30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: zadržený ŘP a vybodování  (Přečteno 11348 krát)

Barack

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
zadržený ŘP a vybodování
« kdy: 25 Ledna 2015, 22:14:47 »

Dobrý večer,
chtěl bych požádat o radu u mého velkého provinění. Na konci března loňského roku mi byl na místě odebrán ŘP poté, co jsem nadýchal přes 1 promili alkoholu, tedy jednalo se o trestný čin. Mám tedy nyní záznam v rejstříku trestů a soudem mi bylo uložen trest zákaz řízení na 20 měsíců.
Bohužel jsem v té době už měl také 6 bodů za rychlosti. Za nadýchání takového množství je 7 bodů, takže jsem zároveň vybodovaný.
Můj dotaz zní, jestli mám požádat o prominutí poloviny trestů už teď (na konci ledna - což bude 10 měsíců) a až poté začíná běžet 1 rok za dosažení 12 bodů a automatické zadržení ŘP na 1 rok? Nebo tresty probíhají zároveň a bylo by lepší požádat o prominutí části trestu po 12 měsících od odebrání ŘP (tedy konec března), kdy bych mohl být bez bodů.
Předem děkuji za radu.
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:zadržený ŘP a vybodování
« Odpověď #1 kdy: 26 Ledna 2015, 00:33:50 »

Tady to asi trochu komplikuje zadržení řidičáku. Obecně musí zákaz řízení a body běžet společně, jinak by to nedávalo smysl. Body ovšem platí až od právní moci, zákon s nimi nepočítá "zpětně" (nezapočítávaje je), jako je tomu v případě zákazu řízení a zadrženého řidičáku. Klidně je možné žádat po polovině zákazu, ale pokud to bude doba kratší než rok (od právní moci rozsudku), tak stejně zatím ještě není možné získat řidičák nazpět.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:zadržený ŘP a vybodování
« Odpověď #2 kdy: 26 Ledna 2015, 07:03:54 »

Můj dotaz zní, jestli mám požádat o prominutí poloviny trestů už teď (na konci ledna - což bude 10 měsíců) a až poté začíná běžet 1 rok za dosažení 12 bodů a automatické zadržení ŘP na 1 rok? Nebo tresty probíhají zároveň a bylo by lepší požádat o prominutí části trestu po 12 měsících od odebrání ŘP (tedy konec března), kdy bych mohl být bez bodů.

Jak píše 3rl zákaz řízení běží současně s vybodováním, akorát zákaz se počítá od zadržení ŘP a s tím souvisí žádost na půlku, ale dosažení 12 bodů se váže na právní moc rozhodnutí soudu. Od právní moci začíná běžet ten jeden rok, po jeho uplynutí lze žádat o vrácení řidičského oprávnění, ale musí být samozřejmě současně upuštěno od zbytku trestu, protože zákaz řízení je v tomto případě delší, než pozbytí z vybodování.

Soudy nejsou moc pružné, takže bych návrh na upuštění od zbytku trestu podal klidně hned první den po půlce trestu, tedy pravděpodobně začátkem února. Mohlo by to vyjít tak akorát, aby se mohlo po rozhodnutí soudu o upuštění, žádat o vrácení řidičského oprávnění po vybodování v příslušném registru řidičů.

IP zaznamenána

Barack

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:zadržený ŘP a vybodování
« Odpověď #3 kdy: 08 Dubna 2015, 17:17:28 »

Chtěl bych se ještě zeptat, zda se může znovu dělat řidičský průkaz ještě v období, kdy neuplynulo 12 měsíců od právní moci rozhodnutí za dosažení 12bodů. Až 2.7.2015 to bude rok od rozhodnutí soudu. Psychotesty a autoškolu můžu dělat s předstihem nebo až po uplynutí této doby? Děkuji.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:zadržený ŘP a vybodování
« Odpověď #4 kdy: 08 Dubna 2015, 17:52:06 »

Pozor! Pokud budeš řídit vozidlo v autoškole v zákazu a chytnou Tě (nebo se to nějak dozví a prokážou Ti to třeba z evidence jízd autoškoly), tak Ti přišijou mařenku - viz http://www.novinky.cz/krimi/221786-mladik-jezdil-v-autoskole-navzdory-zakazu-rizeni-ted-mu-hrozi-vezeni.html
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:zadržený ŘP a vybodování
« Odpověď #5 kdy: 08 Dubna 2015, 21:40:51 »

Pozor! Pokud budeš řídit vozidlo v autoškole v zákazu a chytnou Tě (nebo se to nějak dozví a prokážou Ti to třeba z evidence jízd autoškoly), tak Ti přišijou mařenku - viz http://www.novinky.cz/krimi/221786-mladik-jezdil-v-autoskole-navzdory-zakazu-rizeni-ted-mu-hrozi-vezeni.html
To je hnus velebnosti...
a jěště toto
Citace
...komentoval výši trestu dopravní expert Stanislav Huml
:x :x :x :x :x
IP zaznamenána