30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Muž lezl po korbě odtahovky do svého auta, zavolal i policii. Teď se nedoplatí Z  (Přečteno 2080 krát)

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil

https://pardubicky.denik.cz/zlociny-a-soudy/muz-lezl-po-odtahovce-do-sveho-auta-zavolal-i-policii-ted-se-nedoplati-20210803.html

Nevíte něco bližšího o tomto: "Rozzlobený řidič tak musel zaplatit nejen pokutu za dopravní přestupek, ale také za zbytečný výjezd policie."? On je nějaký sazebník výjezdů? A kdo rozhoduje o tom, jestli byl zbytečný či ne?
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 347
  • s
    • Zobrazit profil

Zkoušel jsem dohledat v jakém zákoně je určeno, kdo hradí náklady za výjezd IZS, v zákonech o policii 273/2008, o IZS 239/2000 jsem nic nenašel. V článku z roku 2013  je zmínka, že to vyplývá z jakéhosi nařízení ministerstva vnitra.

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/za-zbytecny-vyjezd-hasicu-zaplati-vinici-hodina-vyjde-na-5600-korun-197092
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

„Muž se vyhoupl na korbu odtahového vozu, kde sehrál krátkou scénu, kterou zakončil nastoupením do vozidla. To však křičícímu muži nijak výrazně nepomohlo, a tak si na místo zavolal policejní hlídku,“ sdělil tiskový mluvčí Městské policie Pardubice Jiří Sejkora.

Policie mu ale také příliš nepomohla. Rozzlobený řidič tak musel zaplatit nejen pokutu za dopravní přestupek, ale také za zbytečný výjezd policie


Tak zavolal tam policii, nebo strážníky? Pokud tam zavolal policii, proč to komentuje mluvčí MP?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil

Obávám se, že v novinářském výplodu Plaché Markéty do regionálního deníku hledáte příliš mnoho :) Toto IMHO nemá smysl analyzovat, protože kvalita informací, které nám poskytuje, je příšerná. Osobně bych viděl jako nejpravděpodobnější, že dorazili opičáci a udělili chlapovi blokovou pokutu za nějaký gumový paragraf, který můžou řešit.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

Tak primární otázka asi je, proč, když se dostavil, nebyl odtah zastaven a vozidlo vyloženo. Asi bude důvodem, že by si odtahovka nemusela lehce přijít na své, pokud by si nemusel majitel pro vůz na parkoviště, kde by byla větší pravdepodobnost, že zaplatí, aby mu ho vydali.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil

Asi nechtěl platit, tak odmítli vyložit?
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil

Já osobně mám z Pardubic ne moc starou zkušenost s "poloodtahem". Nabídli ihned bez nějakých protahovacích keců možnost složení za sníženou částku než by byla za dokončený odtah.
Podle mě pán prudil a potkal jsem s dementním měštákem (což nebyla zase taková náhoda).
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

mungo > Hledám mnoho, protože bych se rád pomocí InfZ zeptal, z jakého titulu po "dostal pokutu za zbytečný výjezd". A k tomu by se celkem hodilo vědět, jestli to mám adresovat MP, nebo PČR :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil

Pokud mu odtahovka chtěla ukrást jeho majetek (po dostavení se majitele nechtěli složit). Tak mi nepříjde zavolání pomahačů jako zbytečné.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

Pokud mu odtahovka chtěla ukrást jeho majetek (po dostavení se majitele nechtěli složit). Tak mi nepříjde zavolání pomahačů jako zbytečné.
No jestli volal městapo, tak to byli nejspíš právě oni, kdo to nařídil a kdo je s odtahovkou jedna ruka. Tady by mělo jakýs takýs smysl volat státní.
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil

johncreek> potom bych zvolil MP, jinak by se k tomu jejich mluvčí snad nevyjadřoval
IP zaznamenána