30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jízda jednosměrkou  (Přečteno 2715 krát)

Coltrane

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Jízda jednosměrkou
« kdy: 21 Října 2021, 00:50:55 »

Zdravím. Jdu si sem k Vám pro radu.
Představte se reálnou situaci, kdy kvůli uzavřenému žel. přejezdu vznikne objížďka, která je v jednom směru dlouhá cca 2 km, ale v druhém směru je to už cca 15 km (o děravé, hnusné cestě nemluvě).
Ta kratší je z nějakého důvodu jednosměrná, i když před uzavírkou se dalo jet v obou směrech.
Jde mi o to, že ty vocasové dnes v tý prodloužený objížďce uzavřeli další přejezd, takže to ve výsledku není 15 km, ale již daleko víc.
Můj dotaz tedy zní, pojedu-li v noci (cca kolem 11. hod. má pravidelná cesta), tou jednosměrkou v protisměru, kde je celkem malá možnost potkat v danou hodinu protijedoucí vozidlo, dá se tato absurdita nějak okecat?

Díky.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Jízda jednosměrkou
« Odpověď #1 kdy: 21 Října 2021, 07:32:52 »

Ano. Prostě jste žádnou značku B2 případně B1, B24a a B24b nikde neprojel.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Jízda jednosměrkou
« Odpověď #2 kdy: 21 Října 2021, 10:13:27 »

Zakladem je nic neokecavat. Pokud zacnete vetu "O jednosmerce jsem vedel, ale ted v noci tu nikdo nejezdi a usetrim si 15 km" tak je hotovo. Proste jste zadnou znacku nevidel, jinak byste tam samozrejme nejel. Hotovo. At vam prokazi, ze jste ji videt musel.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Jízda jednosměrkou
« Odpověď #3 kdy: 21 Října 2021, 11:30:29 »

Já bych tvrdil, že jsem na silnici najel z polní cesty a žádnou takovou zákazovou dopravní značku nepotkal.
IP zaznamenána

klapaucius

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Jízda jednosměrkou
« Odpověď #4 kdy: 21 Října 2021, 11:54:23 »

To, s tou polní cestou, už je dost konkrétní.
Lepší tvrdit, že jsem značkou neprojel a zbytek nechat případně do správního (pokud vůbec by nějaké bylo).
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Jízda jednosměrkou
« Odpověď #5 kdy: 21 Října 2021, 12:51:30 »

Já bych tvrdil, že jsem na silnici najel z polní cesty a žádnou takovou zákazovou dopravní značku nepotkal.

Ale proc? Sance, ze vam to prilepsi, je minimalni. Sance, ze vam to prihorsi, je velka. Vy nejste povinnen rikat vubec nic. Proste jste kolem znacky nejel, vic nebudete komentovat. Ve spravnim rizeni (pokud vubec bude) se seznamite s podklady a na zaklade toho postavite obhajobu (a treba zminite i tu polni cestu). Behem jednani s policisty na miste je to ale zbytecne rikat. Pak zjistite, ze polni cesta byla prerusena vykopem a ze jste radsi mel tvrdit neco jineho. A kdyz to udelate, urad to oznaci za ucelove a je to.

Ja nechapu tu neustalou potrebu lidi policajtum neco na miste vysvetlovat, obhajovat se a omlouvat svoje chovani. Je to vubec nezajima. Oni jsou placeni za to, ze chytaji co nejvice lidi, co pachaji domnele prestupky. A je jim uplne jedno zda se prestupek deje nebo ne. Jim staci, ze se muze dit.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Jízda jednosměrkou
« Odpověď #6 kdy: 21 Října 2021, 16:24:38 »

Polní cesty jsou všude a já se raději vyhnu i tomu správnímu řízení, ztráta času.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Jízda jednosměrkou
« Odpověď #7 kdy: 21 Října 2021, 18:21:49 »

Ale oni to to SŘ dají, i když řeknu, že jsem přijel po polní cestě. Prostě stroze, žádnou značku jsem neprojel a nebo mlčet.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Jízda jednosměrkou
« Odpověď #8 kdy: 21 Října 2021, 18:30:56 »

Já mám zkušenost, že nedají, stačí odmítnout platit pokutu a mít reálnou výmluvu.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Jízda jednosměrkou
« Odpověď #9 kdy: 25 Října 2021, 12:57:39 »

Alo.is - moje zkušenost je taková, že policisté bývají často v krajní nouzi, protože jsou pozadu v čarkovacím systému, tak řeší každý prd, aby si zachránili prémie. No a správní orgán se každého prdu ochotně chytí, protože to zase smrdí korunkami do obecní kasičky, tedy prémiemi.

Takže komunikacní minimum a počkat si do správka je lepší cesta.
IP zaznamenána