejší. Zkusím to ještě dodělat a poslat přímo na kraj.

Do odvolání jsem napsal, že "podávám odvolání v plném rozsahu". Bez odůvodnění. To mělo být posláno později. A oni mi rozporovali, že jsem nenapsal, do kterých bodů směřuje to odvolání. Takže jsem ho opravil tak, že jsem tam napsal:"Podávám odvolání proti všem bodům rozhodnutí o přestupku". Odůvodnění jsem už ale nestihl.
IP zaznamenána

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Vychcanost ve ValMezu - možnost sloučení řízení ?
« Odpověď #9 kdy: 02 Listopadu 2021, 19:35:32 »

Tak jsem navštívil úřad až dnes. Spis k případu, kde nebyl nikdo nahlášen jako řidič, tak ten mi byl poskytnut.

U spisu, kde byl nahlášen strýc z Beneluxu, tak tam mi spis poskytnut nebyl, protože úředníček je od včerejška v karanténě s koronáčem a jeho kancelář, kde se nachází spis, je zakázané pásmo  ;D A celý úřad tam má strach vkročit, dokud nebude celá místnost vydezinfikována  ;D Viz. příloha.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Vychcanost ve ValMezu - možnost sloučení řízení ?
« Odpověď #10 kdy: 02 Listopadu 2021, 23:38:12 »

Takove chovani uradu si primo rika o to, abyste pozadal o poskytnuti spisu elektronicky, prece kvuli jejich blbosti nebudete ztracet cas, domlouvat si schuzku a chodit tam osobne.
IP zaznamenána

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Vychcanost ve ValMezu - možnost sloučení řízení ?
« Odpověď #11 kdy: 03 Listopadu 2021, 21:13:58 »

Takove chovani uradu si primo rika o to, abyste pozadal o poskytnuti spisu elektronicky, prece kvuli jejich blbosti nebudete ztracet cas, domlouvat si schuzku a chodit tam osobne.

Uvažuju nad tím... Tohle by byl pádný argument. Nehledě na to, že ValMez je cca. poslední 3 měsíce spíš parkoviště a dostat se tam je nadlidský úkon.
IP zaznamenána