30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Alkohol do 1 promile po odečtu  (Přečteno 10022 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Alkohol do 1 promile po odečtu
« kdy: 19 Července 2021, 22:11:30 »

Zdravím, řešíme s kolegou případ, kdy osoba nadýchala lehce přes 1 promile, ovšem po odečtu jsou všechny 3 hodnoty pod. Viz dokumenty níže. Ad správko, potud OK, ale mám dojem, že se fízlové snaží uplést z toho trestní. Co si o tom myslíte? Díky.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol do 1 promile po odečtu
« Odpověď #1 kdy: 19 Července 2021, 22:20:10 »

Fízlové na místě podle mě nevěděli, že se má odečítat vždy a výsledkem nějaké úvahy na stanici bylo postoupení správnímu orgánu, neboť se trestný čin nestal. Pokud to vychází vše do 1 promile a nic dalšího se nestalo, tak trestní řízení nehrozí, určitě ne souběžně s tím správním.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol do 1 promile po odečtu
« Odpověď #2 kdy: 19 Července 2021, 22:36:05 »

No otázkou je, zda hodnoty jsou opravdu před odečtem. Taky bych si dal pozor na to že do 5 dnů je nutno se vyjádřit k podkladům a případně žádat o UJ.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol do 1 promile po odečtu
« Odpověď #3 kdy: 19 Července 2021, 22:41:47 »

Uběhlo mezi druhým a třetím měřením minimálně 5 minut?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol do 1 promile po odečtu
« Odpověď #4 kdy: 19 Července 2021, 22:44:07 »

Pokud hovoříme o něčem, že bylo naměřeno, pak následuje hodnota odečtená přímo ze zařízení, ten odečet je nutné provádět z naměřených hodnot...
A momentálně je zahájeno pouze řízení o zadržení ŘP, což jsem původně přehlédl, zkoumal jsem pouze ten papír od fízlů. Se zadržením však IMHO nepůjde nic dělat. Nicméně ta jistota, kterou jsem předpokládal, zde není, protože řízení o zadržení ŘP je vždy správní.

Uvidíte tedy, co přijde, jestli zahájí trestní, nebo to postoupí na správní orgán. Nicméně pokud je vše tak, jak popisujete, mělo by být relativně snadné je donutit případné trestní řízení zastavit.
« Poslední změna: 19 Července 2021, 22:46:49 od IZS »
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol do 1 promile po odečtu
« Odpověď #5 kdy: 19 Července 2021, 22:56:59 »

já tam čtu, že ŘP je zadržen
škoda že proběhla opakovaná - 3 zkouška...
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol do 1 promile po odečtu
« Odpověď #6 kdy: 19 Července 2021, 23:14:41 »

Uběhlo mezi druhým a třetím měřením minimálně 5 minut?

2. v 2.52 - 3. v 2.58
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol do 1 promile po odečtu
« Odpověď #7 kdy: 20 Července 2021, 06:31:59 »

Pokud není řidič ve služebním poměru a zároveň nemá záznamy v kartě řidiče a trestním rejstříku, tak bych šel raději do toho trestního řízení.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol do 1 promile po odečtu
« Odpověď #8 kdy: 20 Července 2021, 09:51:19 »

Pokud není řidič ve služebním poměru a zároveň nemá záznamy v kartě řidiče a trestním rejstříku, tak bych šel raději do toho trestního řízení.
Tak výhodou je dřívější návrat řidičáku, nevýhodou náklady na advokáta, příspěvek do fondu obětí dopravních nehod, aby šlo podmínečně zastavit řízení a k tomu zkušební lhůta, záznam v rejstříku a poskytnutí otisků,fotek a dna fízlům.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol do 1 promile po odečtu
« Odpověď #9 kdy: 20 Července 2021, 10:13:14 »

Moc bych tady nemátl lidi s poskytnutím DNA a otisků.
V trestním řízení se může pokusit o:
a) podmíněné zastavení TŘ
b) dohodu o vině a trestu
c) obměkčit soudce
a možná tak zachránit papíry.

IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol do 1 promile po odečtu
« Odpověď #10 kdy: 20 Července 2021, 12:25:05 »

Moc bych tady nemátl lidi s poskytnutím DNA a otisků.
Vlastní zkušenost. Sbírá se plošně všem obviněným. Tzn. při prvním výslechu (v prakticky totožném případě promile, bez nehody) toto poskytnete po dobrém či po zlém. Viz pokyn vrchního arcifízla. https://paragraphos.pecina.cz/all/informacni-pravo/narodni-database-dna/kapitulace.

Na žádost o výmaz po uplynutí zkušební doby mi odepsali něco ve smyslu, že kdo lže ten krade, tedy, že když jsem se dopustil úmyslného trestného činu, tak si to pro jistotu nechaj dalších 80 let, co kdybych se dopustil dalšího. Řeči o tom, že jsem vlastní auto neukradl, ani neznásilnil samozřejmě nehrají v posouzení roli.

Ad obmekčení soudce... byl jsem takového řízení účasten jen jednou a pochopil jsem, že podobné případy jsou nalajnovány předem podle šablony a obviněný je tam poslední hovno, které se nebere v potaz. Samotný soud trval cca 5 minut.
« Poslední změna: 20 Července 2021, 12:29:38 od Jan Novák »
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol do 1 promile po odečtu
« Odpověď #11 kdy: 20 Července 2021, 21:56:38 »

Vzhledem k tomu záznamu o sdělení podezření dle trestního řádu je 100% jasné, že je vedeno trestní řízení. A i v tom oznámení od městského úřadu je uvedeno, že souhlas se zadržením ŘP vydal státní zástupce, ten by do toho úřadu nijak nekecal, kdyby šlo o přestupek, je to 100% vedeno jako trestný čin.
« Poslední změna: 20 Července 2021, 22:05:13 od alo.is »
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol do 1 promile po odečtu
« Odpověď #12 kdy: 01 Srpna 2021, 19:40:26 »

Tak tu máme posun. Dotyčný obdržel trestní příkaz, viz přílohy. Podotýkám, že dotyčný NEBYL pozván k podání vysvětlení ani k výslechu a jeho jediný kontakt s PČR k dnešnímu dni byl v den, kdy jej PČR zastavila a nadýchal. Všechny 3 hodnoty z Drageru byly PŘED odečtem 0,24 promile. Přijde mi neuvěřitelné, že SZ z toho upletl TČ. Pokud jde o navrhovaný trest 20.000 + 24 měsíců, pak v dalším případě, který sleduji, SZ nabízí dohodu: 40.000 + 18 měsíců a tam jde o cca 2,8 promile před odečtem. O tom, že SZ jsou kurvy zkurvené a prodloužená ruka fízlů, jsem iluze neměl. Ale tady je zjevné, že po odečtu jsou všechny hodnoty přestupkové....
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol do 1 promile po odečtu
« Odpověď #13 kdy: 01 Srpna 2021, 20:18:06 »

Zdráhám se uvěřit, že nebyl vyslechnut, když obdržel záznam o sdělení podezření dle trestního řádu, který je v prvním příspěvku, ten by měl obdržet právě nejpozději těsně před výslechem, jak je uvedeno v trestním řádu. Možná si ten výslech jen nepamatuje. Přímo v tom záznamu je uveden paragraf a odstavec, podle kterého je dán postup.

179b
(3) Podezřelého ze spáchání trestného činu je třeba vyslechnout a nejpozději na počátku výslechu mu sdělit, ze spáchání jakého skutku je podezřelý a jaký trestný čin je v tomto skutku spatřován. O tomto úkonu orgán konající zkrácené přípravné řízení učiní záznam do protokolu. Opis záznamu doručí podezřelému a jeho obhájci; policejní orgán zašle opis záznamu do 48 hodin též státnímu zástupci. Na postup při výslechu podezřelého se přiměřeně užijí ustanovení o výslechu obviněného.
« Poslední změna: 01 Srpna 2021, 20:22:11 od alo.is »
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol do 1 promile po odečtu
« Odpověď #14 kdy: 01 Srpna 2021, 21:28:39 »

Zdráhám se uvěřit, že nebyl vyslechnut, když obdržel záznam o sdělení podezření dle trestního řádu, který je v prvním příspěvku, ten by měl obdržet právě nejpozději těsně před výslechem, jak je uvedeno v trestním řádu. Možná si ten výslech jen nepamatuje. Přímo v tom záznamu je uveden paragraf a odstavec, podle kterého je dán postup.

179b
(3) Podezřelého ze spáchání trestného činu je třeba vyslechnout a nejpozději na počátku výslechu mu sdělit, ze spáchání jakého skutku je podezřelý a jaký trestný čin je v tomto skutku spatřován. O tomto úkonu orgán konající zkrácené přípravné řízení učiní záznam do protokolu. Opis záznamu doručí podezřelému a jeho obhájci; policejní orgán zašle opis záznamu do 48 hodin též státnímu zástupci. Na postup při výslechu podezřelého se přiměřeně užijí ustanovení o výslechu obviněného.

"Vyslechnut" byl ten samý den, kdy jej PČR zastavila, pokud se nepletu.
IP zaznamenána