30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuta ze Španělska, auto z půjčovny  (Přečteno 1968 krát)

michma

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Pokuta ze Španělska, auto z půjčovny
« kdy: 30 Září 2021, 18:00:30 »

Zdravím prosím o radu jak se zachovat když mi přišla pokuta ze Španělska za údajný přestupek.
Cca před třemi týdny mně přišel mail (EN) od půjčovny od které jsem měl auto půjčené, že jim přišla pokuta a úřadu nahlašují mě jako řidiče a zároveň, že si podle podmínek, které jsem podepsal účtují 35€ za administrativu a berou si ho z kreditky kterou měli... tu jsem ale okamžitě zablokoval a nic se nenaúčtovalo. Asi si toho nevšimli protože se zatím neozvali. Já jsem na mail také nijak nereagoval.
Každopádně jsem dneska našel ve schránce ten samý dopis (příloha) který mně už tehdy předem naskenovaný posílala půjčovna, jen už je na moje jméno a adresu a pořád celý ve španělštině. Nerozumím ani slovu a nemám v plánu nijak reagovat.
Co se bude nebo může dít dál? Úřad to bude chtít znovu po půjčovně, ta to zaplatí a bude to vymáhat po mně? Co když jsem to auto ale v tu dobu ani já neřídil a stejně se mnou nebudou komunikovat v mém jazyce a přes doporučené dopisy? Navíc adresu kterou mají už nemusí být také platná.

IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze Španělska, auto z půjčovny
« Odpověď #1 kdy: 23 Ledna 2024, 19:48:41 »

Ahoj. Mělo to nějaký vývoj? Respektive má někdo zkušenost, jak moc jsou španělští soudruzi v poslední době aktivní?

Byl mi "doručen" až na datum, fotky, číslo případu,... totožný dopis, celý španělsky, jen tak vhozen do schránky, taky na sto éček (já jen 88/80 na dálnici) před slevou. Půjčovna mě nijak nevarovala, rovnou dorazilo na mé jméno. Pokus o stržení částky půjčovnou neproběhl, navíc karta je neaktivní, pokud zrovna vědomě neprovádím zahraniční platby. Místo a čas reálné. Samozřejmě ignorace, jen jsem prostě zvědavý, zda bude zábava pokračovat. Vzhledem k 35 dnům od přestupku po nalezení dopisu je klidně možné, že těch pozdravů dorazí více, sice waze a snaha splynout s davem, ale najezdili jsme toho dost.
IP zaznamenána

michma

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze Španělska, auto z půjčovny
« Odpověď #2 kdy: 23 Ledna 2024, 20:51:13 »

Čau, vůbec nic se nestalo. Asi to půjčovna zatáhla za mě  ;D
IP zaznamenána