30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Měření z mostu Ostrava  (Přečteno 1633 krát)

AlBunda

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Měření z mostu Ostrava
« kdy: 21 Července 2021, 21:47:13 »

Zajímavý způsob měření (LaserCam4) z mostu nad vypadovkou z mesta.

https://fb.watch/v/d_Zup9t88/

Co samotné měření z mostu, nevylučuje takhle velký úhel měření návod?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Měření z mostu Ostrava
« Odpověď #1 kdy: 21 Července 2021, 23:20:54 »

"... třicet z nich přijde ve správním řízení o řidičský průkaz" ..  ::)

Uhel mereni? Pokud je radar 10m nad vozovkou (což asi přeháním), tak při vzdálenosti ...

600m ... 0.955°
500m ... 1.146°
400m ... 1.432°
300m ... 1.909°
200m ... 2.862°
100m .. 5.711°
50m .... 11.31°

Manual k LaserCam4 uvádí jen chybovost "cosine error" (při které údajně ubírá rychlost vozidlu) při úhlech pod 8° nižší než 1%, a při úhlech pod 14° nižší než 3%. LaserCam4 umí měřit od vzdálenosti 600m a natáčet vozidlo při příjezdu. Úhel bude asi bohužel ok.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Měření z mostu Ostrava
« Odpověď #2 kdy: 21 Července 2021, 23:25:07 »

Mě spíš nemile překvapilo, že člověk by čekal, že si koupí Genovo a je v suchu alespoň před PČR. A ono prd.. netuší někdo přibližný poměr radarů a lidarů u PČR? Už jsem četl, že se teď PČR vybavuje LaserCamy, ale myslel jsem, že je to okrajová záležitost.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Měření z mostu Ostrava
« Odpověď #3 kdy: 21 Července 2021, 23:26:49 »

Ke genevu je potřeba ještě ALP. Lasery někdy byly okrajová záležitost? Však je to jedno z nejzákeřnějších měření.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Měření z mostu Ostrava
« Odpověď #4 kdy: 21 Července 2021, 23:31:51 »

No já měl za to, že PČR jede převážně Ramery, zatímco obecní policie naopak převážně lidary. Já měl zatím vždy štěstí, že mě na policii upozornila Waze, takže jsem osobně změřen nikdy nebyl, nicméně osoba blízká byla změřena MPLB právě lidarem.

U ALP cítím trochu problém v tom, že za cenu ALP ochrany + Genova mám půlku Alfy 159 :D

BTW, už několikrát mě napadla tato trochu zvrhlá myšlenka - je naší legislativou postižitelné, kdybych si v rámci dobročinného aktivismu šel s stoupnout do škarpy s autobaterkou/powerbankou a jistým parkovacím senzorem mával na meřící strážníky? Krátce jsem hledal, nicméně jsem nic nenašel :D
« Poslední změna: 21 Července 2021, 23:35:49 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:Měření z mostu Ostrava
« Odpověď #5 kdy: 22 Července 2021, 10:31:33 »

Pokud budete mimo dosah zák. 361, tak by to neměl být problém.
§3 odst. 6.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Měření z mostu Ostrava
« Odpověď #6 kdy: 22 Července 2021, 20:45:10 »

BTW, už několikrát mě napadla tato trochu zvrhlá myšlenka - je naší legislativou postižitelné, kdybych si v rámci dobročinného aktivismu šel s stoupnout do škarpy s autobaterkou/powerbankou a jistým parkovacím senzorem mával na meřící strážníky? Krátce jsem hledal, nicméně jsem nic nenašel :D
Takovýhle antibudky by se asi daly umístit s kamerou na vybraná místa např. při speed marathonu (odstavený vozejk a tak). :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.