30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: hygienický Kryštof  (Přečteno 6173 krát)

Lys

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:hygienický Kryštof
« Odpověď #30 kdy: 27 Října 2021, 18:25:09 »

Dotaz na studenty ubytované na kolejích.
Organizuje se mezi studenty nějaký odboj proti té šílené testovací diskriminaci? Na kolejích v HK chtějí stále po nenapíchaných aktuální testy, který se od listopadu mají platit. Nebo to všichni falšují či se radši nechají bodnout,
IP zaznamenána
"Každej nemůže bejt chytrej. Ty hloupí musej dělat výjimku, protože kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej."

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:hygienický Kryštof
« Odpověď #31 kdy: 27 Října 2021, 18:44:43 »

Na koleji nejsem, ale co jsem slyšel, tak i v Praze to chtějí a těch pár lidí co znám a odmítají očkování, ti teď z koleje odchází. Dokud ještě budou Babišovy sociální slevy na jízdném, je dojíždění affordable.
Není divu. Když si spočítáte náklady na testy + kolejné, které je prý kvalitě neúměrně drahé, tak už se pomalu vyplatí jít do nájmu, či spolubydlení.

Bohužel, toto opatření s vyžadováním vakcinace brzy očekávám i na školách a pak teprve nastane mizérie, protože z těch řekněme cca 35% neočkovaných zůstane tak 20% a ti sami fakt nic nezmůžou, i kdyby na to měli koule. Ten studentský diskurz se totiž ubírá takovým směrem, dle kterého kdo je neočkovaný, ten je automaticky konspirátor a může za další lockdown. Spousta mladých jede jak kolovrátek informace o 95% účinnosti vakcíny a další všeobecné pravdy této doby, a pak to dopadá taky tak, že v rámci konverzace z někoho vypadne "Tak ty ještě nejsi očkovanej? No já taky ne, ale radši to prosimtě neříkej, nechci abych byl za debila."

Mladí a zdraví, kterých se COVID statisticky prakticky netýká, se vzájemně sekýrují a jsou šikanováni státem, zatímco na statisíce seniorů, které COVID bohužel opravdu kosí a ta vakcína u nich (dle mého soukromého názoru) jednoznačně převyšuje přínosy nad riziky, stát kašle a nesnaží se je nijak nenátlakivě oslovit. What a time to be alive
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

mexiko30

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:hygienický Kryštof
« Odpověď #32 kdy: 28 Října 2021, 15:36:53 »

Ten tlak je dost výrazný i na skupinu lidí nad 60 let, jen dokud mohou do obchodu, tak se jich zbytek nařízení, až tolik netýká, hlavně i díky tomu, že je ani všude nevyžadují.
VZP jim poslala zvací dopis a praktici je někdy taky oslovují.
A taky se jich velká část nenechá tak lehce oblbnout, oproti těm mladším, když se to srovná třeba s Portugalskem, tak to ale není žádné pravidlo.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:hygienický Kryštof
« Odpověď #33 kdy: 28 Října 2021, 17:27:44 »

Tlak jo, diskriminace ne. Doufám, že scénáře, kdy jen očkování budou moct do obchodu se v ČR nedočkáme. I když nepochybuji, že Válek by toto byl schopný.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána