30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Po 30 dnech nic nepřišlo  (Přečteno 4786 krát)

Trefort

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Po 30 dnech nic nepřišlo
« kdy: 12 Srpna 2021, 16:40:39 »

Zdravím, zkusím být stručný. Zaparkoval jsem u krajnice. Bylo tam asi 7 aut a jedno volné místo. Žádné šrafování, zákaz stání, zastavení, žlutá, žádná cedule s ikonou autobusu, prostě nic.
Slejvák jako blázen, přiběhl jsem k autu, rychle naskočil a odjel. Druhý den ráno přijdu k auto, to bylo zadělané od přední kapoty až po kufr, boční okna, střecha nějakým rozmočeným papírem. Pod stěračem byl zbytek papíru asi 3x2cm. Tam jsem přečetl "nedostaví-li se" a "fotodokumentace"

Napadlo mě, že to byl nějaký papír od policie. Volal jsem městskou do toho města, kde jsem byl den před tím. Řekli mi, že jsem stál na zastávce autobusu. Že tam stojí pořád někdo, ale že podle zákona to stačí označit značkou bez loga busu, jízdního řádu...prostě čehokoliv a nesmí se tam stát.

Pán od policie byl v pohodě, říkal mi, že tam vybírají pořád někoho a že když přijdu, dá mi stovku pokutu a pojedu. Jenže já byl už úplně jinde a tím městem jsem jen projížděl, takže jsem říkal, že se tam zastavit nemůžu. On teda že to předá na město a nějak se mi ozvou ve správním řízení či co. Já jsem si říkal, že jestli se s něčím ozvou, tak mám natočené, jak mi tím papírem komplet zadělali auto, takže případně na nich budu vymáhat náklady na vyčištění.

Od té doby uplynulo přes 30 dní. Do schránky nic nepřišlo, mám datovou schránku, kam by mi to asi měli poslat, ale taky nic. Známý mi říkal, že když do 30 dní nic nepřijde, tak už nic nemusím řešit, tak netuším, co je na tom pravdy.

Jde mi jen o to, aby mi někde neležela pokuta a penále za ni.
« Poslední změna: 12 Srpna 2021, 16:42:17 od Trefort »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Po 30 dnech nic nepřišlo
« Odpověď #1 kdy: 12 Srpna 2021, 16:43:14 »

Určitě je blbost co říkal váš známý, úřad má rok od spáchání na zahájení. Velmi často se ozývají až po několika měsících.

Veškerou poštu od úřadu přebírejte poslední den. Od nějakého "penále" máte ještě hodně daleko.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Trefort

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Po 30 dnech nic nepřišlo
« Odpověď #2 kdy: 12 Srpna 2021, 16:46:54 »

Díky za info. Jinak taková perlička. To je to místo z google map. Všechna ta 4 auta tam stát nesmí  ;) Já jsem stál zhruba na místě toho oranžového auta.

https://imgur.com/rXtGuOd
« Poslední změna: 12 Srpna 2021, 16:51:37 od Trefort »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Po 30 dnech nic nepřišlo
« Odpověď #3 kdy: 12 Srpna 2021, 16:51:27 »

Hmm, pokud budete potřebovat jakkoliv s Kutnou Horou píchnout, dejte vědět :)
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Trefort

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Po 30 dnech nic nepřišlo
« Odpověď #4 kdy: 12 Srpna 2021, 16:54:32 »

Koukám, že to je asi nějaké známé místo. Za mě ideální past na turisty. Tam se chytí každej. Nikdy jsem takhle (ne)označenou zastávku neviděl. Já tam byl poprvé se podívat na památky UNESCO a druhý den už jsem byl v Litomyšli. Zpátky přes Dvůra Králové, MB, Mělník, takže to KH už jsem to fakt cestou neměl.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Po 30 dnech nic nepřišlo
« Odpověď #5 kdy: 12 Srpna 2021, 16:57:36 »

Jako v praxi vám přijde výzva na nějakou částku řekněme 300-600 Kč. Pokud by byla vyšší, tak už má cenu rozhodně bojovat. Jinak se nabízí cesta bojem, jejíž šance určitě není k zahození, ale je potřeba v případě prohry počítat s poněkud vyšší sankcí. Pokud by se rozhoupali k něčemu třeba až za půl roku, tak vám klidně udělám spolupracujícího řidiče. Hlavně neignorujte výzvu (ale zkuste ji přebrat poslední den), neboť Kutná Hora zřejmě začala aplikovat turbo model.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Trefort

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Po 30 dnech nic nepřišlo
« Odpověď #6 kdy: 12 Srpna 2021, 17:06:01 »

Nevím, co je spolupracující řidič, ale zbytek chápu. Jen nerozumím tomu, v čem je pro mě výhodné převzít vývzu až poslední den? Já s placením pokuty žádnou zkušenost nemám, jezdím 13 let. Nikdy jsem žádnou nedostal. Na zastávku autobusu bych si taky dobrovolně nestoupl, kdybych věděl, že je to zastávka. Hned u kruháče před tím bylo parkoviště.
Nevím, jak by to mělo v praxi probíhat, ale já jsem si říkal, že pokud skutečně podle zákona to označení takhle stačí, tak bych to zaplatil, ale zároveň bych požadoval zaplatit vyčištění auta od toho sajrajtu, který byl všude. Mám k tomu asi 10 fotek i video. Zdokumentované je to dobře.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Po 30 dnech nic nepřišlo
« Odpověď #7 kdy: 12 Srpna 2021, 17:09:26 »

Buď chcete s parazity bojovat a nedat jim to zadarmo, pak přeberte výzvu poslední den (otevření datovky).

Pokud to chcete vzdát a úřadu udělat dobře, pak to můžete převzít hned a zaplatit. S úhradou nákladů na vyčištění neuspějete i kdybyste to na plné čáře vyhrál. To, že jste nalezl lístek roztrhaný je úplně irelevantní, na proces to nemá žádný vliv.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Trefort

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Po 30 dnech nic nepřišlo
« Odpověď #8 kdy: 12 Srpna 2021, 17:20:47 »

Ne, to já chápu, že oni snad ten lístek ani dávat nemusí. Na druhou stranu prokazatelně mi tím lístekm zasvinil auto a to fakt dost. Jinak já si myslím, že pokud to přeberu poslední den, tak jim to bude někde v Kutné Hoře úplně jedno. Žádnou újmu jim tím asi nezpůsobím.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Po 30 dnech nic nepřišlo
« Odpověď #9 kdy: 12 Srpna 2021, 17:25:31 »

Pokud byste chtěl bojovat, tak je důležité vše přebírat poslední den, protože přebrání = doručení (pokud nenastane fikce dourčení) a lhůty se počítají ode dne následujícího po dni doručení. A pokud se vám to podaří natáhnout přes rok, pak máte vyhráno. Detailněji to máte popsané zde na fóru v různých vláknech.
« Poslední změna: 12 Srpna 2021, 17:28:46 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Po 30 dnech nic nepřišlo
« Odpověď #10 kdy: 12 Srpna 2021, 18:53:03 »

Jeste k tomu dorucovani, mate-li (na koho je psano auto?) datovku, tak dopis od posty nechte vhodit do schranky, aktivne jej neprebirejte, pak jej anonymizovany dejte sem. Nevadi, pokud postacka vnuti dopis nejakemu spolubydlici, ale ten by mel podepsat citelne odlisnym jmenem, nez je adresat, nejlepe i s cislem sveho dokladu.
IP zaznamenána

Trefort

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Po 30 dnech nic nepřišlo
« Odpověď #11 kdy: 05 Září 2021, 12:01:55 »

Zdravím, takže ve schránce jsem našel od pošty klasický papír, že mám na poště zásilku k vyzvednutí. K tomu by ještě papír, který přikládám na fotce. https://imgur.com/bIrF7wy

Auto je psané na mě a datovku mám založenou na podnikající fyzickou osobu.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Po 30 dnech nic nepřišlo
« Odpověď #12 kdy: 05 Září 2021, 13:42:48 »

Auto je psané na Vás na rodné číslo, nebo na IČO?
IP zaznamenána

Trefort

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Po 30 dnech nic nepřišlo
« Odpověď #13 kdy: 05 Září 2021, 15:03:43 »

Na rodné číslo.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Po 30 dnech nic nepřišlo
« Odpověď #14 kdy: 05 Září 2021, 15:11:51 »

Pak je vše ze strany úřadu zatím v pořádku. Na poště vás čeká téměř s jistotou výzva k uhrazení určené částky, po jejíž uhrazení Vám bude odpuštěno. Pokud si budete chtít vyzkoušet správní řízení, bude potřeba postupovat aktivněji, protože Kutná Hora jede turbo model.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.