30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Židlochovice - Ustanovení Helmuta  (Přečteno 1906 krát)

drinkANDdrive

 • Příspěvků: 135
  • Zobrazit profil
Židlochovice - Ustanovení Helmuta
« kdy: 19 Srpna 2021, 17:03:24 »

Pěkný den vespolek. Mám tu po delším čase zase jeden případ ze Židlí, kde mají furt nějakou potřebu si ověřovat identitu Helmutů. Nejdřív to bylo vyžadování ověřeného podpisu (na což se tehdy provozovatel vysral a po nějakém kočkování to shnilo na kraji) a nyní by pro změnu milý úřad rád osobu jednoznačně ustanovil, ať už to znamená cokoli.

Chudák Helmut má samozřejmě platnou doručovací adresu, poštu si přebírá a na dopis z úřadu se moc těší.

Na zaslanou výzvu jste reagovali dne 7.4.2021 podáním, ve kterém jste jako řidiče v době  spáchání přestupku uvedli osobu Helmuta.
Uvedená osoba, dle Vámi sdělených údajů však neprochází registrem obyvatel. Správní orgán Vás vyzývá k doplnění takových údajů, dle kterých bude možné osobu identifikovat, ztotožnit tak, aby bylo možné osobě zasílat písemnosti a byla řádně ustanovena. V případě, že osoba řidiče nebude jednoznačně ustanovena, správní orgán zahájí správní řízení ve věci přestupku provozovatele vozidla dle ustanovení § 125f odst. 1 zákona o silničním provozu [...]


Navrhuji tento postup:
 • Provozovatel znovu uvede ty samé údaje Helmuta a doplní pár odkazů na legislativu s tím, že pro poslání dopisu Helmutovi fakt stačí adresa a datum narození.
 • Helmut se mezi tím přizná.
 • Provozovatel by možná mohl mít zájem podat stížnost na milou pani úřednici, která ho obtěžuje nezákonnými požadavky. Taktéž by se při té příležitosti mohl zeptat na výši jejího platu a kde získala titul Mgr., v rámci zvyklostí místního fóra. Možná přidá i nějakou tu podjatost.
Do nových případů už používám spíše spolupracující řidiče, ale tohle je jedna starší sranda.
IP zaznamenána

Kuko28

 • Příspěvků: 203
  • Zobrazit profil
Re:Židlochovice - Ustanovení Helmuta
« Odpověď #1 kdy: 27 Srpna 2021, 11:46:33 »

Omlouvám se předem za lehké zneužití tématu, ale týká se to taky Židlochovic. Dorazila klasická výzva za rychlost, tak studuju aktuální stav (už jsem pár let nic neřešil) a zvažuji možnosti.

Jak se tam staví k Helmutovi ze zahraničí? Je to EU, používal jsem to v Praze a tam to na tom vždy skončilo.

díky
IP zaznamenána

ViktorN

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 1 940
  • Zobrazit profil
Re:Židlochovice - Ustanovení Helmuta
« Odpověď #2 kdy: 27 Srpna 2021, 12:13:18 »

a je kontaktní? Židlochovice jsou hodně aktivní.
IP zaznamenána

drinkANDdrive

 • Příspěvků: 135
  • Zobrazit profil
Re:Židlochovice - Ustanovení Helmuta
« Odpověď #3 kdy: 06 Září 2021, 09:00:55 »

Vypadá to, že v Židlích se nám trochu zacyklili.

Správní orgán Vám opakovaně sděluje, že dle Vámi sdělených údajů, uvedená osoba neprochází registrem obyvatel. Dle registru obyvatel se tedy jedná o neexistující osobu. Ve svém podání uvádíte, že se jedná o údaje zcela postačující pro zasílání pošty výše uvedené osobě, stejně jako k její identifikaci. Tyto údaje by byly jistě postačující, kdyby uvedená osoba dle registru obyvatel existovala a registrem procházela. Zasílat poštu neexistující osobě je úkon, který je z pohledu správního orgánu nadbytečný a nic neřešící. Nevede k ustanovení osoby, která spáchala přestupek překročení rychlosti jízdy.

Fascinující mozkové myšlení směřující k domněnce, že existují pouze Češi a žádní jiní lidé v Česku nemohou řídit auto. Cizáky v Česku nechceme! Třešničkou na dortu je informace, že údaje chtějí sdělit znovu protože se mohlo stát, že se provozovatel spletl při jejich sdělování. Ale jo, tak když fakt nechtějí řidiče obeslat, tak se nedá nic dělat. Na kraji se na výsledek správního řízení určitě již velmi těší.
IP zaznamenána

now

 • Příspěvků: 243
  • Zobrazit profil
Re:Židlochovice - Ustanovení Helmuta
« Odpověď #4 kdy: 06 Září 2021, 09:06:05 »

Popravdě, Židlochovice fakt nechápu. Podle mne dělají maximum proto, aby poslanci provedli změnu zákona o příjmu z pokut z obce na státní rozpočet, za což bychom měli hromadně nejen lidé z tohoto fóra, lobovat u nově zvolených poslanců s důkazy a odkazy na trvalé jednání Židlochovic, kdy dělají vše proto aby pokutu získali a ne aby dosáhli potrestání skutečného viníka , a už vůbec ne vyšší bezpečnosti v té prdeli světa, kde Židlochovice leží.

Právě mám na odvolání u JMK na Židle, kdy jsme jako řádná autopůjčovna činili maximum. Pro pořádek, kdy budu zase označován za práskače, opravdu nemáme čas ani prostředky, abychom bojovali za někoho jiného. Každému dáváme možnost se hájit sám, přidám rád i radu.
Nicméně v tomto případě měl asi důvod se "ztratit".
Naší milé a zároveň hlopé Taťáně jsme poslali:
1. kopii smlouvy o pronájmu a předávací protokol
2. kopie OP a ŘP
3. několik snímků z kamer s tím, že máme souvisný záznam včetně zvuku z vyzvednutí a vrácení danou osobou a také záznamy hovorů
4. snímek zaparkovaného vozidla kterým přijel (byl to nový zákazník, takže jsem chtěl mít o něm co nejvíce údajů)
5. faktura a další písemnosti nalezené ve vozidle po vrácení (nechal jsem si je spíše pro zajímavost, neboť prý obchodovali s rouškami)

A přes to všechno s provozovatel zahájili řízení o přestupku provozovatele, byť jsme jim poslal rozhodnutí krajského soudu HK, a také NSS ve stejné věci.
Pokud to neshodí JMK, tak to je na správní žalobu. Nicméně jednání Židlochovic opravdu nemá nic společného s bezpečností silničního provozu.

I proto přeji všem zúčastněným hodně štěstí a nervů!

IP zaznamenána