30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Poškození vozidla při odtahu  (Přečteno 2230 krát)

Maikl

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Poškození vozidla při odtahu
« kdy: 18 Října 2021, 18:17:08 »

Ahoj,
potřeboval bych poradit a nenapadá mě lepší místo než tady. Dnes ráno mi bylo při blokovém čištění v Brně "přeloženo" vozidlo (moje blbost, nevšiml jsem si značky). Jak jsem se již dočetl, proti "ceně za provedení technického úkonu" se asi úplně neodvolám, takže 1500 jsem zaplatil. Problém je jinde - auto jsem stihl ještě na odtahovce, ale samozřejmě už s tím nešlo nic moc dělat, alespoň jsem si natočil manipulaci při sundávání. Tady právě nastává problém, auto se zařazeným kvaltem normálně natáhli za nápravnici/diferák/poloosu/cojávím navijákem na korbu a sundali je tak, že až přestal stačit sklon korby, řidič se rozjel a auto nadvakrát scuknul dolů. Výsledek je odřený nárazník a spodek auta pod rezervou. Když jsem volal na Bkom, bylo mi sděleno, že odtah nedělali oni, ale Černý, se kterým mají smlouvu, ohradil jsem se, že na lístu je jasně psané Brněnské komunikace a.s., a že peníze jsem poslal na jejich účet, načež mi bylo řečeno, že spolu mají smlouvu a Černý si vše řeší sám. Po dovolání se na jedno z čísel mi někdo z jeho firmy řekl, že se ráno ozve. Předpokládám, že se nikdo neozve, ale i kdyby ano, jaký mi doporučujete postup? Nechat si škodu potvrdit v servisu? Auto je staré bmw e46.
Díky za každou radu a omlouvám se, jestli to sem nepatří.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Poškození vozidla při odtahu
« Odpověď #1 kdy: 18 Října 2021, 20:01:43 »

Ve své podstatě byste měl řešit poškození vozidla přímo se subjektem, který blokové čištění (a následně i odtahy) zajišťuje, tedy se jedná zde v tomto případě jednoznačně o firmu BKOM. Je samozřejmě na Vás, abyste vše prokázal. Pokud máte poškození a nevhodnou manipulaci s autem zaznamenané, pak je to jedině dobře (a hned si to raději zazálohujte, může to mít pro Vás docela velkou cenu). Pošlete svůj nárok (podložený nejlépe ještě cenovým návrhem opravy z Vašeho servisu a fotografiemi (snímky z videa) dokládajícími poškození vozu při manipulaci s ním) na BKOM doporučeným dopisem. Pokud BKOM neuzná Váš nárok v plném rozsahu, musíte se obrátit na soud.
Vztah BKOMu k jeho dodavatelům Vás skutečně nemusí vůbec zajímat.


A ještě dodatek. BKOM je pro tyto případy samozřejmě pojištěn a tedy (bohužel) z jejich kapes by to rozhodně nešlo. Ale tady se jedná o (jejich) princip maximální zloby, kdy chtějí škodit a prostý občan je pro ně jen tvorem k oškubání, jim městem darovaný…
« Poslední změna: 18 Října 2021, 20:07:41 od ViktorN »
IP zaznamenána

Maikl

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Poškození vozidla při odtahu
« Odpověď #2 kdy: 18 Října 2021, 22:19:38 »

Děkuji za odpověď.  :) Jednání po telefonu mi vážně přišlo jako snaha se z toho vykecat a dělat mrtvýho brouka. Auto tedy dám do servisu a nechám si vyčíslit opravu a oficiální cestou kontaktuji BKOM.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Poškození vozidla při odtahu
« Odpověď #3 kdy: 19 Října 2021, 06:16:03 »

Tak nějak mi tu chybí informace, jestli proběhla nějaká komunikace mezi provozovatelem odtaženého vozidla a posádkou odtahovky. Tedy se logicky divím, že provozovatel byl na místě při sundávání vozidla z odtahovky, když si to natáčel, ale zároveň neumožnil vyřazení rychlosti?
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Poškození vozidla při odtahu
« Odpověď #4 kdy: 19 Října 2021, 06:26:37 »

To opravdu takhle v Brne "odtahujou"? Kdyby tohle udelal na mem aute, doslo by k vaznemu poskozeni prevodovky. Mam automat a v poloze "P" je auto jisteno jenom takovym "zoubkem" kterej zapada do jednoho ozubenyho kola. Jakekoli cuknuti by spusobilo ustrihnuti teto pojistky a skoda by pak vylezla nad 100 tisic Kc...
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Poškození vozidla při odtahu
« Odpověď #5 kdy: 19 Října 2021, 08:25:30 »

Maikl: jakákoliv komunikace po telefonu nemá smysl, protože od ní nemáte potvrzení z pošty a její proběhnutí (a obsah) nelze případně u soudu jakkoliv doložit. Proto s úřady (a jejich satelity) zásadně jednáme pouze písemně…

aloi.is: logicky se divit můžete, ale ve skutečnosti Vás k autu nepustí a Vaše argumenty oni berou jen jako vtipný pokus o dostání se k vozu a oni Vám tohle neumožní. Chápejte — oni jsou pány situace a náležitě si to vychutnávají. Viděl jsem, jak odtáhli auto pánovi, který za odtahovkou běžel a křičel „zastavte, mám v autě dítě!", jen zrychlili. A když se vrátil k autu městské policie (co mezitím parkovali na přechodu pro chodce) a křičel na ně že mu odtáhli auto i se spícím dítětem v dětské sedačce, tak vytáhli okénko a ujeli před ním*…
Ano, stalo se to v Brně na ulici Pekařská před pár lety…

SimSon: jim je to jedno. A když, pak jsou pojištěni a z jejich mzdy to nejde…

* on jim tam ještě z druhé strany mezitím nadával pán instalatér, co mu také odtáhli blikající auto i s vercajkem a s nápisem „instalatér — havárie vody, plynu“
IP zaznamenána

Maikl

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Poškození vozidla při odtahu
« Odpověď #6 kdy: 19 Října 2021, 09:19:54 »

Kominukace proběhla - řidič mi řekl, že auto složí, ale ne teď. Takže jsem šel do bytu a asi za půl hodiny jsem si všiml, že auta skládají, tak jsem to natočil alespoň z okna. (auto jsem měl prakticky hned pod oknem)
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Poškození vozidla při odtahu
« Odpověď #7 kdy: 19 Října 2021, 09:30:18 »

Jo teď je mi to už jasné. Já ještě neměl nikdy auto odtažené, tak nevím, jak to chodí. Asi bych to ale při řešení problému s tou firmou také zmínil, aby se nemohl řidič odtahovky bránit, že mu provozovatel vozidla vyřazení rychlosti odmítl umožnit. Připravil bych se na to, že to můžou být zkušení všehoschopní prolhaní hajzli, vydělávající na úkor jiných.
« Poslední změna: 19 Října 2021, 09:39:52 od alo.is »
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Poškození vozidla při odtahu
« Odpověď #8 kdy: 19 Října 2021, 13:52:57 »

To opravdu takhle v Brne "odtahujou"?

Bohuzel naprosto bezna vec pri blokovem cisteni. U nekterych aut jsem jeste videl, jak typek vlezl pod auto a rozdelaval lanko rucni brzdy, aby ho mohl pak nalozit. Odchazel jsem z te ulice uplne zdeseny. Predstava, ze mi nekdo bez meho vedomi manipuluje s brzdami vozidla...
IP zaznamenána