30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kutná Hora - rychlost 53 na 50 - další případ  (Přečteno 2788 krát)

3kmh

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Kutná Hora - rychlost 53 na 50 - další případ
« kdy: 29 Července 2021, 15:04:59 »

Zdravím,

stejně jako kolega axolotl i já řeším s Kutnou Horou případ, kdy se blíže nezjištěný řidič dopustil hrubého překročení rychlosti o celé 3km/h v úseku automatického měření Malín - Novodvorská, silnice I/2 směr Nové Dvory, Kutná Hora. Zločin byl spáchán 23.8.2020 a prvotní odpustková výzva k úhradě pokuty byla ignorována.

Poté se nedělo nic až do června 2021 kdy mi byl do datové schránky doručen příkaz s oddůvodněním vinen. Ten byl pochopitelně odbyt včasným podáním odporu a následně bylo požádáno o opis spisu. Kompletní opis dorazil dnes 29.7.2021 spolu s oznámením, že se mohu před vydáním rozhodnutí vyjádřit, ale že správní orgán považuje dokazování za ukončené a je připraven vydat rozhodnutí.

Podle § 80 odst. 2 zákona č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich, správní orgán nařídí ústní jednání na požádání obviněného, je-li to nezbytné k uplatnění jeho práv. Toto můžete učinit nejpozději dne 16. 8. 2021 v 09:00 hodin. Dříve tak můžete učinit kdykoliv písemně nebo elektronicky.

V přílohách zasláno:

Spisová obálka
Obsah spisu
Stanovisko policie ČR
Karta vozidla
Oznámení městské policie KH o přestupku
Výzva k uhrazení určené částky
Usnesení o odložení (po 60 dnech)
Příkaz
Odpor
Žádost o kopii spisu
Protokol o měření průměrné rychlosti
Oznámení městského úřadu KH
Smlouva o nájmu RADAR 2020
Dodatek smlouvy I
Dodatek smlouvy II
Vyjádření společnosti Gemos
Ověřovací list Malín
Zveřejnění informací o úsekovém měření
Určení míst k měření od roku 2020


V protokolu o průměrné rychlosti se nachází 2 černobílé fotky vozidla (patrně jedna ze vstupu do měřeného úseku, druhá z výstupu), na kterých je viditelná RZ. Co naopak není vidět je řidič, resp. nelze rozeznat obličej a není vidět spolujezdec, ten je zcela anonymizován. Fotografie jsou opatřeny údaji o čase a místě pořízení a o naměřené průměrné rychlosti 56Kmh, po odečtení tolerance je pachatel přestupku stíhán za jízdu v průměrné rychlosti 53Kmh.

Musím říct, že když si odmyslím jak zvrácená a nechutná je praxe stíhání provozovatelů vozidel za takto bagatelní přestupky, neshledávám v přiložených dokumentech jako laický občan žádnou významnou chybu. Jediné co bych viděl jako procesní chybu je snad skutečnost, že správní orgán odbyl stíhání pro přestupek tím, že provozovatele vozidla nepředvolal k podání vysvětlení - alespoň si toho provozovatel není vědom.

Rád bych se nyní zeptal zde přítomných a zkušenějších, jestli má cenu se tím dál zabývat a jestli případný boj má vůbec nějakou šanci na úspěch a aby tento úspěch nebyl vykoupen zcela neadekvátně obrovským úsilím.

V případě zájmu o tent případ rád na vyžádání poskytnu anonymizované dokumenty..

Děkuji předem za váš čas.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Kutná Hora - rychlost 53 na 50 - další případ
« Odpověď #1 kdy: 29 Července 2021, 15:19:56 »

Byla chyba to nechat spadnout do sprdele. Zajímavé zjištění je, že KH jede turbo, přitom jeden z jejich úředníků se mi dušoval, že turbo nejedou. Který parazit to řeší, btw? Janeček, Muller, nebo Vebr?

Vyzývat provozovatele k podání vysvětlení, ač je to nemorální, bohužel nemusí. Tomu se v místním žargonu říká turbo model.

Ad šance na úspěch: netroufám si moc odhadovat, ale tipuju, že jsou relativně malé, protože sprdel... Na druhou stranu jim to můžete aspoň dát sežrat a přidělat jim pořádný kousek práce. S tím vám kdyžtak rád pomohu. Riskujete akorát zvýšení pokuty o 1000 Kč.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

3kmh

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Kutná Hora - rychlost 53 na 50 - další případ
« Odpověď #2 kdy: 29 Července 2021, 15:35:28 »

Rozumím, asi to chyba byla.. Možná jsem tak trochu věřil, že jim to nebude stát za to a že to prostě potichu vyšumí tak, jak jsem zvyklý v Praze. Nicméně, věci se mají nyní takto, takže je zbytečné dále litovat toho, co už není..

Pod dokumenty se podepisuje Bc. Hubrtová Jana, oprávněná úřední osoba.

Ano, taky si myslím, že šance je malá. Ale zkusit se má vše a každý boj přináší pouční a nové zkušenosti pro boje příští, tak proč do toho nejít. Pokuta byla vyčíslena a pokud vím, tak vyšší už být nemůže. Ta původní odpustková byla 400,- nyní 1400,- 1500,-Kč (tedy zřejmě připsáno za náklady správního řízení 1000,-).

Určitě je za své prachy aspoň rád trochu naseru :)
« Poslední změna: 29 Července 2021, 15:47:24 od 3kmh »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Kutná Hora - rychlost 53 na 50 - další případ
« Odpověď #3 kdy: 29 Července 2021, 15:39:12 »

No moment, to je nějaké zvláštní. Pokuta za toto překročení v SŘ je 1500-2500 Kč. A 1000 Kč se do toho nezapočítává. Mělo by to tedy stát nejméně 2500 Kč. Pokud jste už podal odpor (což jsem si neuvědomil, že ano), pak už není cesty zpět. Tak jděte do toho a obdařte je tučnými multipodáními :)
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

3kmh

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Kutná Hora - rychlost 53 na 50 - další případ
« Odpověď #4 kdy: 29 Července 2021, 15:42:03 »

Omlouvám se, je to 1500,-

Jak tedy pokračovat dál? Co rozporovat?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Kutná Hora - rychlost 53 na 50 - další případ
« Odpověď #5 kdy: 29 Července 2021, 15:50:49 »

Tak nejlepší by bylo rozporovat materiální aspekt, nicméně k tomu se ve sprdelním řízení (nepletu-li se) nepřihlíží. Se samotným meritem věci Vám moc nepomohu, ale mohu vám večer dát do kupy nějaké multipodání, ať si zaúřadují. Ideální by bylo, kdybyste zmocnil někoho, kdo nemá datovku, aby museli doručovat poštou.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

3kmh

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Kutná Hora - rychlost 53 na 50 - další případ
« Odpověď #6 kdy: 29 Července 2021, 16:01:21 »

Rozumím.. člověka bez datovky mám, to nebude problém.
Mrknu sem zase zítra, teď už se musím vzdálit. Kdyby byo cokoliv potřeba, budu na to reflektovat.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Kutná Hora - rychlost 53 na 50 - další případ
« Odpověď #7 kdy: 29 Července 2021, 16:50:54 »

Můžu ke zmocnění nabídnout i člověka bez datovky, navíc se zasílací adresou v USA.
IP zaznamenána

3kmh

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Kutná Hora - rychlost 53 na 50 - další případ
« Odpověď #8 kdy: 30 Července 2021, 07:42:17 »

Můžu ke zmocnění nabídnout i člověka bez datovky, navíc se zasílací adresou v USA.

To zní být ještě o něco víc vysírací.. :)
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Kutná Hora - rychlost 53 na 50 - další případ
« Odpověď #9 kdy: 30 Července 2021, 07:46:30 »

Nedá se namítat to turbo? Pokud by pan johncreek měl nějaký příklad přestupku, kde ten samý SO po iniciální odpustkové výzvě ještě jednou obesílal provozovatele s dotazem na řidiče a nyní to neudělal, je tím porušena předvídatelnost úředního jednání a rozhodování.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Kutná Hora - rychlost 53 na 50 - další případ
« Odpověď #10 kdy: 30 Července 2021, 11:48:13 »

Bohužel nemám, ale jak jsem říkal, jeden z těch vyšších parazitů mi v minulosti naznačoval postup, ve kterém ještě jednou vyzvou provozovatele k podání vysvětlení. On si myslel, že o té problematice absolutně nic nevím. Možná to dělají u parkování, možná to dělají, když je čas. Tady evidentně sprdelizovali měsíc před promlčením zcela účelově.
« Poslední změna: 30 Července 2021, 12:17:24 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.