30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nepřišli byste o řidičský průkaz? V autoškole mají nové otázky, zkuste si test  (Přečteno 4228 krát)

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil

Současně s takovou sadou otázek by měli zavést i povinnou cykloškolu, protože 90% toho cyklisté ani neznají a beztrestně ignorují.
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil

Tak tohle už nedávám vůbec...
https://www.noveotazky.cz/otazky/2.html
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

WTF? Přednost před kým? Vždyť má ještě 400m pruhu.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil

Jsem v pasti, nevim proc ma prednost v jizde predjizdejici vozidlo v protismeru pred traktorem jedoucim ve svem pruhu. Podle mne nema co predjizdet pokud nema dostatecny rozhled pred sebe aby predjizdeci manevr mohl zdarne dokoncit.

Neni to nejaka manipulativni sracka CKP? Presne kvuli takovym jsem rad ze vazim tech necelych 2700kg kdyz je v protismeru nahodou potkam...
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Jo voni myslej asi před tou hromadou snehu co je v pravem pruhu, tak to potom joooooo ... nevidel jsem ji ani napodruhe. :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil

Tak to mi nedocvaklo, jakmile jsem videl traktor a led, bylo zle...
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil

Super postřeh. Děkuji.
Kdyby se ptali pohledem jízdy v jízdních pruzích a blikal blinkr, bylo by to jasné.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil

Problém těch videjek je, že nemají začátek a není jasně řečený záměr řidiče vozidla z výhledu, tedy záměr testovaného uchazeče o řidičák.

V té zimní pohádce je potíž v tom, že o tom, že to předjíždějící vozidlo jede v jiném průběžném pruhu, se testovaný dozví z té krátce zobrazené značky ukončení paralelních pruhů, zatímco v normálním provozu by řidič už nějakou dobu tušil, že jede v pravém pruhu a že vedle něho vlevo je ještě druhý "rychlý" pruh.

Podobně video, kde řidič předjíždí ve městě cyklistu a následně má snahu odbočit doprava - při prvním shlédnutí videa jsem se domníval, že řidič bude chtít pokračovat rovně a že problém je v neukončeném pravém blinkru, který při přiblížení ke křižovatce může ridiče přijíždějícího zprava zmást. Vůbec mě nenapadlo, že video zobrazuje situaci, kdy narychlo předjedeme cyklistu, abychom mu to pak mohli zalomit před nosem doprava.

Ale tak co - lidi se místo statických obrázků křižovatek naučí videa a kdykoli se na videu objeví cyklista, bude to ten nejohroženější druh.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

V té zimní pohádce je potíž v tom, že o tom, že to předjíždějící vozidlo jede v jiném průběžném pruhu, se testovaný dozví z té krátce zobrazené značky ukončení paralelních pruhů, zatímco v normálním provozu by řidič už nějakou dobu tušil, že jede v pravém pruhu a že vedle něho vlevo je ještě druhý "rychlý" pruh.
V tom videu nehraje roli zda se jedná o 2 nebo 3 pruhy, přednost by měl v obou případech. Kdyby byly dva pruhy tak trefí traktor teda. :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil

3 chyby. nicméně relativně je to vše logické, pokud si člověk uvědomí před testem cíl-zyklouni můžou všechno a mají všude větší práva. takže lze odhadnout odpověď. že to je nebezpečné, nepraktické a na hovno je jiná. bohužel dneska je taková pojebaná doba. jak říká jeden známý ze zahraničí, dle médií a všeho to cirkusu se zdá, že už existují jen nějaké menšiny, většinová společnost vůbec není vidět
IP zaznamenána