30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k uhrazení určené částky  (Přečteno 3152 krát)

Cody

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Výzva k uhrazení určené částky
« kdy: 04 Srpna 2021, 14:10:37 »

Zdravím všechny ve spolek. Jsem hrozný pirát silnic a před 7h ranní jsem si dovolil jet v tunelu 63 km/h.  :-\

Přiznám se že nevím zda tam je trvalá nebo upravující se značka 70- 50 dle hustoty provozu.

Osobně se domnívám že konkrétně Praze prospívá plynulost/ rychlost - prostě když to odsýpá a jede se svižně a plynule o 10km více což je tolerance měření + odchylka tachometru a kdyby takto jezdili všichni bylo by ježdění v Praze příjemnější.

Takže ne 50 ze 70 aby už tak hustý provoz ještě zhoustnul a o riziko karambolu nebyla nouze, ne vyhrazené jízdní pruhy taxi, ne cyklostezky, ne ubírání jízdních pruhů ale naopak rozšíření atd.

Auta jsou čím dál lepší ale jezdí se čím dál tím hůře-pomaleji, nepříjemně poposkakuje, neplynule atd.... :x

To sem teď asi nepatří ale chtěl jsem si ulevit, každopádně by mne zajímalo jak se posuzuje to když jedu 70 na 70 a jakmile jsem mimo zorné pole značky dojde ke změně na 50 a já nemám šanci o tom vědět/vidět jak se to dokazuje nebo posuzuje protože z logiky věci tyhle situace musí nastat pokaždé když to mění během provozu.

Jaký je momentálně postup-výzvu ignorovat ? Jezdím tam často celou Blanku stálou rychlostí 80km/h tachometrových a až doposud mi nikdy nic nepřišlo.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky
« Odpověď #1 kdy: 04 Srpna 2021, 14:25:53 »

MHMP nejede turbo model, sprdelní výzvu ignorovat.
IP zaznamenána

Cody

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky
« Odpověď #2 kdy: 09 Srpna 2021, 18:50:50 »

Děkuji za rychlou odpověď, takže na cca 95% již žádný další dopis týkající se tohoto prestupku neprijde?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky
« Odpověď #3 kdy: 09 Srpna 2021, 18:55:00 »

Přijde, ale až na ten další budete reagovat.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky
« Odpověď #4 kdy: 09 Srpna 2021, 19:17:42 »

Existuje zde šance, že nic nepřijde, ale pravděpodobně přijde výzva k podání vysvětlení. Čím později přijde, tím líp pro Vás. Zatím to pusťte z hlavy, veškerou potenciální úřední poštu přebírejte poslední den a pak se opět přiďte poradit sem; podporu určitě dostanete. Mezitím můžete prostudovat sekce výzvy a sekci parkování, kde je mnohokrát vysvětlený a nastíněný postup.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Cody

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky
« Odpověď #5 kdy: 10 Srpna 2021, 13:10:43 »

Dobře, dekuji za shrnutí. Podivam se.
Jen se zeptam zda  je 100% úspěšnost odložení přestupku?  ???
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky
« Odpověď #6 kdy: 10 Srpna 2021, 13:15:58 »

100% šance není skoro nikdy, ale rozhodně je velmi slušná a vyšší, než když zaplatíte výzvu. Nevím přesně o jakém odložení mluvíte, odložit lze přestupek po zaplacení výzvy. Pokud však výzvu nezaplatíte, má správní orgán rok na zahájení správního řízení.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Cody

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky
« Odpověď #7 kdy: 10 Srpna 2021, 15:04:22 »

Nevadi mi si s úřadem dopisovat, ale nechci ztracet svuj cas a někam chodit, nahlížet do spisu, dostavovat se na projednani atd. Proste pasivni boj pisemnym projevem ne osobni účastí tak zda to pujde tímto zpusobem?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky
« Odpověď #8 kdy: 10 Srpna 2021, 15:24:43 »

V zásadě ano. Vzhledem k tomu, že se jedná o tuctový přestupek, tak nelze očekávat, že by ve spisu bylo něco zajímavého. Ústní jednání je právo, nikoliv povinnost a dle § 80 odst. 4 PřesZ můžete souhlasit s jeho konáním bez Vaší přítomnosti.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky
« Odpověď #9 kdy: 10 Srpna 2021, 21:38:46 »

Nevím přesně o jakém odložení mluvíte, odložit lze přestupek po zaplacení výzvy.

A nebo také dle § 76(1)(k) PřesZ. Takové odložení je pravděpodobné, pokud provozovatel nezaplatí odpustek, ani neudá řidiče.
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky
« Odpověď #10 kdy: 02 Prosince 2021, 20:31:17 »

Pánové, výzva od MHPM v jeden den 2x překročení rychlosti v tunelu, platí stále ignorace?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení určené částky
« Odpověď #11 kdy: 02 Prosince 2021, 20:48:30 »

l_oupi> Ano, MHMP AFAIK stále nejede turbo model.

edit: Pokud je tedy nechcete vyprovokovat k předčasnému odložení.
IP zaznamenána