30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Telefonické pozvání k podání vysvětlení - WTF?  (Přečteno 3399 krát)

CzechFreak

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Telefonické pozvání k podání vysvětlení - WTF?
« kdy: 24 Října 2021, 16:37:53 »

Zdravím vespolek,
jak reagovat na telefonické pozvání k podání vysvětlení provozovatele vozidla (já) od dopravky. Mám prý dovézt i vozidlo, aby se na něj mohli podívat. Sice jsem volajícímu řekl, že v navrženém termínu dojedu, ale přijde mi velmi nestandardní zvát po telefonu. Nejsem si vědom žádné nehody, ale vozidlo využívají i další členové rodiny. Má smysl se omluvit a požadovat písemné předvolání?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Telefonické pozvání k podání vysvětlení - WTF?
« Odpověď #1 kdy: 24 Října 2021, 17:11:10 »

Omluvit se s tim ze termin upresnite behem dne a pak uz jim tel nezvednete.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Telefonické pozvání k podání vysvětlení - WTF?
« Odpověď #2 kdy: 24 Října 2021, 19:43:43 »

Já bych na Vašem místě telefonické předvolání v klidu ignoroval.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Telefonické pozvání k podání vysvětlení - WTF?
« Odpověď #3 kdy: 24 Října 2021, 20:25:10 »

Přesně tak...hned jak jste ten telefon položil, došlo Vám, že hlas v telefonu byl podobný kamarádovi a bylo Vám jasné, že si z Vás vystřelil. Tak jste to hodil za hlavu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Telefonické pozvání k podání vysvětlení - WTF?
« Odpověď #4 kdy: 24 Října 2021, 20:49:35 »

pk202: Naopak, telefon vzal kamarád, představil se jako CzechFreak, s někým si popovídal a pak to Czechfreakovi zapomněl říct.
IP zaznamenána

rezonator

  • Příspěvků: 75
    • Zobrazit profil
Re:Telefonické pozvání k podání vysvětlení - WTF?
« Odpověď #5 kdy: 24 Října 2021, 21:49:40 »

můžu vědět co s tim vozidlem bylo spácháno že ho chtěj vidět ? Jinak já bych jim dneska po zkušenostech do toho telefonu řek, že odjíždim na dva měsíce do zahraničí na služební cestu a že bych to moc rád vyřešil včas, aby z toho nebyl ňákej větší průser, a že bych na to podání vysvětlení hrozně rád šel, ale že můžu až za ty dva měsíce)

Ad1:
počítejte ale s tim, že pokud je budete ignorovat, nebo jim nevyhovíte, tak začnou hledat další cesty k vám, zadaji si vaše jméno do googlu a budou se snažit najít číslo na vaše příbuzný, nebo kolegy z práce, případně vám osobně do schránky doručí ručně psanou výzvu (osobní zkušenost)
« Poslední změna: 24 Října 2021, 21:53:55 od rezonator »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Telefonické pozvání k podání vysvětlení - WTF?
« Odpověď #6 kdy: 25 Října 2021, 02:06:11 »

případně vám osobně do schránky doručí ručně psanou výzvu (osobní zkušenost)

Pokud budete zásadový, tak ani to jim nepomůže a nakonec si Vás budou muset předvolat dle zákona v pětidenním předstihu doporučeným dopisem do vlastních rukou. No a ani to se jim nemusí povést, protože tyto složky často zapomínají na 10 denní doručovací dobu a pokud důsledně dodržujete vyzvedávání obsílek poslední den termínu jsou v řiti.

Ovšem samozřejmě, dle závažnosti případu Vás mohou odchytit osobně.
IP zaznamenána

CzechFreak

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Telefonické pozvání k podání vysvětlení - WTF?
« Odpověď #7 kdy: 25 Listopadu 2021, 00:11:51 »

Díky pánové za příspěvky. Zkusil jsem zavolat z5 na číslo, abych sdělil, že v daném termínu nemůžu dorazit, dovolal jsem se někam na vrátnici, kde nikdo nic nevěděl. Nicméně v čase, na který jsem byl předvolán, volal policista (dál jen p.) znovu, kdeže jsem. Tak jsem mu řekl, že jsem nemohl přijet a ať pošle předvolání písemně. K tomu, proč po mně a vozidle touží, neřekl nic, byl tajemný jak hrad v Karpatech. P. řekl, že písemné předvolání není problém. Pár týdnů se nic nedělo. Pak mi začalo volat jiné neznámé číslo, ze kterého se po zvednutí vyklubal další p. z jiného obvodu. Ten už byl sdílnější: S mým vozidlem se na jisté ulici pravděpodobně stala dopravní nehoda (odření jiného auta). Svědek si prý zapamatoval tři číslice z SPZ, značku a barvu a na základě toho jim vyšlo moje auto. Já osobně jsem žádnou kolizi neměl, na tu ulici nejezdím, což jsem policistovi sdělil. Na autě jsem si ničeho nového nevšiml, z minula má po 12 letech přirozeně pár šrámů od nás a parkovacích lišejů od druhých řidičů. Na dotaz, kdo s vozidlem ještě jezdí, jsem mu řekl, že manželka. Opět mne chtěl předvolat ústně, na to jsem mu rovnou řekl, ať mi to pošlou písemně do DS. Předvolání došlo, mám si vzít OP, doklad o povinném ručení, ŘP a osvědčení o TP. Vozidlo kupodivu uvedeno není, i když ústně mi to řekl. Chtějí si zřejmě porovnat škrábanec na zaparkovaném vozidle s mým autem. Vzhledem k tomu, že se mi nechce riskovat, že jeden z mých škrábanců bude pasovat, asi pošlu přes DS zprávu, že odmítám podat vysvětlení s odkazem na LZPS. Sice by mne zajímaly detaily ve spisu, abych opravdu vyloučil, že jsme já nebo manželka nějakou mikroškodu nezpůsobili, ale je to docela z ruky. Snad to bude stačit k odložení. Nebo mají ještě nějaké možnosti, když prakticky nic nemají?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Telefonické pozvání k podání vysvětlení - WTF?
« Odpověď #8 kdy: 25 Listopadu 2021, 00:31:52 »

Hehe, policista co byl sdilny byl zrejme novacek, takto ukazat karty. Omluvil bych se den pred tim ze nemohu prijit a neprisel. A tak stale dokola, at maji nejakou praci a take kvuli natahovani lhut. Pripadne se nechat predvest (ignorovat vyzvu) ... a pokud se objevi tak odeprit vypoved (asi vas i tak potahnou na stanici, ale je to zabavne). A nalezite poucit manzelku (a zbytek domacnosti) ze jim nesmi rict nic typu "tamtudy jsem jednou v zivote jela", protoze z toho by mohli vyvodit jasneho vinika nehody ... ale pouze "k nicemu se nebudu vyjadrovat" a "odmitam vypovidat" .. stale dokola jako robot :) .

Na dotaz, kdo s vozidlem ještě jezdí, jsem mu řekl, že manželka.
Ste tady 5 let a bavíte se s nima, někde bude chyba. Ještěže ste jim takovou věc řekl jenom do telefonu. :)

BTW, nezastavení po nehodě / ujetí od nehody je za 7 bodů a pokud spáchá 2x po sobě v rámci 12ti měsíců, je tam zákaz na 1-6 měsíců. Už se s nima nebavte a nic nesdělujte. Že máte čisté svědomí a můžete nějak prokázat že se vozidlo v daném místě v danou dobu nenacházelo ještě neznamená že nerozhodnou o vině ... jak je zvykem .. (a správní žaloba nemá odkladný účinek).
« Poslední změna: 25 Listopadu 2021, 00:44:09 od .qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Telefonické pozvání k podání vysvětlení - WTF?
« Odpověď #9 kdy: 25 Listopadu 2021, 00:55:50 »

Vite kdyz fizl lze? Kdyz pohybuje usty...
Fizl  Vas muze nalakat na sluzebnu, ze se jedna o banalitu a predmetem bude neco jineho.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

CzechFreak

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Telefonické pozvání k podání vysvětlení - WTF?
« Odpověď #10 kdy: 25 Listopadu 2021, 09:08:31 »

to: .qoyi: "take kvuli natahovani lhut" - je nějaká lhůta, ve které musí obvinit z přestupku nebo tak něco? K události došlo začátkem července.
Já bych byl asi pro rychlé ukončení, nemám čas ani chuť se s nima kočkovat. Asi rovnou písemně odmítnu podat vysvětlení a uvidí se.
Je lepší použít jako odůvodnění § 60 odst. 1 PřZ ("může odepřít podat vysvětlení z důvodu, že by tím vystavil osobu blízkou hrozbě postihu za přestupek či trestný čin") nebo LZSP?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Telefonické pozvání k podání vysvětlení - WTF?
« Odpověď #11 kdy: 25 Listopadu 2021, 09:30:01 »

fu + 1

Pane CzechFreaku, je to klasická  "policejní práce".  Fízl vás beze slova poučení, případně dokonce sdělení o jakou záležitost se jedná, tzv. "předvolá", ba dokonce i s vozidlem. Z vašeho dalšího popisu pak sám vidíte, že bez ohledu na sdělení fízla, jak předvolání není problém, to nadále jiný fízl zkoušel telefonem.
Nabízí se otázka, co když jakýmsi vozidlem, podobným vašemu, včetně fragmentu RZ, nebylo nic odřeno, ale třeba šťouchnuto do babky na přechodu a babka si narazila kostrč. Takže fízl třeba připravuje podklady pro zahájení trestního stíhání, což se vám nenamáhal sdělit.  A vy jako jouda (sorry) ještě napráskáte manželku, kterou si po vás pak možná předvolají také. Co budete dělat pak?
Budu se po několikáté opakovat rčením: "co udělá ryba, než se chytne na háček? Otevře hubu".
« Poslední změna: 25 Listopadu 2021, 09:33:33 od gumidos »
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Telefonické pozvání k podání vysvětlení - WTF?
« Odpověď #12 kdy: 25 Listopadu 2021, 20:19:14 »

A jste si jist, že volal fízl/ové. Nebyl to náhodou hloupý kamarád, který si tím přivlastnil pravomoc úřadu? Myslím, že by to stálo za prověření. Jinak předpokládám, že vozidlo bylo po prvním telefonátu v servisu a všechny kosmetické vady opraveny, rozleštěny. Vše co je aktuálně na vozidle za šrámy vzniklo po prvním telefonátu.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Telefonické pozvání k podání vysvětlení - WTF?
« Odpověď #13 kdy: 25 Listopadu 2021, 22:21:09 »

vzhledem k tomu, že u jim prozradil, že má DS a nechal se skrz ní předvolat, tak to asi orgán byl
k celému telefonátu bych uvedl, že komu není zhůry dáno....

a jakékoli kočkování jest prospěšné
máte-li pcit, že v ostatním čase, třeba hledají pachatele vykradeného sklepa, pak jste bezbřehý optimista
naopak, kočkují-li se  s Vámi, nemají tolik času se kočkovat s někým jiným, kdo na tom je třeba důkazně hůře
a jednoho dne byste mohl uvítat, že se s orgánem kočkuje někdo jiný a on na Váš "případ" nemá tolik času
IP zaznamenána