30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rychlost - Německo  (Přečteno 13194 krát)

CyberDaemon

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Rychlost - Německo
« kdy: 06 Září 2021, 13:54:50 »

Zdravím borci,

Mám to tu sice pročtené, ale stejně bych potřeboval poradit s tímto konkrétním případem.

Byl jsem služebně v Německu a na dálnici byla někde zřejmě omezená rychlost na 60km/h a mě naměřili 89km/h po odečtení tolerance (je to i s fotkou ze stacionárního radaru).

Jde o to, že informační dopis (nebyl doporučeně) přišel na firmu a ta mi ho předala, ať si to vyřeším.

V dopise se ani nepíše o výši pokuty, jen chtějí nabonzovat řidiče.

Samozřejmě mě hned napadl ten hajzl Helmut, ale potřebuji si ujasnit pár věcí.

Poslat odpověď poštou, nebo to bude fungovat i mailem na adresu v dopise? Odpověď musím poslat do 17.09.2021 (platí razítko z pošty nebo to tam musí být).

Nevím, jakou konkrétní osobu zvolit, kvůli možnému ověření (jak vygenerovat uličníka)?

Nemám bohužel adresu, kde bych mohl poštu vyzvedávat, kromě té své. Takže může Helmut bydlet u mne?

Předem díky ;)

IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #1 kdy: 06 Září 2021, 14:25:44 »

Takže může Helmut bydlet u mne?
Ano.
Poslat odpověď poštou, nebo to bude fungovat i mailem na adresu v dopise?
Nevím o nikom kdo to tu zkoušel, můžete to na vlastní riziko zkusit a pak referovat jak reagovali. Pošta je však jistější (soudě dle ostatních případů zde).
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

CyberDaemon

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #2 kdy: 06 Září 2021, 14:30:53 »

A jak vyplnit ten formulář?

Nejprve uvést v prvním odstavci sebe, jako osobu, která to za firmu řeší a pak o odstavec níže udat řidiče Helmuta?

Nebo raději už od začátku vystupovat jako Helmut?

Mohou nějak ověřit, zda je Helmut zaměstnancem firmy a i kdyby nebyl, má to na to nějaký vliv?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #3 kdy: 06 Září 2021, 14:44:05 »

Formular bych ignoroval, v translate.google.com bych z anglictiny (presnejsi) prelozil do nemciny nejaky primitivni dopis typu "Dobry den, ridicem byl v danou dobu Pepa Novak, nar. xx. xx. xxxx trv. bydlistem xxxxxxxxxxxx.", uvedte jeste cislo jednaci (ta moje znacka v obdelnicku), a podepsal to (vesmes je asi jedno kdo to podepise, ale Helmuta bych nevolil). Dal doufat ze dopis helmutovi bude take nedoporuceny a jako helmut potom odpovedet ze se moc omlouvate a ze ste ridil. Tim by to melo skoncit.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

peter_sk

  • Příspěvků: 90
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #4 kdy: 06 Září 2021, 15:35:54 »


Poslat odpověď poštou, nebo to bude fungovat i mailem na adresu v dopise?

Postnite scan nemeckého originálu toho dopisu. V sasku (Drážďanoch) sa dá Helmut oznámiť na ich "webovom rozhraní". V tom DE dopise bývajú uvedené prístupove dáta.
IP zaznamenána

CyberDaemon

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #5 kdy: 06 Září 2021, 15:52:01 »

Dopis už přišel česky.

A Helmuta stvořím jak, aby byl věrohodný = ověřitelný?

Když tak prosím do SZ ;)
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #6 kdy: 06 Září 2021, 19:52:23 »

Pročtěte si trošku fórum, na spoustu otázek zde najdete odpovědi.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

CyberDaemon

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #7 kdy: 07 Září 2021, 07:37:23 »

Samozřejmě že to tady čtu.

Nicméně ti skopčáci chtějí takové údaje, jako datum narození, číslo řidičského průkazu atd. a na to jsem tady odpověď nenašel.

O přestupcích v Německu tu toho moc není a řeší se tu hlavně ČR, kde se odpovídá dopisem.

Nevím, zda je povinnost odpovědět tím formulářem, aby začali komunikovat s Helmutem.

Co když pošlu dopis a oni budou stejně otravovat provozovatele vozidla, tedy firmu a to bych vážně nechtěl.

I ten příklad z Německa od peter82 uvádí, že dostal obyčejné psaní, ale detaily už neuvádí.

O tom jak ten formulář vyplnit jsem tu nic nenašel  :(
IP zaznamenána

peter_sk

  • Příspěvků: 90
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #8 kdy: 07 Září 2021, 11:09:44 »

Zdravím,

takže ideálny postup je nasledovný. Do ich formuláře vyplníte meno, priezvisko, datum narození + adresu pyráta. K tomu pripojíte průvodní dopis v angličtine (ideálne slušný zo "sklopenými ušami" milý úřade, tu sú údaje pyráta) a pošlete. Cieľom je navodiť dojem doveryhodného/poslušného občana, ktorý sa k tomu postavil ako chlap na naprášil zlého pyráta. Následne sa pyrát prizná a úrad ide po ňom a nie po Vás.

Ohladom adresy. To fakt nemáte možnosť kamarátovi/rodine etc. vylepiť na schránku meno pyráta aby to pošta doručila tam?
IP zaznamenána

CyberDaemon

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #9 kdy: 07 Září 2021, 11:13:31 »

Díky za info.

Tu schránku bych asi nakonec byl schopen pořešit.

Ale větší starosti mi dělá identita Helmuta.

Datum a místo narození a č. ŘP?

Pokud uvedu něco špatně, tak úřad zjistí, že dotyčný neexistuje.

Pokud to tam neuvedu vůbec, tak budou asi zase otravovat firmu :(

Může to být osoba mimo schengen? budou hledat kudy se do EU dostal? Je pro ně přístupná nějaká databáze lidí ze třetích zemí?
« Poslední změna: 07 Září 2021, 11:15:28 od CyberDaemon »
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #10 kdy: 07 Září 2021, 17:21:30 »

Číslo řidičáku? Místo narození? To určitě ne. Stačí jméno, příjmení a datum narození. Plus ta kontaktní adresa.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #11 kdy: 07 Září 2021, 18:28:30 »

A trvalé bydliště v zahraničí.
« Poslední změna: 07 Září 2021, 20:24:46 od Číkus »
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #12 kdy: 07 Září 2021, 20:14:56 »

Já teď jedno Německo "vyhrál." Radar blejsknul auto z půjčovny 2.5.2021. Obeslali půjčovnu, obyčejným dopisem, česky i německy. Půjčovna mě napráskala. Obeslali mě na trv. pobyt, podobnej dvojjazyčnej dopis, abych se vyjádřil kdo řídil. Ignoroval jsem. Pak další dopis, výzva k úhradě asi 150 EUR. Poslal jsem odvolání a odůvodnil tak, že jsem auto neřídil + prásknul Helmuta z Chile s koresp. adresou na mé přechodné adrese. Nyní přišel dopis o zastavení řízení na můj trv. pobyt. Veškerá komunikace obyč. dopisy. Helmut se těšil, jak si bude s Reichem psát v google překladu čeština do španělštiny a pak do němčiny....  :(
IP zaznamenána

CyberDaemon

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #13 kdy: 08 Září 2021, 06:24:51 »

Chlapi, díky moc všem za připomínky, podněty a nápady.

Kdyby to nešlo přes firmu, kde to dostala do ruky jedna hysterická ženská, tak bych to tak neprožíval, ale už po mě chtěla kopii vyplněného formuláře atd., s tím jsem jí poslal někam, že je to moje věc a že si to vyřeším sám, jak nejlépe umím.

Takže jak vidím, pokud ten formulář nevyplním celý (bez č. řidičského průkazu) a uvedu tam Helmuta z třetí země a přidám tam ještě na hlavu si sypající popel dopis, tak by to mělo být OK.

Pokud se to ujme, úřad napíše Helmutovi, ten se přizná a pak odjede do zahraničí, protože taky někdy musí domů že ;D
IP zaznamenána

Dr.

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - Německo
« Odpověď #14 kdy: 11 Září 2021, 22:52:30 »

Ja bych zadneho Helmuta nehlasil. Vuz je psany asi na firmu. Staci, kdyz se nepriznate. Tim to s nejvetsi pravdepodobnosti skonci. Pokutovat firmu nijak nemohou a ze by dorazila nemecka policie a hledala podle fotografie z radaru konkretniho ridice nehrozi. Maximalne muze urad nemecke firme naridit vest knihu jizd, ale jak je to u firmy ze zahranici, netusim. Nejlepsi by bylo, cely dopis ignorovat.
IP zaznamenána