30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Zábor veřejného prostranství opakovaně  (Přečteno 1523 krát)

petr89

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[?] Zábor veřejného prostranství opakovaně
« kdy: 05 Října 2021, 21:28:06 »

Zdravím zde na fóru,

z pročítání fóra už je mi celkem jasný postup, když jsem obdržel příkaz k pokutě 2000 Kč za "zábor veřejného prostranství". Můj případ je však trochu specifický v tom, že moje auto stálo na tomto místě několik týdnů a městští strážníci to chodili pečlivě zaznamenávat - v rozmezí 4 týdnů to zaznamenalil 6x, přičemž teprve až při poslední návšetvě mi dali za stěrač lísteček, takže jsem se až pak dozvěděl, že bych tam stát neměl...

Lísteček jsem dle rad zde ignoroval a po týdnu přišel do datovky příkaz, kde píšou, že mě shledávají vinným ze spáchání přestupků proti veřejnému pořádku podle ustanovení § 5 odst. 1 písm. g) zákona č. 251/2016 Sb. a že mají fotodokumentaci ke všem šesti návštěvám.

Chci se tedy zeptat, jestli i při opakovaném přestupku má smysl podávat odpor a jít do správního řízení?

PS: kdybych parkoval někde na chodníku, tak to jdu zaplatit hned, ale toto místo je podél hnusné panelové cesty, která vede pouze k soukromým garážím v zapadlé části Prahy, neustále tam parkují desítky aut, ničemu nepřekážejí a proto mě ani nenapadlo, že bych tam parkovat neměl. Připadá mi to jako pěkná buzerace a tahání peněz z lidí.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství opakovaně
« Odpověď #1 kdy: 05 Října 2021, 21:44:50 »

Mají úřední paraziti nějaký důkaz, že jste na místě zaparkoval auto právě Vy? Pravděpodobně ne, odpor určitě podejte.

A neplaťte ani kdybyste stál na chodníku.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství opakovaně
« Odpověď #2 kdy: 05 Října 2021, 21:48:58 »

To hlavně vůbec nevypadá, že by to šlo překlopit na SprDel (přestupek provozovatele). Takže si vymysleli, že jste jako provozovatel zaparkoval Vy, a jenom to zkoušejí.
IP zaznamenána