30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování na chodníku u vlastního podniku + ZTP  (Přečteno 7999 krát)

JR1

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Parkování na chodníku u vlastního podniku + ZTP
« kdy: 30 Ledna 2015, 10:57:22 »

Zdravím,

v okrajové části Prahy má můj otec restauraci, denně stojí buď on nebo já na chodníku za účelem zásobování a navíc je vozidlo řádně označeno průkazkou O1. Místní MP známe, vedení k nám často chodí, avšak nastoupila k nim nová posila z Moravy a nyní praktikuje pořádek a zákon bez vyjímky. Problém je ten, že zmíněná šerifka vždy jen projde okolo, vyfotí vozidlo, nedá ani lístek za okno a rovnou odesílá na magistrát. Většinou dodržím 15min lhůtu a přeparkuju, místa na chodníku i tak je ještě dost, tudíž nikoho neomezuji. To ale šerifka nemůže vědět, protože jen proběhne kolem. Nyní už chodí skoro obtýden obsílka a rád bych se proti tomu už bránil. Přijde klasická výzva na 500Kč bez bodů. I když vlastně nejde o nic velkého, stojí mi to za to si na to udělat čas a přiučit se novým praktikám.

Dnes mi běží lhůta 15 dní. Jak bych měl postupovat, vzhledem k uvedené situaci?

Děkuji  :)
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku u vlastního podniku + ZTP
« Odpověď #1 kdy: 30 Ledna 2015, 15:00:56 »

Důležitá otázka je co Vám přišlo. Idealní je naskenovat pečlivě udělat anonimizaci a hodit to sem...Jinak co se týká parkovaní na chodníku tak s tím se něco dělat dá....
Pěkný den
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku u vlastního podniku + ZTP
« Odpověď #2 kdy: 30 Ledna 2015, 15:02:10 »

Asi ty odpustky ignorovat.

Jestli chodí neustále tak je nesmysl to platit.. Vyjde levněji to nechat spadnout na SPRDEL a pak žádat společné řízení.
Kdyby se dalo spolehnout že budou něco posílat každý týden tak by byla vtipná taktika neustále udávat stejného řidiče a ten by neustále žádal o společné řízení s dřívějšími přestupky a úřad by nedělal nic jiného než přidával nové přestupky do společného řízení a odebíral ty promlčené  :)

PS. Nejsou průkazky O1 už nahrazené jinými?
IP zaznamenána

JR1

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku u vlastního podniku + ZTP
« Odpověď #3 kdy: 30 Ledna 2015, 16:13:23 »

Bohužel auta nejsou na jednoho majitele. Táta na sebe a já na sebe. Tohle bylo určeno přímo mě. Druhá strana klasické poučení.
Myslel jsem, že po zrušení starých parkovacích karet ZTP přešlo označení automaticky na nové. Každopádně je to ta v příloze. Vždy viditelně na palubní desce.
« Poslední změna: 31 Ledna 2015, 11:01:23 od JR1 »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku u vlastního podniku + ZTP
« Odpověď #4 kdy: 30 Ledna 2015, 16:41:05 »

Bohužel auta nejsou na jednoho majitele.

Tak pořád můžete oba udat stejného řidiče a ten (když to bude existující osoba) může žádat společné řízení.

Ale dokud to budou jen tyhle odpustkové výzvy k zaplacení určené částky tak bych to ignoroval.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku u vlastního podniku + ZTP
« Odpověď #5 kdy: 30 Ledna 2015, 17:06:06 »

Místní MP známe, vedení k nám často chodí, avšak nastoupila k nim nová posila z Moravy

chápu to tak, že k Vám chodí na pokec, do teď se nic nedělo, protože situaci chápou. Nebylo by lepší, pokud to tak je, dát to vedení vědět a ať si Moravu uklidní? :)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

JR1

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku u vlastního podniku + ZTP
« Odpověď #6 kdy: 30 Ledna 2015, 20:13:30 »

Situaci chápou, několikrát ji na to upozorňovali, ale ona je právě obchází tím, že to rovnou hodí na magistrát. Protože ví, že kdyby nechala lístek, tak se to dál nedostane. Může to vůbec rovnou takto poslat bez lístku za oknem?
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku u vlastního podniku + ZTP
« Odpověď #7 kdy: 31 Ledna 2015, 08:22:31 »

Pokud tím neporušuje nějaká interní nařízení, tak může, protože lístek je jen nezávazný canc papíru.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Parkování na chodníku u vlastního podniku + ZTP
« Odpověď #8 kdy: 01 Února 2015, 16:15:44 »

V Praze naprosto jednoznačně výzvy ignorovat. Kdyby se to hnulo někam dál, dejte vědět a budeme to řešit. Teď je zbytečné jakoukoliv vlastní aktivitou uvádět mašinérii do pohybu.

Když to krávu baví, tak ať si fotí a posílá na Magorstrát, aspoň úřední síly zabíjejí čas naprosto zbytečnou a neužitečnou činností (ona vyplňuje a odesílá, Magorstrát posílá výzvy...). Povinnost dát lístek za stěrač nemá, může rovnou nahlásit přestupek. Stejně už po vás dnes MP ani nechtějí podání vysvětlení, asi před 3 týdny mi ve Stodůlkách dali lístek za stěrač ohledně parkování a stálo na něm, že věc předávají k řešení na Magorstrát, nějaké výzvy dostavte se do 5 dnů na opičárnu, to už se v éře SprDel nepraktikuje, doba pokročila...
« Poslední změna: 01 Února 2015, 16:17:28 od jkraus222 »
IP zaznamenána