30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vinik nehody - vybrzdeni  (Přečteno 2902 krát)

Lepp87

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Vinik nehody - vybrzdeni
« kdy: 02 Října 2021, 13:04:13 »

Ahoj,
nedavno jsem mel nehodu, kde ridic predemnou nahle zastavil z rychlosti asi 40kmh. Bez brzdovych svetel, jednoduse temer ve vterine stal. Ja nemel sanci i s bezpecnym rozestupem tohle predpokladat, navic jsem ho v danem momentu jiz zacal predjizdet. Byla to dvouproudova ulice, v te dobe uplne bez provozu, prechodu, videl jsem jasne i pred nej, nikde nic a nikdo nebyl. Ja do nej tedy naboural i presto ze jsem na brzdu ihned dupnul. Ridic si priznal jeho vinu a taky jsme to take zapsali do zaznamu o dopravni nehode, ze mel technickou zavadu kvuli ktere nahle a bezduvodne zastavil a neumyslne me tak vybrzdil.
Proplati mi pojistovna skodu, prip alespon urci jako spoluvinu a nebo to je moje vina, ze jsem nedobrzdil, i presto ze ridic skutecnosti vyse potvrdil a taky jeho zavineni? Skodu taky jako vinik nahlasil, ja jako poskozeny. Dekuji.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Vinik nehody - vybrzdeni
« Odpověď #1 kdy: 02 Října 2021, 13:16:27 »

Pokud máte jasně podepsanou vinu, tak by to mělo být vcelku jednoduché. Nahlašte to normálně na pojišťovnu, ta vám to standardně proplatí a případný regres si vyřeší s viníkem, vás by se to nijak dotknout nemělo.
IP zaznamenána

Lepp87

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Vinik nehody - vybrzdeni
« Odpověď #2 kdy: 02 Října 2021, 13:18:46 »

nahlasil jsem a cekam porad na reseni, ale vsichni tvrdi, ze kdyz jsem ja nedobrzdil tak jsem vzdy na vine bez ohledu na okolnosti nebo jeho priznani
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 858
    • Zobrazit profil
Re:Vinik nehody - vybrzdeni
« Odpověď #3 kdy: 02 Října 2021, 13:51:41 »

Tak ona je rovina "administrativní" - pokud vám na papír podepsal vinu tak by vám to mohlo projít a pak rovina "skutečného zavinění". Pokud jste nedobrzdil tak jste NEdodržel bezpečnou vzdálenost. To je tak nějak z logiky věci fakt. Pokud byste bezpečnou vzdálenost dodržel tak byste stihl reagovat. Každopádně uvidíte co pojišťovna..
IP zaznamenána

Lepp87

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Vinik nehody - vybrzdeni
« Odpověď #4 kdy: 02 Října 2021, 14:09:13 »

Jasne, no ja rozumim tomu jak je to v zakonu, ale neverim tomu, ze by to kdokoliv ubrzdil - to bych musel mit ve meste rozestup 100m. Obema nam bylo jasne, ze je to jeho vina a ani jsme o tom nediskutovali. Ono to na papire zni hezky, ale kdyz mu nezasviti brzdova svetla a najednou auto zniceho-nic sekne a bezduvodne stoji, to prece v beznem provozu predpokladat nelze, i ta reakcni doba je pak o stotinu vteriny pomalejsi. Navic on taky nesmi bezduvodne prudce zastavit.
Najezdim rocne pres 40tis km a ridicak mam pres 15 let, nikdy se na nikoho nelepim, ale taky delam chyby jako kazdy. No zde jsem presvedcen, ze jsem za to opravdu nemohl...
« Poslední změna: 02 Října 2021, 14:11:56 od Lepp87 »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Vinik nehody - vybrzdeni
« Odpověď #5 kdy: 02 Října 2021, 16:37:50 »

Počet najetých km a let asi není argument pro to, že jsem schopný/neschopný řidič. Nicméně, bezpečná vzdálenost je právě o tom, aby jste dobrzdil v jakékoliv situaci, která může nastat, ne v takové, kterou jde předpokládat. Ono taky já můžu předpokládat nějakou sadu možností, někdy jiný jinou. Nikdy nevíte, co se před Vámi stane. To, že on musel zabrzdil, resp. zastavil z technických důvodů není dle mého jeho zaviněním nehody, je to pouze důvodem, proč náhle zastavil a případně navíc, proč jste se o tom, že brzdí, nedoveděl díky brzdovým světlům o něco dřív. Co ale kdyby mu tam skočilo dítě a při zabržděmí by odešel elektrický okruh a brzdová světla nesvítila?

Něco jiné by asi bylo, kdyby o závadách věděl předem, ty ignoroval a toto by ještě i podepsal. Pak, i když pořád by dle mého byla chyba na Vaší straně, že jste nedobrzil, tak "dobře mu tak", vědomě ohrožoval ostatní účestníky silničního provozu a ještě se přiznal.

To, že v reálném provozu je někdy nemožné vzdálenost dodržet, protože pokud ji dodržíte, tak se tam vecpe někdo další a musel by jste zase brzdit a zvětšit prostor, což by značilo zase možnost, že se tam (a jako že ano) vecpe další vůz, to je věc druhá.
IP zaznamenána

Lepp87

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Vinik nehody - vybrzdeni
« Odpověď #6 kdy: 02 Října 2021, 18:34:19 »

S tim souhlasim, to ani nemel byt argument. Jen jsem tim chtel rict, ze jsem podobnych situaci zazil tisice a vzdy jsem ubrzdil jelikoz dostatecny odstup mam vzdy a mel jsem ho dle meho i ted. Tohle byla blba souhra nahod nicmene mi neprijde fer pokud bych vinu mel nest jen ja. Navic taky kazdy ridic zodpovida za technicky stav vozu, bez ohledu zda o tom vedel nebo ne - pokud mi za jizdy uleti kolo a nekoho za mnou trefi, tak prece nebudu obvinovat toho za mnou, i kdyz dle logiky zakona by to mel taky ridic samozrejme predpokladat. Proste zde podle me je taky nejaka pricinna souvislost, pokud by bezduvodne nezastavil a mel tedy auto v poradku (nesekne se mu a sviti brzdova svetla), tak do nej nevrazim. A pokud by tam skocilo dite, je to samozrejme uplne jina situace.

Ale polemizovat o tom jsem nechtel, spis me zajimal nazor nekoho fundovaneho, pripadne nekoho kdo podobnou nehodu zazil. A taky to jakou vahu ma jeho uznani viny a zaznam o nehode z pohledu pojistovny.
« Poslední změna: 02 Října 2021, 18:40:12 od Lepp87 »
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Vinik nehody - vybrzdeni
« Odpověď #7 kdy: 02 Října 2021, 20:40:41 »

Mě se jednou stalo, že se mi normálně uklepalo oko u hlavního přívodu do pojistkový skříně. Rázem v autě všechno zhaslo. Sice jsem nezabrzdil hned, ale dojel setrvačností ke krajnici. Nicméně, kdyby to do mě někdo napálil, tak by podle mě brzdové světla nebyli argument na to, že jsem viník nehody já, kvůli technické závadě.

Podle mě záleží na tom, co je napsáno jako příčina nehody v europrotokolu, jestli má šanci pojišťovna zjistit skutečný průběh nehody a případně se cukat s plněním.
IP zaznamenána

Lepp87

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Vinik nehody - vybrzdeni
« Odpověď #8 kdy: 02 Října 2021, 20:48:55 »

je tam napsano, ze me neumyslne vybrzdil kvuli chybe na aute
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:Vinik nehody - vybrzdeni
« Odpověď #9 kdy: 03 Října 2021, 10:51:10 »

Fogyn: Nemáte pravdu. Sám jsem byl jednou překvapen, když jsem to ve 3 ráno na magistále  na křižovatce mezi Národním muzeem a bývalým parlamentem (pak radio svobodná evropa - dnes nevím) směrem do Holešovic napral zezadu do auta člověka kterému blikla nad hlavou žlutá na semaforu a prostě zničehož zazmatkoval a zamázl to na fleku. Rána to byl dost velká takže se volali policajti. Já čekal že mi seberou papíry, ale chvíli tam jezdili s kolečkem vyptávali se - řekl jsem jim přesně jak to bylo - že jedu 80 za autem a po hlavní silnici, kde je zdálky vidět ze všech stran jestli do křižovatky někdo nenajíždí, na semaforu bliká žlutá a ten vůl najednou dupne na brzdu. No a pak chvíli mluvili s ním, bylo vidět jak se vzteká, ale pak mi policajti přinesli papír o účasti na nehodě a řekli že si to mám nahlásit na jeho pojišťovnu. Já pojistku neměl a dostal jsem tenkrát rozpočtem příjemný peníze. Auto už stejně dosluhovalo.

Ale je pravdou, že zrovna tak vím o jednom , který se dostal do řetězovky s tím že normálně dobrzdil, auto před sebou ani neťukl, ale v příští vteřině se zezadu přihnala naložená dodávka a do toho auta před ním ho naprala. Pak šli dva znuděný cajti , všechno fotili a normálně mu přišili, že nedobrzdil....
IP zaznamenána

Lepp87

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Vinik nehody - vybrzdeni
« Odpověď #10 kdy: 09 Října 2021, 15:18:42 »

Pojistovna vyplatila plneni v plne vysi, moje pojistovna jeho plneni zamitla. Za 100% vinika byl uznan u obou pojistoven ridic, ktery nahle bezduvodne zabrdzil.
« Poslední změna: 27 Října 2021, 20:41:39 od Lepp87 »
IP zaznamenána