30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Znalecky posudek  (Přečteno 1431 krát)

František Dobrota

  • Příspěvků: 360
    • Zobrazit profil
Znalecky posudek
« kdy: 05 Října 2021, 19:58:50 »

Neda mi to abych se s Vami nepodelil. Pokusim se v kratkosti popsat o co jde. Mel jsem nezavinenou havarii kde figuruju jako poskozeny. CPP aby nemusela plnit rozhodla ze opravovat se nebude protoze oprava presahuje hodnotu vozidla. Auto ohodnotila, vydrazila a vyplatila castku minus hodnotu odecitatelnych zbytku. Obecnou cenu urcila zpusobem ktery odmita sdelit. Se mnou si vytrela zadek a komunikovla zpusobem ze odpovime na co se nas nikdo neptal a na co se ptali budeme ignorovat. Trpelivost pretekla protoze auto podhodnotili vyrazne a neslo z nich vypacit jak k cene dosli. Rikal jsem si ze kdyz zapojim advokata bude treba ta komunikace lepsi. Hrube jsem se mylil. Nyni na pozadavek jak dosli k vysledne obecne cene a ze cheme VIN aut se kteryma srovnavali odpovedeli v priloze. Nejdriv jsem tomu neveril a musel jsem si to precist nekolikrat.

To ze tam neni jmeno znalce ani cislo vypracovaneho posudku docela chapu, pod takovou sracku se nemuze zadny soudny soudni znalec podepsat. Presto jim nic nebrani lhat a dokonce to dat i pisemne advokatovi.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Znalecky posudek
« Odpověď #1 kdy: 05 Října 2021, 20:55:47 »

Dovedu si představit, že má každá pojišťovna svého oblíbeného soudního znalce, který ji jde na ruku, protože jinak by od ní nemusel získat příští zakázky. Takže bych předpokládal, že ten znalecký posudek opravdu mají.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Znalecky posudek
« Odpověď #2 kdy: 11 Října 2021, 10:25:23 »

Že by u auta, jehož cena je cca 100k Kč, dělali znalecký posudek za 3000 - 7000 Kč, mi přijde nereálné.
Pravděpodobně využívají něco jako Cebia AUTOTRACER.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Znalecky posudek
« Odpověď #3 kdy: 11 Října 2021, 11:32:30 »

Podle mne je uplne zbytecne bavit se s pojistovnou o tom jak bylo pojistne plneni vypocteno. Lepsi je zeptat se, kde se daji ty "zbytky" prodat za cenu kterou pojistovna vycislila, a kde pak muzete koupit auto ekvivaletni vasemu puvodnimu (znicenemu pri nehode), za cenu pojistneho plneni plus toho co utrzite za ty zbytky.

To se pak nekdy smichu nezdrzite! Jednou sem treba dostal odkaz na auto nabizene v bazare s jinym motorem, horsi vybavou, o par let starsi, a priznano o 70 tisic najetych km vic.
IP zaznamenána