30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pořizení skryté kamery  (Přečteno 2345 krát)

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Pořizení skryté kamery
« kdy: 10 Září 2021, 10:30:14 »

Zdravím,

co používáte na skryté nahrávání úřednictva a četnictva? Uvažuji, že bych si z aliexpresu objednal kameru ve stylu tužky

IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Pořizení skryté kamery
« Odpověď #1 kdy: 10 Září 2021, 11:35:55 »

Mobil s aplikací parrot.
A nenahrávám skrytě, ale zcela otevřeně.
V případě úřednictva leží mobil na stole, netřeba dalšího zařízení, četnictvo jsem zatím nenahrával, nicméně mobil bych zavěsil do kapsy.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Pořizení skryté kamery
« Odpověď #2 kdy: 10 Září 2021, 14:02:59 »

Mně četnictvo odebralo mobil, který jsem neskrytě nahrával a později i násilně vypnulo, takže mít něco navíc by se hodilo.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Pořizení skryté kamery
« Odpověď #3 kdy: 10 Září 2021, 14:31:01 »

S těmi mini kamerami ve stylu tužky jsem si kdysi hrál a nemá to příliš velký smysl. Je to nespolehlivé a kvalita stojí za prd. Po chvíli se to rozbije.

Na úředníky stačí telefon se záznamníkem na stole. Pokud byste je chtěl nasrat, tak můžete zkusit postavit telefon na mini stativ a nahrávat je na video, nicméně bych se v takové situaci asi připravil na nějakou konfrontaci. V minulosti tu tuším hh rozepisoval, proč dle něho není takový postup proporciálně úměrný (video záznam). Na druhou stranu, co není legitimně zakázáno, je pro občana povoleno, že?

Pokud byste vermomocí toužil nahrávat strážníky na video, dostáváte se s nimi do styku tak často a stojí vám to za to, pak bych si asi pořídil nějakou levnou akční kameru od Lamaxu (která se btw dá použít i jako dashcam) a tu bych si nějak připevnil na triko. Pro strážníky tím odpadá oblíbený argument "Ten telefon je zbraň, bojím se, že mi vybuchne do tváře."
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Pořizení skryté kamery
« Odpověď #4 kdy: 10 Září 2021, 17:45:21 »

S videem na ústím jednání jsem nepochodil taky, přinesl jsem si velkou trojnožku, klasickou digitální kameru, ale nebyl zájem ze strany ouřady,ale telefon a audio záznam akceptoval.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Pořizení skryté kamery
« Odpověď #5 kdy: 10 Září 2021, 20:18:17 »

Tak co tak vím, tak pakliže bude ústní jednání veřejné (o což se musí žádat), pak můžete i natáčet.

Docela by mě zajímal názor právně znaleších (hh, kdo, IZS) - pokud mi SO zakáže pořizovat video záznam (třebaže není nikde ustanoveno, že tak činit nesmím) a já to nechám zaprotokolovat a odejdu, může se to otočit v můj prospěch?
I když tak nějak amatérsky si odpovědět umím sám. SO2 by to podržel s tím, že mi účast na ÚJ byla umožněna a já ji nevyužil a předčasně odešel..
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Pořizení skryté kamery
« Odpověď #6 kdy: 11 Září 2021, 05:50:11 »

To s tím odcházením by bylo asi na místě jen pokud by zakázali audio.
Jinak s policií to dělám tak, že vyndám mobil z držáku a se slovy "moment vypnu si zvonění aby nás nikdo nerušil" vypnu to zvonění, zapnu nahrávání a strčím mobil do kapsy u kalhot mikrofonem nahoru. Podle mé zkušenosti to slušně funguje. Jediný problém (ale to je asi na tom kde máte telefon nezávislé) je když se jedná o nějakou silnici, kde projíždějící auto přehluší hovor, tak dělám hluchého a ptám se stylem "prosím můžete mi to zopakovat , špatně jsem slyšel." v případě nějakého lapsu ze strany orgána (třeba když vám tvrdí, že vám nemusí dát potvrzení o provedeném úkonu a pod.) je dobré ještě věc zdůraznit stylem "aha takže je to tak a tak, to jsem nevěděl".
IP zaznamenána

gloglo

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Pořizení skryté kamery
« Odpověď #7 kdy: 11 Září 2021, 15:38:58 »

Případně Apple Watch umí nahrávat zvuk docela slušně a zabavit je už by zase byl zásah na jiné urovni, než sebrat telefon (Androidy neznám, ale nějaké to určitě budou umět také…)
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Pořizení skryté kamery
« Odpověď #8 kdy: 11 Září 2021, 21:45:28 »

hodně řeší - dnes asi nepříliš používané, tedy za volantem - drátové HF
mikrofon je v tom taky, volně to visí okolo krku...
a na první pohled to nepůsobí provokativně  ;)
ovšem na video to není  8)
IP zaznamenána

tslany

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Pořizení skryté kamery
« Odpověď #9 kdy: 15 Září 2021, 20:09:24 »

Případně Apple Watch umí nahrávat zvuk docela slušně a zabavit je už by zase byl zásah na jiné urovni, než sebrat telefon (Androidy neznám, ale nějaké to určitě budou umět také…)
Mám TicWatch Pro s WearOS a úspěšně je používám na nahrávání. Navíc na první pohled nevypadají jako chytré hodinky, protože mají dva displeje - digitálkový a pod ním je klasický OLED, který se zhasíná a mám nastaveno, že se probudí jen tlačítkem.
IP zaznamenána